INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

inverter nisu svi “profesionalci” kao ti. a što je u navodima netočno?vrati se natrag na početak foruma 2006g,2007.g., 2008.g. itd. pa pogledaj po kojoj cijeni su prodavali tadašnji top deset dioničara. mogu ti ih i poimenice navesti.

U lipnju ćemo poslati Komisiji aplikaciju za financiranje Pelješkog mosta. Bit će to majka svih bitaka, kaže Dončić

HAJDAŠ DONČIĆ ‘Odluka o Pelješkom mostu sredinom sljedeće godine’
– U lipnju ćemo poslati Europskoj komisiji aplikaciju za financiranje izgradnje Pelješkog mosta. Bit će to ‘majka svih bitaka’ što se tiče infrastrukturnih projekata koje namjeravamo financirati iz europskih fondova – najavio je jučer ministar prometa Siniša Hajdaš Dončić.

On je to izjavio prilikom jučerašnjeg potpisivanja ugovora o izgradnji mosta kopno – otok Čiovo i pristupnih cesta.

Ministar tom prilikom nije detaljnije obrazlagao u kojoj je fazi ovaj projekt.

Nacionalni fond
Kako neslužbeno saznajemo, u lipnju bi trebala biti završena Studija izvodljivosti i Studija utjecaja na okoliš za projekt Pelješkog mosta. Ako Studija izvodljivosti pokaže opravdanost gradnje mosta, bit će stečeni preduvjeti za apliciranje za financiranje izgradnje mosta iz europskih fondova.

Procedura odobrenja sredstava može trajati šest i više mjeseci. Kako se ne bi gubilo vrijeme na čekanju odluke o sufinanciranju, ministar prometa i potpredsjednik Vlade Branko Grčić pokrenuli su inicijativu o osnivanju Nacionalnog fonda za projekte financirane iz EU fondova. Kako saznajemo, taj fond bi imao budžet od 600 milijuna eura. Riječ je o kreditu Europske investicijske banke koji je Hrvatskoj odobren za predfinanciranje i financiranje europskih projekata.

Jednostavnije rečeno, tim bi se novcem financirali projekti koji su nominirani za financiranje iz EU fondova. Kad bi Europska komisija odobrila i uplatila sredstva, ona bi bila uplaćena u Nacionalni fond i time bi se nadoknadila unaprijed utrošena sredstva za određeni projekt. Na taj bi se način, tvrde nam sugovornici, ubrzala cjelokupna procedura i aktivnosti na određenom projektu.

Zahtjevna procedura
Smatra se da ni EIB ni Europska komisija neće imati prigovora na ovu inicijativu jer su sredstva ionako predviđena za EU projekte.

Ministar prometa jučer je pojasnio kako je priprema infrastrukturnih projekata za sufinanciranje iz europskih fondova vrlo zahtjevna i traje najmanje dvije i pol godine, po čemu se Hrvatska ne razlikuje od drugih zemalja. Stoga bi se na ovaj način cjelokupna procedura ubrzala.

Naši sugovornici smatraju kako bi se odluka o Nacionalnom fondu mogla vrlo brzo donijeti, a u tom slučaju raspisivanje natječaja za izgradnju Pelješkog mosta na jesen nije nerealno.

Unija će financirati 85% mosta za Čiovo
Ugovor o izgradnji mosta Čiovo i pristupnih cesta, koji su jučer potpisali predstavnici Hrvatskih cesta i Viadukta, prvi je veći projekt Hrvatskih cesta sufinanciran iz fondova Europske unije. Ugovor je vrijedan 129,5 milijuna kuna, a Europska unija će ga sufinancirati maksimalno do 85 posto vrijednosti. Ugovor o financiranju bit će uskoro potpisan, a kako saznajemo, projekt će biti financiran s maksimalnim mogućim iznosom.

Gradnja mosta i pristupnih cesta prema ugovoru trajat će 20 mjeseci, a direktor Viadukta Joško Mikulić najavio je da radovi počinju već 16. veljače, a most će biti završen 15. listopada sljedeće godine. – Mi smo spremni za početak radova i nema nikakvih nepoznanica zbog kojih bi rok bio prekršen – naglasio je Mikulić.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Kolega fortuna kave most ciovo ima veze s ingrom? Cemu ovaj post? To pisi na viaduktu ne na ingri… Nema kruha za nase gradjevinare u hr.. U godinu dana jedan natjecaj u vrijednosti stotinjak miliona kuna… A firmi na pretek… Pa ne moze deset firmi radit jedan most ciovo… Nema vise poslova u cestogradnji kad su ugovarani poslovi mjerili se u milijardama kuna…

@ Fortuna nadam se da ne aludiraš da bi Ingra to mogla graditi jer pored kupljenog IGH i more građevinara šansa za to je nikakva. Eventualno dobiti neki omanji poslić.

