INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ kvart99

U prvoj rečenici si dao odgovor na svoje pitanje.
U 16.03 i 16.07 je izašlo pogrešno izvješće sa 23 milijuna gubitka, u 16.09 je izašlo pravo, a onda u 16.12 ponovno nekonsolidirano, 18 minuta mnogi nisu znali koje je pravo. Sada se zna da je dobit po dionici 4 kune.

Način objave rezultata je bio vrlo čudan.

http://www.seebiz.eu/ingra-polugodisnji-poslovni-prihodi-uzletjeli-69/ar-116759/

Nije prodanana, nego su čekali da prođe rok kako bi mogli izdati obveznice na temelju Arene…ali ti se novci ne vide u izvješću jer je tranša izdana tek 24.07.

@megido1

gdje se može vidjeti taj podatak o vrijednosti posla -430000000 kuna

56 000 000 x 7,7= 431 000 000

neće uvijek biti ovako.


kafr@
Sve su to samo lijepe želje bez pokrića. Ova firma već 8 godina živi na račun stare slave. Opet "kreativno knjigovodstvo" na djelu u konsolidiranom izvješću, a sve na račun Laništa d.o.o. Osim toga prodali su sve što se da prodati već u 2014. godini. Novih poslova ni na vidiku, zadnji najavljeni natječaj čiji se ishod još prije mjesec dana trebao znati i objaviti više ni ne spominju jer su opet ispušili na natječaju.
Dečki ovdje kupujete prošlost a ona je već potrošena. Neznam što će u budućnosti knjižiti kao prihod jer veći posao nisu sklopili već pune 3-4 godine. A na ovu "virtualnu" dobit bih se samo nasmijao.
Dionica je dobra samo za zatrejdati 15-20% i bjež prvi ako uspiješ.
Ovdje bi netko od odgovornih trebao u "pržun" za ovakva izvješća.[emo_ooooo]

dobro uočeno

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!


Neki dan kupio po 3 kune a danas prodao po 3,03. Zašto ovo pišem?
Samo da vidite koliko je ova dionica stvar sprdnje a ne kupnje i prodaje.
I to da bih prodao stajao sam puna tri dana na asku! Tako da je izlišno uopće pričati o nekoj želji da ovo netko kupuje.

ovo je bananarama napisao na stranici foruma 2955, 16.07,2015. sad mi je jasno zašto firma ne valja.što se tiče kupovine samo je u zadnjih deset minuta u petak kupljeno 200000 kuna. pozdrav

još bi nadodao babnanarami, ako je izvješće virtualno kako kaže, da li je možda virtualan i dug firme, možda ingra nikome ne duguje ništa.u tom slučaju jos bolje po dionicu.pozdrav

kafr@
Ta moja kupovina i prodaja je samo dokaz da je ovu dionicu lagano kupiti ali teško prodati sa dobiti. I to ste i sami mogli primijetiti. Jer ako je ulaganje u dionice ulaganje u budućnost onda tu budućnost ja još ne vidim ovdje jer se firma bavi punih 8 godina starim sporovima a u izvješćima svake godine ponavljaju jedne te iste poslove koji su ugovoreni još prije krize. Non stop se ponavlja tajanstveni posao u Alžiru, koji je probio sve moguće rokove izgradnje a do dan danas je urađeno samo 13% od dogovorenog i to i nakon što se u sve to uključila i Tehnika sa svojom operativom. Pa kakav je to tajanstveni investitor koji trpi firmu koja nije u stanju za 4 godine napraviti bolnicu nego samo temelj. Mislim sve je to tako konfuzno oko toga da je za plakati. A gdje je objava posla kojeg su najavili da će objaviti do kraja 6 mjeseca.
Ja iskreno čestitam svima onima koji su ovdje u zadnjih 8 godina uspjeli nešto zaraditi. To su pravi znalci i treba im spomenik podignuti.

Ukupni poslovi skoro 100m €

2Q Poslovni prihodi: 24 miliona kuna

Pa RIZO ima vise. 😀

Biti ce zanimljivo gledati. Uzivajte…

Polugodišnja dobit po dionici 4 kn a cijena na burzi 3,50?

New Report

Close