INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ko i na svim ostalim dionicama. ništa novo 🙂

1. Reverse Split Stock – Zasto ne?
2. Otkup vlastitih dionica – Trenutno za recimo 2 milijuna KN mogu dobiti 4 posto kompanije (naravno racunajuci da je 3,XX kn prosjecna otkupna cijena)?
3. Ovaj posao od 56 M Eur se previse sporo realizira, u prosjeku 2 posto po jednom kvartalu. Problem je zasto se tako sporo radi? Nema nigdje informacije o tome. Iz moje perspektive postoji bojazan da ih investitor nece izbaciti s posla s obzirom da je prvi rok izgradnje iznosio cini mi se 26 mjeseci.
4. Novi poslovi?! Predsjednik Uprave je u drugom mjesecu najavio “Zivahnu godinu” po pitanju novih poslova. Sudan, Iraq, Alzir, tender za stanove u ZG-u. Za sada nije puno toga realizirano. Sto se ceka? Bankovna jamstva više ne bi trebala biti toliki problem.
5. Po PSN-u pozitivan EBITDA se ocekuje tek u 2016. godini, s obzirom da 2013., 2014. i 2015. predstavljaju svojevrsno ciscenje bilance.

Strpljeni spaseni u ocekivanju novih poslova jer bez toga nema ozbiljnijeg napretka na ovoj dionici.



a book realnih 7 kn,

kako si došao do tih realnih 7kn kada je po fi kapital 52.695.848 kn / 13.545.200 dionica što ispada 3,89kn?
[/quote]tu smo negdje izmedju 🙂 3.89-6.89 🙂

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

4. Novi poslovi?
Strpljeni spaseni u ocekivanju novih poslova jer bez toga nema ozbiljnijeg napretka na ovoj dionici.

Točno, samo po objavi takvog nečeg (a to se mora dogoditi vrlo, vrlo brzo), dionica će ekspodirati kao i obično i onda ju je puno teže kupiti (povoljno naravno) .

Tko vjeruje da će se nešto takvo dogoditi brzo neka kupuje dok je jeftino, ostali neka čekaju objavu!

da ingra krene kupovati vlastite dionice. , nema boga da ih kupi po 3,xx kn pa samo na objavu toga svi bi pomakli naloge na više. a što se tiče ostalog isto razmišljamo.. ali najosnovinije.. novi posao! nema se više što prodavati, većina poslova je gotovo u potpunosti realizirana. osim ove “spore bolnice” prije će se arena odplatiti neg bolnica izgraditi.

Pa zar nije 2016 god. bila kad bi se Arena mogla otkupiti od Ingre ………… viditi ćemo kako će reagirati nova vlada RH na ovaj “slučaj” ……………………………

DAJ PET !!!

a di su onih 53 milje eora sta su izdali u 7mj obveznice gdje je taj novac??????????? dali ima ko upuceniji????

Nema potrebe niti obveze o javljanju kupnje vlastitih dionica unaprijed već tek po izvršenju.,

neće uvijek biti ovako.

na skdd bi se brzo pokazalo

mislim da bi ovo moglo uskoro puknut i na 10 kn smo tada za par dana, to je samo moje mišljenje jel je situacija puno bolja nego unazad par godina, dobit raste, dugovanja se smanjuju, a i već dugo smo na 2-3kn, Lp


a di su onih 53 milje eora sta su izdali u 7mj obveznice gdje je taj novac??????????? dali ima ko upuceniji????

Bolje je pitanje kako su napravili gubtke …recimo kad su dobavljače prisilili da potraživanja pretvore u dionice po 20 k .To su oni famozni oko 6,5 mil novih dionica po 20 k znači oko 130 mil kuna a u to vrime imali su oko 240 zaposleni.Kako je moguće da tako mala firma popuši tolike pare ……….. ludilo brale
Koji je to mračnjak ……… Ista ekipa još uvik žari i pali.
Usprkos svemu dionica zaista može porasti ……. jer sama Arena ( ako je zaista vlada RH i grad Zg nisu otkupili tj. ako ne žele) donositi će ogromne prihode .Koliko će mali dioničari dobiti ….. moš mislit ( sjeti se dobavljača i ini koji su svoja potraživanja dobili u dionicama pa su dobili .uda marjanova)

DAJ PET !!!

Gledajući onako sa strane meni se doima da što tvrtka više smanji dugove i raščisti situaciju, to je manje “atraktivna” za kupovinu :)))))

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

New Report

Close