INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E ovakvo izvješće se zove kreativno računovodstvo. [emo_palacd]

使用を信頼し、あなた自身の能力の

@MEGIDO1
” Pozdrav svima sadašnjim i budućim IINGRAŠIMA. Ovaj put uzmite više od bureka. Uzmite skuter,auto,stan…”

Već sam pisao ali ne znam je li moderator to izbrisao, Ingra je puna starih lisaca, koji ne “trkeljaju” ovdje samnom na forumu a uspiješno su posijali sjeme straha na plodno tlo, i to im se isplatilo. Svima koji nisu u Ingru vjerovali i od “jučer” imaju dionice pa su ih se riješili žao mi je. U samo tri trgovinska dana 2mil. kuna je dovoljno da si ekipa “preveze auto u svoju garažu” od drhtavih, i nepovjerljivih! Lijepo bi bilo biti realan i priznati kako Ingra ide naprijed![emo_palacg]

sada je svima jasno da nije slučajno dionica skočila sa 2,00 kn na 4,1 kn, zatim pad na 3,6 uslijed čega su od straha većina dioničara izišli iz dionice.nakon ovog izvješća po mom mišljnju ponovni skok i nikad više ispod 4,5 kuna, a sve iz razloga što ingra već ima ugovorene poslove(čak i one od preko 50 mil.eura), što će sigurno dobiti još poslova iz navedenih prijavljenih natječaja, što je riješena predstečajna nagodba, što je najvjerojatnije ove godine dokapitalizacija (po mom mišljenu ne manjoj cijeni od 10 kn)koja je već izglasana na glavnoj skupštini u rujnu 2014.g., što svijet izlazi iz krize, što je ovo predizborna godina i kod nas i očekujem ulaganja u građevinski sektor, itd.,itd.

Predstečajne nagodbe su pokrenute prvenstveno zbog građevinarskog sektora da im se omogući otpis “balasta” da ponovo mogu prikupljati kapital(kredite)od banaka sa nikad nižim kamatama vani i da budu konkurentniji na inozemnim tenderima a ingra ima reference a izvješće to i potvrđuje. ps.nemam ingru i volio bi da ovaj mali broj građevinara uz turistički sektor konačno pokrene burzu i HRVATSKU.[emo_palacg]

Nisu ugovoreni novi poslovi, nekima je to glavna primjedba. Ingra trenutno radi na poslovima vrijednosti oko 750 Milijuna kuna. Tko nevjeruje neka gugla i izračuna.Prema tome, uz malenu operativu koja se plaća svaki mjesec(u2014 smanjeno za 4 M kn) ne moraju u novi posao još godinu dana i preživjeti će normalno. Dlkv i Vdkt imaju hrpu radnika na grbači tako da im i 3 posla godišnje nije dovoljno kao Ingri jedan vani dobro plaćen. Neka netko zbroji i napiše koju brojku Milijuna kuna trenutno radi INGRA, pa da onda pišemo kako ništa ne rade. Hvala.

neće uvijek biti ovako.

O kakvoj Ingrinoj operativi kolega Megido Vi pričate. Pa tamo je ostalo svega 9 ljudi. 2007 ih je bilo preko 100. I šta će tih 9 ljudi napraviti? Svako iole ozbiljan je već odavno odavde spakovao kofere. Govorite o smanjenju za plaće od 4 milijuna kuna. Pa normalno kada više nemaju kome ni isplaćivati plaću, firma je opljačkana i poharana. Al aj Vi to još nevidite, možda poslije izvješća za 1 kvartal 2015 i Vi progledate.

bananarama svijesno navodiš neistine na forumu uslijed grižnje radi rane prodaje dionica.ingra i povezane firme (sestrinske firme) nemaju 9 zaposlenika, kako na forumu svijeno neistinito navodiš nego upravo oko 100 djelatnika.neprestano izmišljaš neistinite navode

pa imaju predstavništvo u alžiru, njemačkoj, italiji, bosni itd, kako bi uz zagreb funkcionirali sa 9 zaposlenika.ti si nevjerovatan bananarama

čestitao bih valsnicima dionice na uspjehu neviđenom odavno na ovoj dionici pozitivno izvješće ja sam vjerovao da neće moći

gledajte sada graf samo ga pratite kako ide gore samo cekajte pa cete docekati duplu cijenu…
Pozdrav valasnicima!!!

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Kupio sam stan na kredit i evo isplatio ga neki dan ..E sad neki kažu …da , imaš stan al nisi deset godina bi o vlasnik …tek sad si postao a drugi čestitaju i vesele se….Tak je i sa Ingrom..jedni traže dlake u jajetu a drugi se vesele…zato zlobnici, ptice zlosutnice..jalni ljudi….svoje informacije ma kakve bile zadržite za sebe i iskoristite ih …ako bananarama zna da će ingra propast nije mi jasno kaj ovdje gubi vrijeme…nek to iskoristi ak može a ne da nama sli pamet…Sutra je novi dan, učinci ulaska u uniju će danas sutra pokazat rezultate….idu boli dani…nemože ni kriza vječno trajat

Opet kažem da sam pogriješio što sam se iskrcao po 3.20 prosjek i onda ponovno izlipario na 3.40-3.60. Cijena na burzi govori svoje. I nadam se ostatak utovariti po 5 kn.
Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

hehe, koje izvješće, ovime je openhaim uveo novi model kreativnosti do sada ne zabilježen u povijesti objava FI[emo_smijeh]

sve je ispreroštano,
DUGOTRAJNA IMOVINA -240 miliona
DUGOTRAJNA FINANCIJSKA IMOVINA -467miliona
KRATKOTRAJNA IMOVINA +48 miliona
Ostala financijska imovina +173.301.206 miliona
UKUPNO AKTIVA -292.110.925miliona
TEMELJNI KAPITAL -135.540miliona
DUGOROČNE OBVEZE +190miliona
KRATKOROČNE OBVEZE -280miliona
itd..itd…
pa onda
POSLOVNI PRIHODI 85.200.113
POSLOVNI RASHODI 239.135.18 i to kao radi vrijednosnog usklađivanja od 124,3M koje kada oduzmemo ispada 29,6 miliona gubitka poslovne godine

i onda dolazimo do najbitnijega:
FINANCIJSKI PRIHODI 423.499.582[emo_ooooo]…došla zubić vila i tutnula pol milijarde pod jastuk[emo_smijeh]
ali da ne bi bilo baš tako super:
Nerealizirani gubici (rashodi) od financijske imovine 52 miliona
Ostali financijski rashodi 203 miliona

te na kraju:
Dobit razdoblja 11.2M

izvješće je koma,
– operativni gubitak od -186 milijuna kuna
– poslovni prihodi -31%
– prihodi od prodaje +2,9% unatoć rasprodaji Dvora lapad
– smanjenje temeljnog kapitala za 135 miliona na 135 miliona

u međuvremenu je došlo abrakadabraka 423 miliona kuna financijskih prihoda od ćega je odma oprano 220 miliona što uz smanjenje temeljnog kapitala za 135 miliona i knjigovodstvenu dobit od 11 miliona svakako nije nešto zbog ćega dioničari trebali biti sretni[emo_vrtimise]

ps
tko zna, možda su prodali Arenu pa to knjižili kao financijski prihod, e to bi bilo veselo [emo_cool]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close