INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ukupan dug 790 cca m. kn.
UKUPNI PRIHODI 322.506 m.kn.
. Kamate, tečajne razlike, dividende, slični prihodi iz odnosa s
nepovezanim poduzetnicima i drugim osobama" 27.430.663 m. kn

kolko ste skupili ispod 3 kn 🙂

Da li ovdje aludirate na značajan prihod od arene?

To je istina impresivna brojka.

Ako je izvješće realno napravljeno, a book realnih 7 kn, onda bi dionica uistinu trebala kotirati puno bolje.
Čak mi je malo čudno da je nisu danas uspjeli podići barem do 3,5 kn, jer ova dionica je uvijek znala značajno reagirati na pozitivne vijesti.
Baš me zanima daljnje trgovanje sutra i sljedećih dana, jer se i prije ovog izvješća nalazila na trenutnoj razini!


a book realnih 7 kn,

kako si došao do tih realnih 7kn kada je po fi kapital 52.695.848 kn / 13.545.200 dionica što ispada 3,89kn?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@Barbosa
U konsolidiranom je 96.388.061 kn.

nije sve tako crno

kolega ja sam dugorocni ja ima preko 100000kom i planiram kupovati a ne prodavati imam duru za trejdanje, ja samo se cudim zasto to neraste koji je razlog nis drugo.


kad ono.. smanjenje duga za 183 M. BVPS 7,11

Tu je navedeno da je book 7,11 kn, ja nisam provjeravao, zbog stiske s vremenom.

OSPORI AKO MOŽEŠ!

Ostvareno:

 1. Prihodi od prodaje porasli su s 63 milijuna kuna na 91 milijun kuna
 2. Poslovni prihodi porasli su za 51% na 104 milijuna kuna u odnosu na 3. kvartal 2014.
 3. Ukupni prihodi porasli su s 90 milijuna kuna na 323 milijuna kuna

Budući prihodi:

1. Radovi na hidromehanickoj opremi
alžirske brane Tagharist dosegli su vrijednost od 82% ukupno ugovorenog iznosa.
2. Za projekt hidromehanicke opreme na brani L’Ouldjet Mellegue u Alžiru vrijedan 24
milijuna kuna koji je ugovoren u zadnjem kvartalu 2014. uspješno su ishodene garancije
i u tijeku je izrada hidromehanicke opreme.
3.Novi projekt koji je ugovoren u lipnju 2015. na brani Seklafa ide prema planu. U tijeku
je izrada projektne dokumentacije temeljem koje ce poceti izrada hidromehanicke
opreme.
4. Alžirski bolnicki kompleks dosegao je 15% od ukupno ugovorenog iznosa, ukljucujuci
ugovor br.2, koji se aktivirao krajem 2014. godine, a što je vidljivo u bilancnim
pozicijama.
5. Radovi na autocesti Zagreb-Sisak, dionica Jakuševac-Velika Gorica jug privedeni su kraju
te su dosegli 98% od ukupno ugovorenog iznosa, tehnicki pregled je završen pocetkom
studenog 2015. Radovi na sanaciji pokosa Laz na državnoj cesti D-29 okoncani su tijekom
srpnja 2015. (znači da će u budućem fi biti plaćeni)
6. Radovi na izgradnji makedonske bolnice Bardovci-Skopje dosegli su 87% od ukupno
ugovorenog iznosa, a nastavak se ocekuje prema pozivu investitora na uvodenje u posao
preostalog dijela

Financije: Neto dug na dan 30.09.2015. iznosi 605 milijuna kuna i smanjen je za 183 milijuna kuna
u odnosu na 31.12.2014. kada je iznosio 788 milijuna kuna.

Izvor: http://zse.hr/?id=10006&dionica=INGR-R-A

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

I uz sve to dionica se nije makla. REVERSE STOCK SPLIT je jedina nada.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

@ S to što se dionica nije “makla” ne mora nužno biti loše, ovisi s kojeg aspekta gledaš :)))

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

http://www.zse.hr/default.aspx?id=61829
Redovito tržište obvezuje izdavatelja na dostavu samo minimalnih infromacija propisanih Zakonom o tržištu kapitala.
Uskoro nećete znati ni tko je u upravi, niti kako se firma zove, iz mraka se ide u mračnu komoru.

A da malo bolje pogledate?

Pogledajmo poslovanje, na stranu jednokratni prihodi koji dobro dođu onima koji kratkoročno žele unovčiti dobit na trgovini dionicama:

Dakle,

EBIT – – 193 milijuna HRK
EBITDA – – 23 milijuna HRK

Pogledajmo zaduženost:

Dug / kapital – 828 %
Dug / aktiva 87 %

Ultra visoko zadužena tvrtka sa operativnim poslovanjem koje donosi samo gubitak. To što je P/B nizak, nije bez razloga, a imate građevinare sa kudikamo boljim fundamentima od Ingre a sa još manjim P/B omjerom ( VDKT i THNK )

lp i sretno

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

banana,
Već ovo izvješće su mogli “zamračiti” ali nisu i neće nikad jer su transparentni koliko treba. Onaj tko ne razumije FI i kome ne odgovara , to nije razlog da se misli kako je mrak. Meni je sve razumljivo a vidim i mnogima. Zar stvarno mislite da bi se ovakva firma kockala sa lažiranjem FI??? Loše su prikazivali, zar neće i sada kad je dobro? Ponavljam, cijene dionica firmi teško da će ikada 100% odgovarati stanju firme. Nekad su ispod nekad iznad fer vrijednosti. U tome i jest čar investiranja a i burekologije.

neće uvijek biti ovako.

Izvješće solidno, bez iznenađenja ali trgovina na burzi nikakva, nula.

New Report

Close