INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


matrix90: ” O kakvom forumu pričate? O čemu uopće pričate? Nije mi jasno koja je poanta vašega posta, te ne mogu vjerovati kakve stvari ljudi izmišljaju. ” Matrixe, postovi su ti suhoparni, bezlični i dosadni. Međutim, aj mi reci tko ti je taj čovo u avataru?

Imate očito krivu percepciju, stoga me ni ne čudi vaš komentar.
Bilo bi lijepo da se pokrene diskusija, stoga, predlažem: [color=blue]dokapitalizacija[/color]
Bilo bi lijepo čuti mišljenja nekih uvaženih kolega.

@ matrix

Kriva percepcija ili ne, pola vremena mi djeluješ kao wannabe blueman, a pola vremena kao računalni program koji djeluje na principu:

IF ; THAN <“Kolega, ulažite u znanje.”>

A dokap, zašto ne. Ionako će morat nešto raditi nakon Arene, a za to “nešto” će im trebati cash. Bolje da sredstva prikupljaju na burzi nego putem skupih kredita.

..baš sam htjela pitati- ovdje neće biti nikakve dokapitalizacije ? Temeljni kapital je pozamašan, ali
ako im treba lova poručite im -nek ne uzimaju nepovoljne kredite za obrtna sredstva – nek se ugledaju
u Ulpl- i odmah donesu ODLUKU O DOKAPITALIZACIJI.

Ja ne razumijem, zar ih je sram donijeti takvu logičnu Odluku, ili ne žele previše širiti krug investitora,
misleći da će ulagači sami prepoznati perspektivu , ILI pak je uprava u razmišljanjima o strateškim
povezivanjima koncerna… s nekim iz svjetske grupacije građevinara ??? To bi im bilo pametno, jer im
trebaju JAČI UGOVORI i to ne samo u Hrvatskoj….. meni se to za Ingru čini bolje!

I jedna zamjerka! Sad kad je najgore… zašto su obavijeni medijskom šutnjom ? … mene to plaši..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


..baš sam htjela pitati- ovdje neće biti nikakve dokapitalizacije ? Temeljni kapital je pozamašan, ali ako im treba lova poručite im -nek ne uzimaju nepovoljne kredite za obrtna sredstva – nek se ugledaju u Ulpl- i odmah donesu ODLUKU O DOKAPITALIZACIJI. Ja ne razumijem, zar ih je sram donijeti takvu logičnu Odluku, ili ne žele previše širiti krug investitora, misleći da će ulagači sami prepoznati perspektivu , ILI pak je uprava u razmišljanjima o strateškim povezivanjima koncerna… s nekim iz svjetske grupacije građevinara ??? To bi im bilo pametno, jer im trebaju JAČI UGOVORI i to ne samo u Hrvatskoj….. meni se to za Ingru čini bolje! I jedna zamjerka! Sad kad je najgore… zašto su obavijeni medijskom šutnjom ? … mene to plaši..

Čekaju da cijena ode na 50k pa da objave dokap na 38k
[lol]

14.04.2008.

Nemojte usporedjivati dokap ULPL i INgra.
Neda se usporedjivati.
No offence ali ne vjerujem dokapovima po nominali.
Tu nije cilj da se digne equity za poslove nego dilutanje shareholdinga.

Ingra je tu jako transprentna..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

[” Čekaju da cijena ode na 50k pa da objave dokap na 38k [lol]
[/quote]

..Do sad je uprava bila O.K….transparentna prije svega.Usporedite samo sa Montmontažom.Prilikom prve dokapitalizacije po 35k svi su graknuli da je preskupo..nakon toga znamo što se događalo..Jedina zamjerka je ono sitno (zaista sitno obzirom na količinu) otpuštanje dionica u najnezgodnije vrijeme…Da li je to bio loš tajming ili procjena kretanja cijele burze ..teško je reći…
Da nije bilo ove korekcije cjelokupne burze ova bi dionica već sad vrijedila (tržišno) 70-80k..
A što drugo reći…fundamenti su poznati..usporedite sa sektorom…ugovoreni poslovi su tu..novi dokap na pomolu….pametnom dosta…[thumbsup]

Poštovani kolega Matrix,

doista bi bilo korektno na trud sugovornika odgovarati argumentirano.

