INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da, čini se da nije previše stanova ušlo u ovo. 11 mil. kn podijelimo s oko 18000 kn po m2, dobijemo oko 600 m2, to je cca. 5 stanova, a prodano je dota više, tj. sve.
Kako bi se trebala PSN vidjeti u izvješću za Q4? Na kapitalu i sl.? Hvala.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Šta bi vi htjeli da je dionica 2 kune, a da firma ima 50 milijuna kuna dobiti godišnje. Već šta nisu otišli u stečaj, dobivaju poslove i garancije bi tržište trebalo evaluirati.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Da, sad sam malo pogledao, s efektima PSN BVPS treba biti oko 5.50 kn.
Postoje gubici, ali se i dug smanjuje, tako da je neloše. Idemo dalje. LP!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Mene više od poslova, kojih će sigurno biti, i sada i dugoročno, kratkoročno zanima najavljena dokapitalizacija i efekti PSN. Ovo drugo će se vidjeti idući trimestar, a ovo prvo… Hm. Nekako mi se čini da bi moglo relativno uskoro, a da je prenošenje stanova u idući kvartal manevar da se to izvede sad dok je cijena niska. Možda imam krivi dojam, ali ne bi čudila takva pokvarenost.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

15 kn ,,,auf….zato i ponavljate jedno te isto godinama,,,,http://www.ingra.hr/index.php?page=annews&id=187

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Pozdrav,

biti investitor nije prepoznati potencijal kada su ga mase prepoznale vec u startu, a sad je po meni start. HZ otvara 200 milj. eura građ. radove:

HŽ traži izvođače radova za 198 milijuna eura

U Alziru je potpisan ugovor, u Iraku je nazocila grupa tvrtki predvodena INGROM. Nerealno je vjerovati da nakon PSN, vjerovnika, arene, skopljenog ugovora u Alziru i posjete Iraku moze biti gore po dionicu. Izrazavam svoje misljenje i ne nagovaram nikoga na kupnju ili prodaju.

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

Mislim da od otkupa Arene nema ništa, čisto zato jer je Miki u bajbokani, a sad nema Boga koji bi se tako nešto sad usudio napraviti, pa niti on sam iz ćuzukija.
Ali nije to presudno, bitni su ovi drugi pozitivni elementi, efekti PSN i činjenica da idu poslovi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

a ništa, kad PSN nije ušla u ovo FI, treba sačekati sljedeće za 3 mjeseca, tada će valjda biti unutra

Ignore: KressoM, delux


a ništa, kad PSN nije ušla u ovo FI, treba sačekati sljedeće za 3 mjeseca, tada će valjda biti unutra
Nema u tome ništa loše. Dobili smo tri mjeseca za mirno skupljanje. Nema žurbe, nema stresa, tek lagani konstantni rast cijene sa ponekom većom oscilacijom ovisno o željama jačih tradera.
Možda se pojave i neki novi katastrofičari i pokušaju nas spasiti od ulaganja u INGR. Ponekad ih je teško ignorirati, ali oni nam zapravo pomažu jer izbijaju dionice iz “drhtavih ručica” i omogućuju nama glupima da povoljnije skupimo željene količine. Svačija pomoć je dobro došla, pa im svima unaprijed zahvaljujem.
Možda se ne javim neko vrijeme, ali vjerujem da ću za nekoliko godina ponosno citirati ovaj post i napraviti usporedbu prinosa sa nekim drugim hvaljenim dionicama na ZSE.
Srdaćan pozdrav,
upupup

Procitao sam od 0-2000 stranica ovog foruma svaku pedesetu stranicu, 50-100-150 a od 2000 svaku do današnje svete 2877 stranice gdje sam potrošio vikend računajući i analizirajući.

Veliko veliko hvala na svim iznesenim objektivnim realnim činjenicama kao i očitim nerealnim tipfellerima. Pozdrav 🙂

Viđeni su ljudi u crnom!!!!!

I, što si zaključio, podijeli s nama;-).

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://www.seebiz.eu/ingra-prepolovila-gubitak/ar-98364/

U odnosu na prvih devet mjeseci 2013. godine, prihodi od prodaje INGRA Grupe iznose 63 milijuna kuna u periodu siječanj – rujan 2014. godine. Najveći dio prihoda od prodaje odnosi se na projekte u Alžiru i Iraku. Radovi na hidromehaničkoj opremi alžirske brane Tagharist napreduju prema planu čime je izvršeno 73% ukupno ugovorenog iznosa.

Isporučena je kompletna hidromehanička oprema, a njezina se montaža očekuje kada investitor završi građevinske radove na brani. Inozemno tržište čini 50% ukupnih ostvarenih prihoda od prodaje tijekom 2014. godine. Alžirski bolnički kompleks dosegao je 19% ukupno ugovorenog iznosa prve faze. Intenziviranje radova u Alžiru očekuje se krajem godine, a u skladu s potpisanim Ugovorom o poslovnoj suradnji između INGRE i Tehnike. Grupa je za drugu fazu kompleksa uspješno ishodila bankarske garancije.

Realizacija svih projekata u Iraku uspješno je završena tijekom 2013. godine. Društvo se javilo na nekoliko novih natječaja, a primarno vezano za obnovu hidrocentrala te isporuku i montažu telekomunikacijske opreme. Obnova hidromehaničke opreme jedan je od ciljeva i na tržištu Alžira. Na području Bliskog istoka Društvo sudjeluje na nekoliko aktivnih natječaja.

Radovi na izgradnji makedonskih bolnica Tetovo i Gostivar su završeni i uspješno je izvršena primopredaja objekata, dok je na projektu bolnice Bardovci-Skopje izvršeno 74% od ukupno ugovorenog iznosa, a nastavak se očekuje prema pozivu investitora na uvođenje u posao preostalog dijela objekta. Radovi na autocesti Zagreb-Sisak, dionica Jakuševac-Velika Gorica jug, uz povremene zastoje zbog imovinsko-pravnih poslova dosegli su oko 70% od ukupno ugovorenog iznosa. Nakon sklapanja predstečajne nagodbe ostvareni su značajni prihodi od prodaje stanova
i poslovnih prostora na projektu Dvori Lapad u Dubrovniku u iznosu od 11 milijuna kuna u prvih devet mjeseci 2014. godine.

Na poslovne prihode kao i na ukupno iskazani rezultat u prvih devet mjeseci 2013. godine značajno je utjecalo vrijednosno usklađenje imovine te usklađenje obveza kao dio procesa predstečajne nagodbe. U tekućem razdoblju, sukladno Međunarodnim standardima financijskog izvještavanja priznati su jednokratni rashodi u iznosu od 4 milijuna kuna kao rezultat promjene očekivane marže na projektu u Alžiru. U strukturi poslovnih rashoda izdvajamo smanjenje troškova osoblja za 13% uz tendenciju daljnjeg smanjenja. Na konačni rezultat za prvih devet mjeseci 2014. godini utjecao je gubitak od financijske imovine kao rezultat jednokratnih troškova financijskog restrukturiranja (prodaja imovine) u iznosu od 13 milijuna kuna.

New Report

Close