INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Molim ne navlačiti "naivce"!

Mislim da nije u redu spominjati sada cijene iznad 10 kn ( a kamoli cijene od nekoliko 10-aka kn).

Sadašnja cijena je iznad 0,5 booka, što je za građevinare na našoj burzi odlično.

od kud tebi taj podatak možeš malo obrazložit kojom matematikom si dobioo taj book…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi




Junak ovog kruga će biti onaj tko smogne hrabrosti i odupre se pohlepi te se sa većom količinom uspije naplatiti od sindikata. Svi ostali će po 100-ti puta ovdje žaliti za prpuštenom prilikom.
Nije nagovor na kupnju ili prodaju, nego osobno dugogodišnje iskustvo sa ovom dionicom.
Jedino što se dugogodišnje iskustvo zasnivalo na padu cijene zbog prijetećeg stečaja(koji ne znači likvidacija), a sada je situacija drugačija i više liči na godine prije balona 2003-2005-2008. Oni koji imaju iskustvo iz tog razdoblja će i sada proći kao tada.(tko nezna neka gleda tadašnji graf). Ovo je po meni novi početak kao prije više od 10 godina. Uglavnom, višemjesečni trend je rastući, sa manje od 2 do 3,70. Zar nije?
[/quote]

Ovo zadnje si u pravu. Također, nadam se da će firma dati dobar FI i da ću onda uspjeti povoljno uletiti te nakon toga držati, a da firma ide dalje.
Mene jedino muči ovdje što su se okolnosti promijenile, građevinskog buma kod nas neće biti jer smo prezaduženi, vani će poslova biti, nadam se, ali i arapski svijet je u krizi, nestabilan, grozno. Uglavnom, okolnosti iz 2003-2008 se više nikada neće posložiti, ali nema razloga da kroz godinu dvije ne dođe na barem razine oko 10 kn. Pod uvjetom da ovaj FI pokaže smjer.
[/quote]Ne da će se 2005-2008 ponoviti nego će se napuhati još i više. “Igrači” su uspjeli jednom, zar misliš da neće ponoviti? Želja za pohlepom je slijepa i bez razuma. Za nekoliko godina(4-6) INGRa će preko 100kn. Tada ću vam ponoviti ovaj post. Naravno neka niko ne kupuje radi mog pisanja.

neće uvijek biti ovako.



Molim ne navlačiti "naivce"!

Mislim da nije u redu spominjati sada cijene iznad 10 kn ( a kamoli cijene od nekoliko 10-aka kn).

Sadašnja cijena je iznad 0,5 booka, što je za građevinare na našoj burzi odlično.

od kud tebi taj podatak možeš malo obrazložit kojom matematikom si dobioo taj book…
[/quote]Ma pusti naklapanja o nekim tobož parametrima i računima po stanju na imam-nemam dionicu. Tko je mogo vjerovati 2008 kada je bla 413 kn, da će za 5 godina doći na 2 kn??? NIKO! E tako ti je i sada, tko će vjerovati da će za 5 godina biti tek 100-150 kn? NIKO! Pa svakome njegova teorija a i praksa.[emo_smijeh]

neće uvijek biti ovako.

Vidim pricate o napucavanju od strane sindikata
meni ovo ne lici na nikakvo napucavanje nego cisti zdravi rast
što i nije cudno pošto je dionica bila na dnu ako ne ispod svakog dna….
ova dionica nije rasla kada su mnoge druge rasle ovdje se samo padalo a
nije da nije nikad bilo dobrih vjesti….
INGRA je duboko podcjenjena i to je razlog ovog rasta i još ce rasti
iz istog razloga !!!

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Ukoliko ima onih koji i pomišljaju da bi se cijene mogle vratiti u par godina na one razine (INGR-a na 400) svaka mu čast.
Volio bih mu biti u koži jer bi to značilo da bih bio zaluđeni optimist.

