INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Probudili se pesimisti. Dali je to buđenje iz zimskog sna ili se sprema oluja? Kada stigne banana na forum nešto se sprema.
Danas prošao dan bez trgovine.
Imam Ingr-u i znam zbog čega je čuvam.

Ajde da vas naucim kako će te izračunati koliko firma zaradi na projektu i kako se to racuna u RDiG. Najvažnije je dal se troškovi znaju ili ih nije moguce tocno odrediti. Koga zanima imate primjer i tako je najbolje shvatit. Na prvoj stranici je US Gaap- Američki, a na drugoj IFRS-europski nacin tj naš. Oni su isti samo ovisi dal se troskovi mogu ili ne mogu odrediti unaprijed. Postoje i dva nacina racunanja. Uglavnom imate sve u primjeru. Zivjeli

Ingru će u ovoj situaciji kupiti samo onaj ulagač koji na kraju godine ne želi platiti porez jer će kupnjom do kraja godine biti u minusu tako da će sigurno izbjeći onih 12% poreza na dobit. Dakle ako ne volite plaćati porez kupujte Ingru, pa će Vam se na kraju godine zarada na drugim dionicama umanjiti za ovaj gubitak na Ingri!

ingra samo pada a firma se oporavlja nevjerojatno

aj ne s.e.r.i porez se obracunava na kupljeno i prodano od 1,1,2016 do 1,1,2017 o od 12 posto plus prirez,p, tko got proda sada kupljene dionice u 2016 nema poreza, a to koliko ce ingra rasti vrlo vjerojatno vec krajem 1mj ,

@ banana
izgleda ista priča ko s dalekovodom 😀

Lijepo je vidjeti da netko kupuje po cijeni koju određuju prodavači. Neki gledaju i predviđaju crno, neki čekaju priliku a neki stvaraju prilike. Što će biti od njih pokazat će vrijeme. Količina nije velika, ali nije nekoliko dionica na zatvaranju burze. 400 komada Ingre nije zanemarivo u današnje vrijeme kada su prometi mizerni danima. Nedostaje još takvih optimista.


Lijepo je vidjeti da netko kupuje po cijeni koju određuju prodavači. Neki gledaju i predviđaju crno, neki čekaju priliku a neki stvaraju prilike. Što će biti od njih pokazat će vrijeme. Količina nije velika, ali nije nekoliko dionica na zatvaranju burze. 400 komada Ingre nije zanemarivo u današnje vrijeme kada su prometi mizerni danima. Nedostaje još takvih optimista.
400kom????Ti se šališ??

Shvaćam Vašu reakciju kolega bodul jer 400 komada na Ingri po trenutnoj cijeni izgleda smiješno i spominjati. No nažalost ja sam smrtno ozbiljan. Stanje na burzi je takvo a i stanje na Ingri u posljednje vrijema da i taj broj dionica koji je netko kupio nije zanemariv. Za primjer pogledajte npr. kupnju na Dalekovodu. 5-6 naloga iznad zadnje tržene cijene, no nitko ne kupuje, svi se nadaju da će netko njih poklopiti. Isto je i na Rizu. A tako je bilo i na DDJH-u jedno vrijeme. Sada je druga situacija kada je cijena drugačija. Da je 2007. godine trženo 400 komada Ingre je li bi to i tada bilo zanemarivo? Cijena je bila puno viša i stanje u firmi to znam, ali sada manje novca na tržištu a mnogo više opreza i straha. I još jedna pojedinost – danas je u međuvremenu kupljeno u dva navrata preko 5000 dionica Ingre, cijena je viša za samo jednu lipu – i to može biti zanemarivo, no meni je interesantno da netko kupuje ovu dionicu za razliku od investitora na nekim drugim dionicama koje pratim pozornije. A prodaja na Ingri se za sada ne spušta. Ovo je samo moje razmišljanje i osvrt – nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju, a ako ima drugačije mišljenje spreman sam čuti argumente.

Evo napokon i na INGRI stigao pritisak na prodaju. 24 T kom u par minuta. Da vidimo šta će se desiti. Hoće li se rizik isplatiti?

neće uvijek biti ovako.

No koment haa?

neće uvijek biti ovako.


No koment haa?

Netko prosipa novac iako je mogao proći i jeftinije.
Nije ni ovako puno pogriješio vjerojatno, ali čemu plaćati skuplje kad može jeftinije!
Vidjet ćemo što će biti dalje, jer bida skoro i nema, a sve će dalje mislim ovisiti isključivo o svjetskim burzama jer ovdje novih vijesti zasad nema.

New Report

Close