INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

barbosa

uozbilji se…

FI su sastavljali ekonomisti uz blagoslov revizije…

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

BARBOSA, a što kažeš na kreditiranje ARENE kroz “sale and lease back..”
to odgovara iznosu vrijednosti Arene i dugu..? Praktički ARENA je prodana
i otplaćuje se kroz leasing, a dobiveni novac od prodaje je……gdje ?
Imamo posrednika u leasingu, grad Zagreb i Ingru…….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Gosp. Barbosa, mislim da ste jedanput spomenuli da ste po struci pravnik. Jesam li u pravu? To bi dosta pojasnilo …

...

Čitam i ne mogu vjerovat da opet isti pojedinci i dalje pljuju i izmišljaju nebuloze…kad je ingra pokazivala minus onda je sve prikazano kako treba a sad kad je u plusu sad su izmišljotine itd. Izgleda da mnogi nisu svjesni koji je uteg imala ingra zbog kratkoročnih obveza koje su sad riješene u nagodbi…svatko ko ima neki biznis je svjestan kako se brzo nagomilaju troškovi kad upadneš u gabuli…fala bogu to je iza ingre…šta se tiče poslova 56 milja od kojih je odrađeno 10 posto i dobivena garancija za daljni rad…pametnom dosta…nemojte širiti negativnost bez potrebe


O kakvoj Ingrinoj operativi kolega Megido Vi pričate. Pa tamo je ostalo svega 9 ljudi. 2007 ih je bilo preko 100. I šta će tih 9 ljudi napraviti? Svako iole ozbiljan je već odavno odavde spakovao kofere. Govorite o smanjenju za plaće od 4 milijuna kuna. Pa normalno kada više nemaju kome ni isplaćivati plaću, firma je opljačkana i poharana. Al aj Vi to još nevidite, možda poslije izvješća za 1 kvartal 2015 i Vi progledate.
tako ste rekli gospon da ćemo na ovom izvješću vidjeti da je Ingra u banani no u banani je jedino banana. Prvi kvartal će biti opet u plusu jer se radi i stižu uplate od tih poslova. Pogledajte samo onaj posao od skoro 60 milijuna eura, koji se tek zahuktava i lagano naplaćuje po fazama. Nema zime za Ingru.
Barbosa- knjige su takve zbog učinka PSN i nema tu muljaže. Najvažniji je plus 11 milja i smanjen kratkoročni dug.

neće uvijek biti ovako.

Ova rasprava je postala jako zabavna. Baš me zanima kuda će dionica u ponedjeljak ujutro. Kažem, imam simboličan broj i trenutno me se to ne tiče previše, ali volio bih vidjeti neki ugovoreni veći posao. Recimo 50 mil. kn pa naviše. I ona priča s dokapom je nešto ostala visjeti u zraku. Ako ne može ići po manje od 10 kn onda je za očekivati da se nešto mora događati s cijenom i poslovima jer tko bi ulazio po 10 kn na BVPS=2.80 i cijeni na burzi od 3.80? Ne štima tu nešto.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ako ingra vrijedi 6,8 mil eur, cijih je 1 milijardu kuna duga?


bananarama svijesno navodiš neistine na forumu uslijed grižnje radi rane prodaje dionica.ingra i povezane firme (sestrinske firme) nemaju 9 zaposlenika, kako na forumu svijeno neistinito navodiš nego upravo oko 100 djelatnika.neprestano izmišljaš neistinite navode

Vi više čitate forumske gluposti nego izvješća. U izvješću ti lijepo stoji pod broj zaposlenih: 9.
A u tim fantomskim sestrinskim tvrtkama rade “fantomi” i sklapaju tajne ugovore čiji rok izvođenja sa 26 mjeseci se probije za dodatnih 18 mjeseci a od ugovorom dogovorenog posla ne uspije se odraditi ni 10%. I to mi je neka firma. Nisu još ni temelje Alžirske bolnice položili, čudi me da ih ne najure sa gradilišta.

@ miami
moram te razočarati, ali Arenu otplaćuju država i grad i kad ju otplate je njihova. Otkud ti ideja da Arenu možeš unovčiti po modelu “sale and lease back” ako ju prodaš i uzmeš u najam, kome onda država i grad plaćaju i za što?
Arena je samo formalno na papiru od Ingre, velika većina iskazanog duga odnosise se upravo na dug za Arenu. Eventualna prodaja Arene došla bi eventualno u obzir kad grad i država ne bi ispunjavali svoje obaveze ovisi već kako je u ugovoru navedeno.
Ovaj model koji predlažeš mogao bi proći da je Arena neopterećena dugom i da je Ingrino vlasništvo.

Hahahaha, ovo je fenomenalno, nisam dosad uopće obraćao pažnju na broj zaposlenih. I doista, piše 9. Ne samo to, nego kad pogledate izvještaj za 3Q tamo pak piše 8. A za taj isti kvartal piše troškovi osoblja 1,124,701 kn. Znači 370 tisuća po mjesecu iliti preko 45 000 kn po zaposlenom mjesečno?!?!?! Pa to mora da su nuklearni fizičari, a ne PSN građevinarci.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Istinabog, kod inženjering kompanije i ne treba puno više, radim i sam u jednoj maloj firmi koja vrti milijunske poslove, a ima nas 15. Sve rade kooperanti, a ti prodaješ papire i priču. Tako da može to ići, ali da je smiješno, jest.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@ banarama
tvoja matematika mi ne drži vodu
u izvješću je iskazano da su troškovi za plaće i nadnice (porezi i doprinosi su posebno iskazani) 14 124 494 kuna
ako je 9 zaposlenih onda je taj mjesečni trošak po radniku 130 782 kuna
prava činjenica je da ingra ima 96 zaposlenih i smanjen je sa 104 u 2013 godini,
prosječni mjesečni neto trošak po zaposlenom je oko 12200 kuna.
dobivanje novih poslova onemogućavalo je dobivanje bankarske garancije i predstečajnog postupka. Sobzirom da je to sad riješeno i novi poslovi će biti dogovarani.

New Report

Close