INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ingra se vraća u CROBEX !!!

Ne kuzim ove koji lupaju po bidu kad ce ovih dana indeksni kupovati i dizati cijenu,svasta.

pa kad si tako siguran,što ne lupiš po asku ?


pa kad si tako siguran,što ne lupiš po asku ?
Nisam siguran nego znam.Informirajte se malo bolje koliko indeksni mora kupiti dionica.Trenutno me ne zanima ova dionica,pisem ono sto bi svaki investittor trebao znati.lp

Indeksni ne moraju kupovati sve sastavnice indeksa, tako da ulazak u CROBEX ne znaci da ce indeksni kupovati.

Naprimjer tako je bilo sa DIOKom i RIZom.

@LeoNT
Mislim da u ovom slucaju nece biti tako! Ono su neke druge kompanije a ovo je INGRA!


Nisam siguran nego znam.Informirajte se malo bolje koliko indeksni mora kupiti dionica.Trenutno me ne zanima ova dionica,pisem ono sto bi svaki investittor trebao znati.lp

informiraj se ti malo bolje, indeksni ne mora kupiti niti jednu dionicu ingr kada uđe u crobex!

cilj indeksnih fondova je repliciranje indeksa, i nisu u nikakvoj obvezi, kao što ti insinuliraš, poslije svake revizije ulagati u nove sastavnice indexa, nego shodno procjeni rizika, uglavnom ulažu i vežu se uz stabilniji crobex 10 a dijelom diverzificiraju u neke druge financijske instrumente

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kao što je izlazak iz Crobexa SIGURNO negativna stvar za dionicu, jer je indeksni ulagači moraju prodati, tako povratak u Crobex MOŽE biti pozitivna stvar za dionicu jer tada postoji mogućnost da je indeksni investitori kupe…

kako se lijepo vidi tko bi prodao a ko bi kupio i tko ih je prodao a tko kupio 🙂

Da li danas dolazi na red ovih četrdesetak da se pokupi ?


Da li danas dolazi na red ovih četrdesetak da se pokupi ?

Da, ako ne zbriše.


Ingra se vraća u CROBEX !!!
Kada je iduća revizija Crobija?

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close