Kad već toliko inzistirate na kvaliteti diskusija na ovom forumu, molim da budete dosljedni, a ne na svaki treći post odgovarati mudrosnim izrekama.

Osobno samo aktivnom pratim, dok se ne nađem kompetentnim argumentirano pridonositi.

Bez zamjerke,

n.

What we've got here is a failure to communicate...

za razliku od nekih ja ne volim koristit terminima “definitivno”, “sigurno” razbacivat se targetima i sl.
Ako se osvrneš na prethodne stranice vidjet ćeš moj post u kojem piše da bi nam se mogla dogodit dokapitalizacija. Zašto mogla? Zato što o tome ne odlučuje Uprava nego Skuština. A kad već pričamo o brijanju i iznošenju nebuloza tako su me okvalificirali i kad prije sam prije Skupštine za prošlu dokap govorio da će trebat pune 4 dionice za jednu u dokap. da će cijena biti prije 30K nego 20K kuna . I tada sam rekao da je pametnom dosta. A koje su želje Uprave a koje fondova koje su unutra to je ono što će definirat target u ovoj godini

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka

[color=blue]Čak 17 tvrtki ulazi u drugi krug natječaja Brijuni Rivijere[/color]

[color=black]Na sjednici Skupštine Brijuni Rivijere, održanoj krajem prošlog tjedna, imenovan je novi direktor tvrtke, dugogodišnji ravnatelj NP Brijuni Ratomir Ivičić i novi članovi Nadzornog odbora – Damir Polančec i Damir Bajs, čime su stvoreni preduvjeti za nastavak natječaja za projekt Brijuni rivijera, vrijedan milijardu eura.[/color]

[color=black]Lokacija: MUZIL[/color]
Fima Validus – Varaždin Rosen Partners – [color=blue]SAD Ingra [/color]- Zagreb Importanne – Zagreb Cubus lux – Velika Britanija Orco property group – Hospitallity invest i AIG, Švicarska Royal Brijuni Resort – Canada THR – Španjolska

[color=black]Lokacija: Otok Sv. KATARINA i MULIMENTI[/color]
Fima Validus – Varaždin Rosen Partners – [color=blue]SAD
Ingra[/color] – Zagreb Pool Enginering – Italija Titan marine – Zagreb Plava laguna – Poreč Maslinica – Rabac Istria consult – Pula Terra conceptus, Brijuni conceptus – Pula

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=38463

Jozo Međed:

Ako ovo s biodizelom ne uspije mogla bi ova dionica pasti ispod 32 000kn,nadamo se najboljem ali oči širom otvoriti

*** obrisano ***
Kako to da onda Todorićeve dionice nisu jako pale kad je Toda izgubio posao stoljeća?
Rekao bih da ovo prelazi granice špekulacija. Ovo je ništa.

kako nisu jako pale sunce ti milo!

ledo mi s 21 500 na 13 800 pao!!! [lol]


Von Braun: ” Jozo Međed: ” Ako ovo s biodizelom ne uspije mogla bi ova dionica pasti ispod 32 000kn,nadamo se najboljem ali oči širom otvoriti ” *** obrisano *** Kako to da onda Todorićeve dionice nisu jako pale kad je Toda izgubio posao stoljeća? Rekao bih da ovo prelazi granice špekulacija. Ovo je ništa. ” kako nisu jako pale sunce ti milo! ledo mi s 21 500 na 13 800 pao!!! [lol]

Ma daj! Ledo je sa 18K prije objave o nepreuzimanju sada stabilan na 15K. 16% pad.

I'LL BE BACK

Evo malo analize TA, da znamo gdje smo…[thumbsup]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

New Report

Close