INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@sava
Za ovo gore napisano mislim ne postoje baš nikakve šanse. Ne postoji nikakva mogućnost za jednokratni otkup, ne bih htio biti neugodan ali to su gluposti. Sad kad je grad u minusu cca 600mil. kuna i “obezglavljen” tko će to dogovoriti i potisati. Ide se dalje po starom uhodanom sistemu…

Moj nick mi ne dozvoljava da pišem “negativno” već samo realno.

Stoga, za sve one one koji kažu da je 3 kn malo, a 4 relativno dobro za današnje stanje na ZSE, mislim da je to to.

Ali molim sve da ne spominju 10-tine i 100-tine kn kao nešto realno i kao nešto što mora bit.

Ako su predviđanja da je book value nešto oko 6-7 kn nakon predstečajne, onda je ovo REALNA cijena i ne trebaju se bojati ni kupci ni prodavači – da ne bi mislili da navlačim ni ovamo ni tamo.

Samo da dovedemo malo u vezu ostale tvrtke: Thnk, IGH … koliki je njihov book u odnosu na cijenu dionice – a rade iz godine u godinu uvijek oko pozitive.
Ili još bolje: prehrambene tvrtke (PODR, ZVZD…), brodarske (ATPL, ULPL, JDPL…)koju su na 1/4 booka.
Ili još najbolje: npr. ADRS (prije akvizicija), FRNK ili ZVZD koje imaju samo keša na računu kolika je cijena dionice (a sva ostala imovina ispada “badava”), rade pozitvno i koje se trguju na 2-3 puta ispod booka.

Stoga, stanje je takvo da sve dionice nisu realno valorizirane, a ne samo neke (osim možda turističkih koje su puno narasle u zadnje vrijeme).
Kad će se to promijeniti još mi nije baš jasno.

4 kn pred padom [emo_cool]

Ignore: KressoM, delux

@Pongy

Platiti će to Grad jednokratno do konca godine.
Ja bih samo volio da osim keša Ingra uzme nešto i gradskog zemljišta – npr. zemljište Zagrepčanke.

kakva nestašica dionica na prodaji [emo_smijeh]

Ignore: KressoM, delux

Nije nestašica dionica…Ima ih koliko hočeš samo ne po ovim cijenama…

4 palo, ajde da vidimo hoćemo li k 40 kako neki ovdje misle?.
Ovo će im malo dati krila, ali ipak oprez jer će bitka sada biti malo žešća!

Pa nemoguće da se kupuje ovako samo zato što se ”očekuje” dobro izvješće. Netko zna i kupi i pumpa.

nije sve tako crno

ej nek je i ovo krenulo da malo nadimak izmjenim (zapravo ovaj je bio i optimističan)

biom75


Pa nemoguće da se kupuje ovako samo zato što se ''očekuje'' dobro izvješće. Netko zna i kupi i pumpa.

Ne znam što bih ti rekao. Da se očekuje neko sjajno izvješće to bi bili milijunski prometi.
Pazi, da bi vrijednost dionice, mislim na BVPS, rasla za recimo 1 kn, firma bi morala imati 13.5 mil. kn dobiti. Stvarno ne znam koliko je to realno. Dosad su imali 20 i nešto mil. kn prometa po kvartalu. S gubitkom.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Prodaje skoro da i nema

Daj pozitiva2 prestani siriti laži o book value INGRE koji je više nego duplo nego što ti tvrdiš…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

New Report

Close