INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hmm?? Šta vam se dešava? Ovo mi trenutno izgleda kao apsurd na dijelu? Gledajući izvješća zadnjih par godina ingra trenutno stoji puno bolje, dapače jako zanimljivo . Pošteno su smanjili dug. E sad poanta je da im treba jedan jači posao kako bi nastavili ovim smijerom koji trenutno nije loš. Nemam dionice ali ako nastavite ovako razmisliti ću o kupovini . Još uvijek su ovo jako male količine i zaista mi nisu zanimljive. Lp


Evo ga, THNK se vadi iz gabule, prodaje INGRINE dionice. Dobra prilika haa?

Tehnika je izvođač radova jedinog ingrinog posla vrijednog spomena… a samo ta blokada govori koliko posao dobro ide… i ako je thnk u gabuli onda je definitivno i ingra…
Ingra na svojim stranicama se oglašava samo kad treba čestitat novu godinu. vjerovatno je sljedeća informacija sretan uskrs negdje na 2kn.



Evo ga, THNK se vadi iz gabule, prodaje INGRINE dionice. Dobra prilika haa?

Tehnika je izvođač radova jedinog ingrinog posla vrijednog spomena… a samo ta blokada govori koliko posao dobro ide… i ako je thnk u gabuli onda je definitivno i ingra…
Ingra na svojim stranicama se oglašava samo kad treba čestitat novu godinu. vjerovatno je sljedeća informacija sretan uskrs negdje na 2kn.
[/quote]

Pogledajte obavijest Tehnike otkud blokada.

Nije to iz tekućih obveza već neka pravna stvar na sudu.
Netko će omastiti brk na temelju takvih vijesti, drukčije ionako nema neke veće prodaje da bi se moglo povoljno kupiti.

Tehnika ima blokiran račun i cijena im padne 1% , a Ingri 10%….hmmm…to je tako nema nekog jačeg igrača ko bi to pojeo bez beda, a malima je i ovih 75 000 kn puno…….
Nadam se da će se likvidnost na burzi pod hitno popravit….jer ovako para nema…svi bi kupili samo niže, a pri tome gubimo svi…

Osim ako to nisu neke igrice pa će netko za jeftino dokupit dionice od Tehnike i onda za koji mjesec zaradit… Bliži se objava rezultata i samim time počinju razne igrice



Evo ga, THNK se vadi iz gabule, prodaje INGRINE dionice. Dobra prilika haa?

Tehnika je izvođač radova jedinog ingrinog posla vrijednog spomena… a samo ta blokada govori koliko posao dobro ide… i ako je thnk u gabuli onda je definitivno i ingra…
Ingra na svojim stranicama se oglašava samo kad treba čestitat novu godinu. vjerovatno je sljedeća informacija sretan uskrs negdje na 2kn.
[/quote]
Taj posao u Alžiru će obije firme zaviti u još veće crnilo. Penali su tamo neminovni, o tome sam pisao još prije godinu dana ali nitko ne sluša. Posao je trebao biti završen još prije 3 godine a oni ni 15% ukupnog posla još nisu napravili. Mislim da se još nisu odmakli dalje od iskopa i eventualnog podruma.




Evo ga, THNK se vadi iz gabule, prodaje INGRINE dionice. Dobra prilika haa?

Tehnika je izvođač radova jedinog ingrinog posla vrijednog spomena… a samo ta blokada govori koliko posao dobro ide… i ako je thnk u gabuli onda je definitivno i ingra…
Ingra na svojim stranicama se oglašava samo kad treba čestitat novu godinu. vjerovatno je sljedeća informacija sretan uskrs negdje na 2kn.
[/quote]
Taj posao u Alžiru će obije firme zaviti u još veće crnilo. Penali su tamo neminovni, o tome sam pisao još prije godinu dana ali nitko ne sluša. Posao je trebao biti završen još prije 3 godine a oni ni 15% ukupnog posla još nisu napravili. Mislim da se još nisu odmakli dalje od iskopa i eventualnog podruma.
[/quote]

A zna li se zapravo zašto se kasni i tko je kriv za to?!

Što piše u Ingrinim izvještajima o realizaciji tih poslova?

Eee i ja sam se odmah toga sjetio i raspitao se na pravom mjestu. Situacija je ovakva. Ova blokada računa ne sprečava Tehniku u obavljanju posla jer ionako Ingra vodi financije. Dakle kao što je naveo kolega ovo nije klasična blokada zbog stečaja ili PSN, već sudska pravna obveza a zakon je takav da svaka šuša može blokirat račun i td…
Zašto Alžir kasni pisalo je u izvješćima. Dvije godine je kasnila procedura kojom su alžirci ishodovali dokumentaciju kod svojih službi. Ingra je kasnila samo nekoliko mjeseci zbog garancije za prvi dio ugovora a za drugi dio ugovora garancije su dobili odmah. Prema tome Ingra neće plaćati penale niti Tehnika kao izvođač dijela posla radi ove vrste blokade od neke treće, pete strane staje sa radovima. Barem je takvo pojašnjenje situacije. Neko je dobro kupio a ako bude paničara još će. 2,50 dobra berba. Pozdrav.

neće uvijek biti ovako.

Točno tako!

Danas ćemo vidjeti je li bilo “tko je jamio, jamio je”!

Izgleda su se “znalci” opametili pa ne srljaju u prodaju…

neće uvijek biti ovako.

Izaslo je izvjesce Tehnike na zse:
http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/THNK-fin2015-1Y-NotREV-K-HR.pdf

Ako sam dobro razumio, RJ Alzir:
Ostvareni prihodi u 2015. 22,938 M kuna, pri cemu je gubitak -5,719 M kuna.

To su ocito prihodi od posla na kojem zajedno rade Ingra i Tehnika, tako da i u Ingrinom izvjescu mozemo ocekivati slicne brojke po pitanju ovog projekta. Iz moje perspektive ovdje je gubitak i vise nego ocekivan s obzirom na iznimnu sporost izvođenja samo projekta (ne ulazeci u to zbog cega se sporo radi).

Nadajmo se da ce u 2016. godini doci do preokreta na pozitivu jer se projekt ne moze izvoditi do u nedogled sa negativnom bilancom.

Isto tako bilo bi lijepo da se i iz Ingrinog izvjesca mogu vidjeti tocno po projektima pozitivne ili negativne brojke, a ne samo opcenito…

Sumnjam da se privremene situacije u građevini izdaju sa negativnim rezultatom kada je prema MSFI-ovima potrebno fakturirati ukupne materijalne troškove i troškove rada uz neku ostvarenu maržu (kako nalažu propisi jer trgovačka društva “trebaju” poslovati s dobiti).

Ako i nema dobiti po ugovoru, odmah se na početku moraju priznati gubici u RDG-u.

Iz tih razloga zaključujem da nema smisla objavljivati privremenu situaciju sa negativnim predznakom.

Ingra ima dobru naplatu u zadnjem kvartalu što će se vidjeti u izvješću.

Ispod 2,50 je premija.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

New Report

Close