INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

S obzirom na zadnji FI i trenutnu cijenu dionice postavlja se pitanje zasto INGRA (odnosno Uprava drustva) ne donese odluku o otkupu vlastitih dionica putem burze? Zasto?!

Po meni zadnji FI je jako dobar ako gledamo iskljucivo neto dobit, ali gledajuci EBIT jos je puno toga loseg u poslovanju. Npr. ovaj veliki projekt je napredovao sa 11 na 13 posto u tri mjeseca sto je malo, odnosno nije u skladu s planovima. Gdje je najavljeni posao u Sudanu? Sto je sa projektom stanogradnje u Zagrebu (sve ovo je g.Igor najavio u zadnjem interviju PD-u)? Koliki su to poslovi u Iraku? Sica ili milijuni Eura? Puno je upitnika.

Ono sto je dobro jesu novo izdane obveznice putem drustva Laniste d.o.o. Po tome ce se u iducem izvjescu vise od 53M Eura duga prebaciti sa Ingra d.d na Ingra grupu (odnosno Laniste d.o.o.). Bit ce zanimljivo procitati za koliko ce se tada smanjiti dug.

Nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju, vec je ovo cisto iznosenje cinjenica (i pozitivnih i negativnih)…

Isto tako ne bi bilo lose pojacati kadar koji trenutno radi u INGRI sa ponekim operativnim kapitalcem…


Puno je dionica, REVERSE STOCK SPLIT, opet ponavljam pa ćeš vidit.

Što ima veze ako svih 13,5ml dionica vrijedi samo 47 mil kn. Pa dlkv ima 25 mil dionica, Belje 45, HT 82 itd…..


Po meni zadnji FI je jako dobar ako gledamo iskljucivo neto dobit, ali gledajuci EBIT jos je puno toga loseg u poslovanju.

I upravo zato je cijena tu gdje je… “pravi” poslovni prihodi su jako mali..

Blokada na 3.48 i lagano skupljanje nize
Al mene najvise raduje danasnji promet…napokon zivo

3,48 36000 dionica, e sada se vidi pravo stanje kolika je navala na prodaju
neće to dugo dalje od ovih razina mnogo ljudi je izgubilo para i para sada se pokrivaju djelomično gubitci

Lijepi promet, dosta trejdano, ali netko se i tovari, zato je i ostala ovakva cijena, a moglo se i crvenit.

Nije da sam očekivao čudo, ali mi se čini da je sa ovakvim poboljšanjem poslovanja cijena trebala biti viša…vidit ćemo šta će biti dalje…nije mi jasno da je neko imao više vjere u ovu firmu prije godine dana ( kad je prjetio stečaj ) nego sad…

Lanište….emitirano 53m eura korporativnog duga uz 4,5 kamate do 2032 a prihod 7,2m eura godišnje do 2036.
Ne treba se dakle puno opterećivati izvješćem Ingre jer za sada ključno je Lanište

A u planu Psn je izdavanje do 200miliona € obveznica, koje će vracat Laniste do 2032.g. Time će Ingra vratit sve dugove i još će dosta toga ostati i uz ove i neke nove poslove bit će to dobra firma, a stime i dionica koja bi se kroz godinu , dvije mogla vratiti na trocifrene znamenke. Živi bili pa vidjeli.

Pa nije bilo u planu 200m eura nego 61m eura po PSN. No dobro je znati da Lanište obzirom na disproporciju prihoda i rasboda ima dodatni kapacitet zaduženja od cca 33m eura na npr 15 godina uz kte od 5,5 posto

6-9.8. se održava nešto značajno u Areni. Očekuje se 15000 ljudi. O čemu se radi? Arena ipak radi i zarađuje. Ipak mislim da je bolje da još nije otkupljena.

neće uvijek biti ovako.

Nisu problem ova četiri dana u mjesecu nego ostalih 27 kada je prazna.

New Report

Close