INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A po koliko je ono prošao dokap Dlkv, po 10kn? A kolika je sada cijena?

neće uvijek biti ovako.

Istina..al da ne pisemo o Dalekovodu samo sam htio rec da su ugovorili kolko skoro miljardu kuna poslova u zadnje vrijeme a ona stoji ili cak pada
Ne znam sto mi onda ocekujemo u naredno vrijeme
Ne razumim dal to tako mora bit ili je burza u banani

Iz Izmjenjenog plana financijskog i operativnog restrukturiranja navedenog u PSN-u na stranici 21 pise jedan zanimljiv podatak.
Dug 27.08.13 – 911 Mkuna
Nakon PSN-a dug 40,7 Mkuna.

Trenutni dug nakon prvih 6 mjeseci 2015. godine je 618 Mkuna (smanjen je otpisom kamata, prodajom imovine i uskladjivanjem zbog isteka opcije za prijevremeni otkup Arene).
Sada izdavanjem obveznica na Laniste jos 400 Mkuna ce biti prebaceno iz bilancnih u vanbilancne obaveze i prakticno firma ce krajem godine imati minimalni dug.
Uz određeno nezadovoljstvo s moje strane prema odgovornim ljudima u Ingri, mora im se priznati da su PSN-om napravili izuzetan posao i izuzetne preduvjete za buducnost. Jos samo da se kadrovski osnaze…

Baš idem na neko snimanje da nemam slučajno rak pa sam se sjetio što ljude tjera da prodaju ovako jeftino dionice. Možda imaju rak pa da troše novce dok su živi. Ako se netko za desetak dana iskrca po bidu to ću biti ja.

Nadam se da ces imat dionice za desetak dana

Neki još uvijek pričaju da je Ingra ove godine ugovorila posla samo za 900.000 kn a vidi zadnju rečenicu.

INGRA u Alžiru ugovorila posao vrijedan 16,5 milijuna kuna

Događa se ono što sam i pisao prije 10ak dana. Na plitkom bidu se namjerno spušta kao i zadnji put do cca 3kn i tu će se pomalo skupljat. Dakle radi se sistematski, što i nije teško na ovoj burzi sa prrestrašenim trgovcima, i investitorima koji to debelo koriste.

neće uvijek biti ovako.

REvizorsko izvješće izašlo:

http://www.zse.hr/userdocsimages/revizor/INGR_revizor_2014_konsolidirano_HR.pdf

Stranice 2. i 3.

Mišljenja s rezervom revizora:

” rezultat i imovine društva precijenjeni su za 24,6 milijuna kuna ”

navedeno i da bi imovina Laništa d.o.o. ( Arena ) u eventualnoj tržišnoj varijanti ” bi mogla biti značajno niža od knjigovodstvene vrijednosti netto imovine ovog ovisnog društva iskazane na konsolidiranoj razini “.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Mister Plavi,

Kako se ovdje nekad dobro zarađivalo, sjećaš se?!! 🙂


REvizorsko izvješće izašlo:

http://www.zse.hr/userdocsimages/revizor/INGR_revizor_2014_konsolidirano_HR.pdf

Stranice 2. i 3.

Mišljenja s rezervom revizora:

" rezultat i imovine društva precijenjeni su za 24,6 milijuna kuna "

navedeno i da bi imovina Laništa d.o.o. ( Arena ) u eventualnoj tržišnoj varijanti " bi mogla biti značajno niža od knjigovodstvene vrijednosti netto imovine ovog ovisnog društva iskazane na konsolidiranoj razini ".

lp

Čemu i komu selektivan pristup izvješću revizora?

Revizor zbog naravi posla ( vojska ) ne može do podataka – klauzula povjerljivosti pa slijedom toga ne može potvrditi navedeni prihod.
Glede Arene – opcija prijevremenog otkupa nije iskorištena!
Tu dvojbe nema INGRA će sve do 2036 sisati Holding za 7,2m eura godišnje.

Stoga možemo zaključiti da je izvješće 100% OK pa i ta dobit koji su mnogi stavljali u sumnju!

@ xman
Sjećam se naravno.


@sava

Ako ne može potvrditi navedeni prihod, prihoda trenutno – nema. U novčanom toku ga nema, nije naplačeno, prema tome moguće da će se u idućim razdobljima to knjižiti kao gubitak. Ako naplate ok, sve divno i krasno. Ja ipak vjerujem prije revizoru u ovom slučaju.

Što se Arene tiče, ne radi se tu o opciji prijevremenog otkupa, već o tome da je u knjigama navedeno nešto što je realno puno manje vrijedno. Kod tvrtke koja ima 87 i nešto milijuna HRK kapitala i rezervi uz pasivu od 914 milijuna kuna to je i te kako bitan podatak jer pokazuje da društvo nije finjancijski zdravo.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close