INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kol. calypso, pa i nije baš tako kako iznosiš, evo pročitaj riješenje VTS-a o uvažavanju žalbe vjerovnika i ukidanju riješenja TS-a od kol 2014

To nije bila zalba, vec TUZBA. Uostalom, zasto spominjemo ELEKTROMETAL uopce u prici oko Ingrinog PSN?

Ovdje je “Rješenje trgovačkog suda o sklopljenoj nagodbi pred sudom” za Elektrometal d.d., doneseno 20.12.2013, objavljeno na FINA stranicama 24.12.2013.

http://predstecajnenagodbe.fina.hr/pn-public-web/pismeno?id=0&_HDIV_STATE_=29-19-80F309F0826C116F58936E108C5097EA

Nakon ovoga nisu podnesene nikakve ZALBE. Ono sto je PRIRODNI PLIN d.o.o. podnio 21.01.2014. je TUZBA protiv rjesenja (a ne ZALBA), a sto sam i spomenuo da je moguce u svom prethodnom izlaganju. Tuzba je podnesena pred UPRAVNIM SUDOM, a ne TRGOVACKIM!

http://predstecajnenagodbe.fina.hr/pn-public-web/pismeno?id=0&_HDIV_STATE_=29-14-80F309F0826C116F58936E108C5097EA

Molim, ne brkati tuzbe i zalbe… I isto tako molim lijepo procitati Zakon o PSN i sve sto u njemu pise, upute o pravnom lijeku i sve ostalo…

Jos jednom za kraj:

Pravni lijekovi
Članak 30. (NN 144/12, 81/13)

(1) Protiv rješenja može se izjaviti žalba, ako ovim Zakonom nije drukčije određeno.
(2) Rok za žalbu je osam dana.
(3) Ako je ovim Zakonom propisano da se rješenje mora dostaviti određenim osobama, rok za podnošenje žalbe teče od dana dostave rješenja, a za ostala rješenja protekom osmog dana od dana objave na web-stranicama Financijske agencije.
(4) Žalba se podnosi prvostupanjskom tijelu koje je donijelo rješenje. O žalbi odlučuje Ministarstvo financija, Samostalni sektor za drugostupanjski upravni postupak.
(5) Prvostupanjsko tijelo dužno je žalbu dostaviti drugostupanjskom tijelu u roku od tri dana od njezinog primitka.
(6) Drugostupanjsko tijelo dužno je odlučiti o žalbi u roku od osam dana od primitka žalbe.
(7) Žalba protiv rješenja ne odgađa izvršenje rješenja.
(8) Protiv ZAKLJUCKA nije dopuštena žalba.
(9) U postupku predstečajne nagodbe ne može se tražiti povrat u prijašnje stanje, niti podnositi prijedlog za obnovu postupka.

Pobijanje predstečajne nagodbe
Članak 83. (NN 81/13)
Predstečajna nagodba može se pobijati tužbom pod istim pretpostavkama koje su propisane za pobijanje sudske nagodbe.

Kada netko pokrene TUZBU protiv INGRE, e onda se treba zabrinuti…

Ovdje se po svoj prilici uskoro očekuje eksplozija cijene dionice. Jedino ne znam na kojoj razini. Ne ulazeći u PSN, fundamente, poslove i dr. to zaključujem po interesu komentatora na ovom topicu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


To nije bila zalba, vec TUZBA. Uostalom, zasto spominjemo ELEKTROMETAL uopce u prici oko Ingrinog PSN?

klega, lijepo ti piše:

Uvažava se žalba vjerovnika XXXX i ukida rješenje Trgovačkog suda…

a psn elektromaterijala je tek primjer, suprotno tvojim navodima, da je VTS temeljem žalbe a ne tužbe na presudu TS ukinuo presudu istoga i vratio postupak na ponovno odlučivanje…ali nebitno, ja sam svoju školu prošao na belju i naućio da sud autonomno donosi svoje odluke bez obzira na naša tumaćenja i prepucavanja [emo_beztona]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Nema nikakve šanse da VTS obori rješenje. Sve je prošlo već sto instanci, ročišta, rješenja, žalbi i drugih sr…a, što hoće reći da onaj tko se žalio cijelo vrijeme iznosi argumente koje mu nitko nije dosad uvažio. Zašto bi sad bilo drukčije? Ohladite i odite na pivo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ljudi ovo vam je stecajna cijena!!Stecaj u narednom periodu ne dolazi u obzir.Ovo kako god okrenes vrijedi min 5-6kn.Promislite malo!Ps. nemam dionice ingre,ali zaista ovak preokret u poslovanju bode za oci!


klega, lijepo ti piše:

