INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čestitke ingrašima. Želim im sve najbolje.[emo_smijesak][emo_cool]


Bv je sada 2,74 kn.
A koji su ovo ostali prihodi od 412 mil kn. da li neko zna?

to bi mogla biti PSN tj. otpisi dijela duga, kamata itd. zna li netko točno?

Ignore: KressoM, delux

ispričavam se kaj upadam u temu,

al’ sad već pomalo boli glava,
a nisam baš trezven da razmišljam,
stoga molima samo ozbiljne forumaše,
a koji su u ozbiljnom minusu,
kaj napravit????

1.dignut kredit,
2.vratit kredit…

molim odgovore do nedjelje do 20h,
bit ću sposobniji…[emo_smijeh]

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0


ispričavam se kaj upadam u temu,

al' sad već pomalo boli glava,
a nisam baš trezven da razmišljam,
stoga molima samo ozbiljne forumaše,
a koji su u ozbiljnom minusu,
kaj napravit????

1.dignut kredit,
2.vratit kredit…

molim odgovore do nedjelje do 20h,
bit ću sposobniji…[emo_smijeh]

Zovi Igora da ti da kredit!
IV. NOVAC U BANCI I BLAGAJNI – 28.500.901,82
Puni ko brod![emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Reklo bi se sad je lako “likovati” i biti general poslije bitke! Htio sam ali nisam smio pisati da me ne “popljuju” ovdje na forumu, a vjerovao sam u pozitivno izvješće. Sada će vjerojatno doći na svoje i oni “što nisu dnevni burek jeli”, a vikend bez Ingre dočekivali… Kakav im je ovaj vikend bez Ingre koje su se riješili? Drago mi je za sve koji su u Ingru vjerovali i “stare” Ingraše koji su sad na svoje došli! [emo_palacg][emo_namigusa]

Novac je za dividendu

Ja svoje stavio na prodaju na 5 kn pa tko voli neka pruži nogice do mene. Nemam puno, prava sitnica.[emo_smijeh]

BV = 2.74 kn, reče netko. Ajde, neloše. Uz 120 mil. kn prometa godišnje te recimo 20 mil. kn dobiti trebalo bi rasti za 1.5 kn godišnje.

Čestitke svima koji su vjerovali u dobit, ja sam se nadao, ali strah je bio jači. Priznajem.

Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Pazite samo da euforija ne splasne brzo, pogledajte Optimu

janjetina je uvijek OK,
i sam sam bio u toru,
al’ zasad svaki put zbriso od noža,
ajd vidićemo taj famozni ponedjeljak,
oćemo li na janjetinu il kuhane viršle,

BTW, moja ponuda stoji, luka imam za sve forumaše…

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Neznam da li mi čitamo isto izvješće. Ovo je gore nego sam očekivao.

“♦ Poslovni prihodi u 2014. godini pali su za 31% na 105 milijuna kuna, a kao posljedica usklađenja prilikom pokretanja predstečajne nagodbe u prethodnom razdoblju
♦ Prihodi s domaćeg tržišta prevladavaju u odnosu na ukupne prihode od prodaje kao rezultat pojačane prodaje na projektu Dvori Lapad
♦ Operativni gubitak prije poreza i kamata (EBIT) iznosi 186 milijuna kuna kao posljedica usklađenja materijalne imovine u procesu predstečajne nagodbe”

Ja stvarno ne znam cemu se ekipa ovdje veseli. Dobit je na kraju, ali naravno samo kozmeticke prirode zbog racunovodstvenih efekata PSN.

Kada se gleda samo poslovanje, tu je minus od 50-60 miliona kuna (kada se potpuno izuzmu ona vrijednosna usklađivanja koja spominju).

…a to na 100tinjak miliona kuna prihoda i prodane Dvore Lapad..bas i nije dobro.

Da nisu prodani Dvori Lapad ovdje ne bi bilo nikakvih prihoda. Dakle poslovanje u 2014 je 0 (nula). A ovo što su uračunali efekat PSN-e je smijurija koju papir trpi.

New Report

Close