INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


dionica rasla više od 90%, na forumu bezrezervna euforija, obično je to indikator skore korekcije. sell on news?
Danas nije rasla 90% a ni cijeli prošli tjedan, prema tome neznam kaj pišeš. Ako misliš na odnos minimalne i ove danas onda si u pravu, ali taj rast traje oko 10-12 mjeseci tako da korekciju prema 2 možeš zaboraviti. Ide ti up UP. Korekcije će biti ali sve manje i rjeđe. Ustvari INGRA ne raste već se samo pomalo vraća na realne vrijednosti.

neće uvijek biti ovako.


dionica rasla više od 90%, na forumu bezrezervna euforija, obično je to indikator skore korekcije. sell on news?
Kakvih 90 posto,rast mozes smatrati tek nakon 3 kn.Sve ono prije bilo je iz supljeg u prazno na mizernim prometima.Korekcija??Do kuda 3,5kn??Nerealno je ocekivati da cete opet kupovati na stecajnim cijenama.

koliko će biti skok cijene dionice inge, ovisi itekako i o usvojenoj dokapitalizaciji na glavnoj skupštini od rujna 2014.g., a za pretpostavit je da veliki sigurno predlažu cijenu dionice koja će biti u dokapitalizaciji, što je možda isto razlog ovog skoka dionice. stoga mislim da je ovo tek početak.u nekoliko slijedećih mjeseci (do rujna) sve će biti jasnije, a po mom mišljenju cijena dionice dvoznamenkasta.pozdrav

a šta je sa izdavanjem 200000000 eura obveznica

Ma jasno sve. Žao mi je što sam prerano izletio, na oko 3.15-3-20, mislio dokupiti nešto niže, ali fakat nisam mislio da će potegnuti ovako prije izvješća. Očekivao sam dobro izvješće pa da onda krene, kadli ono opaaaa!
E sad da vidimo, na prazno mi se ne kupuje, strmo je to malo za ovako kratko vrijeme.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Bogme ovo mali ne kupuju.

Točno tako, ali mali i ne prodaju![emo_smijesak]

banana pročitaj izjavu povrh svoje.demantira te

Krajem 2015. godine Zagrebački holding ima opciju jednokratnog otkupa Arene za ugovoreni iznos od 80,4 milijuna
EUR. to je cca
615milijuna kuna
ili opcija isplate do 2036g.za preostalih 21godinu 7mil. eura godišnje ispadne nekih 147mil. eura ili 1,12 milijari kuna.
plus troskovi odrzavanja koje naplčuje također ingra. mislim ako se ova druga opcija ostvari…. za ingru nema straha… a strpit cemo se do kraja godine…



Bogme ovo mali ne kupuju.

Točno tako, ali mali i ne prodaju![emo_smijesak]
[/quote]
Ne prodaju veliki to je sigurno! Kad dođemo do milijunskih prometa po danu onda možemo reći da se netko od većih uključio, do tada mir u školi!

Ali mali prodaju.

@Lojtra
Moguće je da mali prodaju ali još uvijek su to mali prometi, i mali drhte nad svojih “par dionica”. Netko je ovdje spominjao rast… rast od čega-kuda… može se gledati kao rast od ničega na 3kn, ali treba malo zapitati stare dioničare koliki im je ovo rast, odnosno koliko su na ovim razinama u “plusu”, a zasigurno su još uvijek u velikom minusu. Ingra će odraditi veću potražnju za dionicama a hoće li biti rasta, hoće ali ne tako brzo!


Krajem 2015. godine Zagrebački holding ima opciju jednokratnog otkupa Arene za ugovoreni iznos od 80,4 milijuna
EUR. to je cca
615milijuna kuna
ili opcija isplate do 2036g.za preostalih 21godinu 7mil. eura godišnje ispadne nekih 147mil. eura ili 1,12 milijari kuna.
plus troskovi odrzavanja koje naplčuje također ingra. mislim ako se ova druga opcija ostvari…. za ingru nema straha… a strpit cemo se do kraja godine…

Platiti će i ove 2015. godine 7m eura plus jednokratni otkup.
Ali ako ne iskoriste pravo otkupa na tih 7m eura se zaračunava i rast cijena od 2008. kada je Zagreb preuzeo Arenu.
Kumulativna inflacija od 2008 do 2014 je oko 10%?
Ispada preko 200m eura.
Obzirom da su sada KTE niske Grad će se vjerojatno zadućiti kod banke i to otplatiti Ingri.

New Report

Close