Uvažava se žalba vjerovnika XXXX i ukida rješenje Trgovačkog suda…

a psn elektromaterijala je tek primjer, suprotno tvojim navodima, da je VTS temeljem žalbe a ne tužbe na presudu TS ukinuo presudu istoga i vratio postupak na ponovno odlučivanje…ali nebitno, ja sam svoju školu prošao na belju i naućio da sud autonomno donosi svoje odluke bez obzira na naša tumaćenja i prepucavanja [emo_beztona]

Tako je, uvazava se ZALBA “Žalba na rješenje o utvrđenju tražbina” koja je predana 25.09.2013., a objavljena na stranicama FINAe 27.09.2013 10:44.

http://predstecajnenagodbe.fina.hr/pn-public-web/pismeno?id=0&_HDIV_STATE_=25-32-BB1132EF75E4FB6ED174AC7C23D74665

Zalba je podnesena pravovremeno, barem tako kaze ‘Podnesak uz zalbu’, iako mi nije skroz jasno kako, jer je zalba zaprimljena nakon 8 dana… Mozda je aktiviran datum dostave…

(3) Ako je ovim Zakonom propisano da se rješenje mora dostaviti određenim osobama, rok za podnošenje žalbe teče od dana dostave rješenja, a za ostala rješenja osmi dan od dana objave na web-stranicama Financijske agencije.

http://predstecajnenagodbe.fina.hr/pn-public-web/pismeno?id=0&_HDIV_STATE_=25-31-BB1132EF75E4FB6ED174AC7C23D74665

No isto tako je i odbijena od strane drugostupanjskog tijela…

http://predstecajnenagodbe.fina.hr/pn-public-web/pismeno?id=0&_HDIV_STATE_=25-27-BB1132EF75E4FB6ED174AC7C23D74665

I onda je krenula TUZBA, i tako je sve to zavrsilo… Iako, moram reci da sam pregledao tekst koji si poslao i tamo se radi o gresci u koracima samog suca na sto su se ovi lovili…

Uostalom, ovo je tema o Ingri, a ne o Elektrometalu… Ajmo dalje…

http://www.ingra.hr/index.php?page=annews&id=187

Delegacija INGRE u okviru svoje posjete također je obišla gradilište bolnice u gradu Alžiru. O ovom projektu, zbog ugovorne klauzule o povjerljivosti, kompanija nije u mogućnosti dati više informacija, međutim javnosti je poznato da se radi o vrlo važnom projektu za alžirsku državu.

Plan alžirskih javnih investicija za period 2015 – 2020 previđa budžet od 262,2 milijarde dolara s fokusom na cestogradnju, stanogradnju, edukaciju, zdravstvo, izgradnju vodovodne mreže, energetiku i okoliš. U skladu s tim, Alžir je i od strane Ministarstva vanjskih i europskih poslova i Hrvatske gospodarske komore identificiran kao jedna od strateških zemalja za hrvatske izvozno orijentirane tvrtke.

INGRA je u skoro 40 godina kontinuiranog poslovanja na alžirskom tržištu realizirala investicijske projekte u vrijednosti većoj od 700 milijuna eura, a vrijednost aktualnih i novougovorenih poslova iznosi 94 milijuna eura

Molio bi komentar na ove brojke jer je ovo moja analiza:

*u tis.kn
DUGORTAJNA IMOVINA: 886 248
KRATKOTRAJNA IMOVINA: 331 002
PLAĆENI.TR.BUD.RAZGOBLJA: 31 460
——————————–
UK. AKTIVA + 1 248 710

IZVANBILANČNI ZAPISI: -193 579
KAPITAL I REZERVE: + 10 157
TEMELJNI KAPITAL: + 270 904
DUGOROČNE OBVEZE: – 312 962
KRATKOROČNE OBVEZE: – 755 171
ODGOĐENO PLAĆANJE: – 166 521
KAPITAL I REZERVE: + 10 673
———–

UKUPNO 112 211 * 1000 = 112 211 000KN

112 211 000KN : 13 545 000 DIONICA = 8,28KN PO DIONICI
* NE ULAZI BUDUĆI NAJAM DVORANE DO 2036 GOD
* NE ULAZI PSN
* NE ULAZE RADOVI U TIJEKU

NIJE NAGOVOR NIKOME NA KUPNJU/PRODAJU.

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

izgleda da je dosta trejdera zaglavilo pa bi sada van na 2,60 kn? [emo_smijeh]

Ignore: KressoM, delux

@ Kikac77

Ma kakva žalba, milijuni komada u rukama ovih ne znam kako bi ih nazvao, a uprava neće u Reverse stock split

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

@s400
Ma naravno da ce biti zalbe, zaliti ce oni koji ovako elegantno rasipaju po bidu [emo_smijeh]

Hajdemo se dogovoriti, hoćemo li gore ili dole? Ovo nema smisla. Ovaj sa dva naloga na asku štopa a niko neće da ga poklopi na bidu. il nek se makne ili neka on lupa po bidu. Čekamo na 2,50.Ovako je bezveze

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close