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

Ingrini glavni poslovi su vani i dobro da je tako jer da nije ne bi se izvukli ni kroz PSN, koliko je ovdje sve prdn..o u čabar.
Ja sam inače izašao s nekim plusom i s obzirom na to da je P/B (sadašnja cijena / BVPS nakon PSN) oko 0.5, a što će biti s RDG zasad ne znamo, ne mislim ulaziti dok ne vidim FI. Ovo je sad trenutno nešto viša cijena od prosjeka HR građevinara. Ipak, ovo je firma jako niske tržišne kapitalizacije i već mali pomak nabolje, u plus, može napraviti čuda.
Stoga, vidimo se u petak na disciplini “najbrži prst na asku”, ako FI bude dobar. Pozdrav svima!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Malo optimizma za građevinare, Pelješki most će biti prva stepenica a nakon toga i ostali veći projekti.

Ingra možda neće dobiti ni mrvicu kolača od ovog projekta ali tko zna?

Drago mi je i za druge građevinare iako neki dobivaju mega poslove a prikazuju gubitke. Računovodstvena kreativnost ili stvarno dampinške miterice.

Sretno svim građevinarima u HR!

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Suradnja INGRE i Viadukta je uvjek bila dobra tako da postoji šansa
da se INGRA ogrebe o pelješki most…a sto se tice glavnog posla
80% sam siguran da će ga dobiti viadukt kao i sve ostalale poslove
koje organiziraju hrvatske ceste što smo vidjeli na mostu Ćiovo
gdje su 2 X tužili VDKT da je preko reda dobio natjećaj i ništa im nije pomoglo opet je na kraju izvođač VDKT
Ćini se da hrvatske ceste preferiraju VDKT ispred ostalih…
Postoji još mali milion razloga zašto će VDKT dobiti pelješki most
jedan od njih je i teglenica koju imaju specijalo izrađenu za taj most ćija je vrijednost 100 mil kuna

U njemaćkoj djeluje zajednićka firma INGRA-VIADUKT
http://www.hrvatskiglas-berlin.com/?p=23714
http://www.stadtbranchenbuch-frankfurt.de/2676967.html

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

ignore sorry,nema smisla

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

kao da bi danas mogao opet mali skok? [emo_smijesak]

Ignore: KressoM, delux

Izgleda da je to to, bar zasad. Hm, izgleda da sam prerano izletio, za razliku od izglasavanja PSN kad sam pogodio sam vrh. Na P/B oko 0.6, dug i budući prihodi od Arene otprilike izjednačeni, poslovanje na pozitivnoj nuli, ovo je otprilike realna cijena za HOLD. Više ne bih platio. Bit ćemo pametniji u petak.
Nadam se suvislom FI da uđem i ne izlazim da daljnjeg jer mi ova igra živaca već ide totalno na živce. Vrijeme je da ova dionica izađe iz zone visokog beta i uplovi u mirnije uzlazne vode.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Iskljucivo po asku sto je odlicno za daljnji rast.


Izgleda da je to to, bar zasad. Hm, izgleda da sam prerano izletio, za razliku od izglasavanja PSN kad sam pogodio sam vrh. Na P/B oko 0.6, dug i budući prihodi od Arene otprilike izjednačeni, poslovanje na pozitivnoj nuli, ovo je otprilike realna cijena za HOLD. Više ne bih platio. Bit ćemo pametniji u petak.
Nadam se suvislom FI da uđem i ne izlazim da daljnjeg jer mi ova igra živaca već ide totalno na živce. Vrijeme je da ova dionica izađe iz zone visokog beta i uplovi u mirnije uzlazne vode.

Svi koji su ostarili na ovoj dionici dobro znaju da se ovo može napucati bez problema i iznad 5 bez razloga. A isto tako bez razloga se može i srušiti.
Isključivo se radi o volji sindikata. Za sada svima odgovara rast bio on utemeljen ili ne. To se mora prihvatiti kao činjenica i badava je oplakivati propušteno. Mali ne kupuju, a isto tako mali se ne postavljaju ni na prodaju pa je moguće dizanje cijene uz jako malu likvidnost. To sindikat jako dobro koristi, doktorirali su na ovoj dionici.

New Report

Close