Ali vjerujem da je prije riječ samo o stvaranju optimizma (što je u redu) i sjećanju na neke (puno) bolje dane.

Ali oni koji olakše shvaćaju pisanje po forumu može jako povući takvo pisanje i utjecati na nerazumno donošenje odluka.

Nemojmo miješati vrijednost booka i uvjete poslovanja prije 7-8 godina i ove “poslijepredstečajne” danas.

Zdravi čisti rast

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Stari moj nemora ona na 400 neka dođe na 40 kuna to je 1000% zarade
I vjerujte da će tek na 40 kuna dobar dio vlasnika biti tek na nuli

Po meni uvjeti su sada puno bolji nego prije par godina narocito zbog bankovnih garancija koje se sada mogu napokon dobiti

Po nekim mojim proraćunima je book oko 14 kn ali ja nisam strucnjak za te proraćune
da li netko može izracunati book možda da smo sigurni pa da vidimo kako stojimo

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


.. može jako povući takvo pisanje i utjecati na nerazumno donošenje odluka.

primjedba bi ti bila na mjestu da je ingra napucana na primjerice 30 kn…ali govorimo o cijeni od pišljivih 3,x kn!

Ignore: KressoM, delux

*serislav

svijet se promijenio a samim time i intersi, nema više nesvrstanih, nema tita, niti juge, niti sadama, niti arapa, niti okolnosti na kojima su ingra i slićne yu firme kao ĐĐ, TPK, Končar, Prvomajska i sl. izgradile i opremile pola blistoka, gotovo je s tim političkim ugovorima, danas je Hr predgrađe EU ,obićno ništa, nula bodova u interesno-političkom svijetu a kolateralna šteta su tvrtke kao Ingra, jugoslavenski mastodont, koja se nije snašla u tranziciji osuđena na propast kao što se to i događa zadnjih 10ak godina…poslovi se jako teško dobijaju, kapital se istopio, pare se potrošile(isisale), zaduženje povečalo preko vrijednosti tvrtke, ne plačaju se obaveze, eventualna dobit se troši na kamate koje se samo skupljaju, sva imovina je opterečena sa po par hipoteka …itd.itd.

ingru spašava samo posao a da bi ingra ugovorila ikakav veći posao na tržištu blistoka treba imati politička leđa ili pare…ingra nema niti politički lobi a još manje nema novaca da podmaže ugovor a ove priće o sudjelovanju na natječajima alžiru su priće za malu dijecu

također, ma i da FI i bude nešto u plusu, bez novuh ugovora ingra neće moći servisirati kamate i dospjele obaveze a to znaći samo jedno…

to je to što se tiće vrijednosti tvrtke, međutim, za ringišpil to uopće nije bitno, bitno je samo da se vrti [emo_cool]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Barbosa,

ne znam s kim se ti svađaš i kome držiš predavanje.
Ja sam rekao isto što i ti, jedino nisam elaborirao promijenjene okolnosti u detalje.
Jedino sam rekao da će ovaj FI čisto na čisto, bez rezervacija za PSN i sličnih sr…a, pokazati kud se ide.
Sve ostalo potpisujem.

Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

do 4 kn još oko 35.000 komada, kome pravo kome krivo [emo_namigusa]

Ignore: KressoM, delux


Stari moj nemora ona na 400 neka dođe na 40 kuna to je 1000% zarade
I vjerujte da će tek na 40 kuna dobar dio vlasnika biti tek na nuli

Po meni uvjeti su sada puno bolji nego prije par godina narocito zbog bankovnih garancija koje se sada mogu napokon dobiti

Po nekim mojim proraćunima je book oko 14 kn ali ja nisam strucnjak za te proraćune
da li netko može izracunati book možda da smo sigurni pa da vidimo kako stojimo

Ovo gore “boldano” bi mnoge veselilo i mene naravno, a ovi sto lipu gore-dole trejdaju samo nek se i dalje tome vesele!

New Report

Close