INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Za nevjerne Tome,[emo_beztona]

iz lista TEHNIKA za Studeni/Prosinac(može se nači na http://www.tehnika.hr) razgovor sa direktorom Filipecom

citirano
"Praktički smo preuzeli
od Ingre projekt bolnice u Alžiru Ain
Nadja, što je posao od 55,0 miljuna eura,
no on se nije tijekom godine odvijao po
planu i to nam je smanjilo očekivani prihod "


A gdje su sada oni što st tražili link. I bolje da je tako, tu se Ingra barem penala spasila.

@bananarama
Jupiii, Ingra izgubila posao ![emo_smijeh]

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/J8OOHGdGfQ1vmVDOhlFDFw==.pdf

“Tehnika danas jest u vlasništvu malih dioničara, a predsjednik Uprave Filipec kao najveći ima 3,8 posto dionica. Aktualna kriza pogodila je i Tehniku, iako manje nego većinu drugih građevinara. Prihod je s 1,5 milijardi u 2008. pao na 828 milijuna u 2012., neto dobit s 30,8 na tek 1,6 milijuna kuna, a broj ljudi smanjen je za više od trećine. Filipec vrlo rijetko istupa u medijima, a za Lider govori o stanju u graditeljstvu i općenito gospodarstvu. Komentirao je i nove poslove koje je Tehnika dobila te može li se govoriti o izlasku iz krize.”

Evo Ingra će ih iščupati iz gabule!


iz lista TEHNIKA za Studeni/Prosinac(može se nači na http://www.tehnika.hr) razgovor sa direktorom Filipecom
citirano
"Praktički smo preuzeli
od Ingre projekt bolnice u Alžiru Ain
Nadja, što je posao od 55,0 miljuna eura,
no on se nije tijekom godine odvijao po
planu i to nam je smanjilo očekivani prihod "

bome veselo…str 3
svaki novi ugovor je dobrodošao ali 900k kn ne može oprati pušing posla od 55m eur[emo_beztona]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Dužina ceste je 42 km koju bi Ingra trebala obnoviti zajedno sa partnerom za 900 t kuna. Malo mi je to čudno jer za tu lovu nemožeš ni travu pokosit u sezoni jednom uz bankinu a kamo li cijelu cestu sanirat

Moram se uključit u raspravu, mada nema smisla vrijeme će pokazat tko je bio u pravu, naime šta se tiče posla u Alžiru istina je da je Ingra ostala bez dijela posla jer nije imala garancije, ali i dalje rade svoj dio koji su i prije radili nabava, projektiranje itd dok Tehnika odrađuje gradnju…penala i sankcija nema…možda nije marža nije ostala onoliko veluka ali je i dalje veća nego kod nas gdje svi rade za kikiriki…

Izašao sam iz Ingre i snimam povoljan ulaz. Ali mislim da prenapuhavate izjavu g. Filipeca.
Posao je dobila Ingra te ona za izvođenje posla može unajmiti koga god.
Ugovor s Tehnikom je sigurno poboljšao Tehnikin položaj, i to vjerovatno u pravcu da osiguraju da sva plaćanja koja dođu Ingri ova odmah mora prema ugovoru i situacijama proslijediti Tehnici. To je na tragu onoga što je rekao g. Banana da se kooperanti više neće dati zavitlavati.
Ingra će zadržati određeni postotak i to je ok.
Win win za obje strane:
– Ingra tako i tako bez jakog žiranta vjerovatno ne bi mogla dobiti garancije
– Tehnici će biti plaćeno sve što napravi
– Obje firme mogu gotovo simultano pisati solidne prihode.

Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Moram se uključit u raspravu, mada nema smisla vrijeme će pokazat tko je bio u pravu, naime šta se tiče posla u Alžiru istina je da je Ingra ostala bez dijela posla jer nije imala garancije, ali i dalje rade svoj dio koji su i prije radili nabava, projektiranje itd dok Tehnika odrađuje gradnju…penala i sankcija nema…možda nije marža nije ostala onoliko veluka ali je i dalje veća nego kod nas gdje svi rade za kikiriki…

Gdje si pročitao da je Ingra izgubila dio posla? Lijepo ti u izvješčtajima piše da su garancije i za prvu i za drugu fazu ishodovane. Filipec je nespretno rekao tako da ispada da su od Ingre preuzeli posao što nije istina. U Ingrinim izvještajima se vidi da oni i dalje vode taj posao. Naravno da ne rade sve poslove . I prije su angažirali kooperante, no ovo je veliki posao od preko 420 milijuna kn, kojem je dostojna Tehnika kao izvođač. Sigurni su da će sve biti kako treba i zato su njih angažirali. A i bolje je da naši grade nego li stranci. Neka sav novac dođe u RH. Ovo nije nikakva tajna. Nazovite i vi Ingru i pitajte. Ljubazna teta će vam sve fino pojasniti, upravo ovako. Pozdrav.

neće uvijek biti ovako.

I još samo nešto. Da je došlo do predaje kompletnog posla to bi bile nove činjenice za investicijsku javnost i ta promjena bi se morala objaviti na burzi. No Ingra nije izgubila taj posai niti predala i zato nije bilo takve objave. A niti Tehnika nije objavila novu činjenicu da je preuzela posao vrijedan 55 mil kn, kako Filipec navodi unekom radničkom glasilu tiraže 1000 komada. [emo_smijeh]

neće uvijek biti ovako.

MEGIDO je u pravu. Iako sam vani, treba biti objektivan. Mislim da se radi o aspektima koje sam gore naveo. Plaćanja itd. Ovo je win win.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Čitajući sve dostupne medije…naime i sama ingra navodi da je došlo do povečanja obima posla u Alžiru od strane Tehnike,a budući da su imali problem sa bankovnim garancijama u to vrijeme…zaključite sami…a baš ne vjerujem da Tehnika nije tražila ništa za uzvrat, poanta mog posta je bila da Ingra nije izgubila posao već su morali prepustiti dio svoje dobiti…

Također je apsurdno da je došlo do preuzimanja posla od 55 milja te da to nije objavljeno…nike kod nas baš takav kaos da se takve stvari skrivaju i prešučuju…i sam imam podosta dionica i nije mi drago kad se nešto loše desi, ali sam realan te sam siguran da je ingra morala nešto dati za uzvrat…šta???to možemo nagađat…bolja vremena dolaze bez obzira šta se i uprava i sama ova dionica mnogima zgadila

Svi pričate o 55 milja u Alžiru a vidim da ste zaboravili na onaj poslić što smo dobili isto u Alžiru od 30 milja eurića. Nije to mala lova .

New Report

Close