INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


I treba da je raslo na ovu vijest, samo vrijednost ovog ugovora nije baš prevelika da bi se nešto bitno promijenilo.
Na burzi se uglavnom investira u budućnost, tako da ovdje nema bojazni za sljedeće godine i oporavak cijene uz nove poslove i vraćanje dugova. Polako ali sigurno.

neće uvijek biti ovako.

Pozdrav Ingrašima ma gdje bili, ovo smo čekali nekoliko godina. Opstanak Ingre i napokon pozitivne vijesti a biti će ih još. Pričekajmo kraj tjedna

Ako su dobili ovaj posao znači da imaju i bankovne garancije, znači da imaju i kreditnu liniju, znači da imaju i ugovorenih 94 milijuna eura, znači da ovo ne bi smjelo imati jednodnevni karakter, nego bi cijena trebala napokon gore na neke normalnije razine

Tek sam sad skužio da su u svim zgradama Dvora Lapad ostala neprodana još samo 2 (dva) stana!!! Inače, sva prodaja će se vidjeti u FI za Q3, ili barem najveći dio.
Znači treba prodati još oko 280 m2. Po koliko se prodaju, da li netko zna?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Sada je i ona zadnja prepreka za rast preskočena, novi ugovor. Nije 100 M€, ali je naznaka da se poslovi mogu dobiti. Očekivao sam danas i veći rast, no dobro. U obavjesti se nalaze i neke druge brojke koje sigurno nisu tamo bez razloga. Sretno svima u ovoj dionici, saslužili smo. 🙂

nije sve tako crno

http://www.seebiz.eu/ingra-u-alziru-ugovorila-posao-vrijedan-24-milijuna-kuna/ar-98021/
Ingra na tom tržištu kontinuirano posluje gotovo 40 godina i u tom je razdoblju realizirala investicijske projekte u vrijednosti većoj od 700 milijuna eura, a vrijednost aktualnih i novougovorenih poslova iznosi 94 milijuna eura, zaključuju iz te tvrtke.
woow 94 milijuna Eura …wooow[emo_smijesak]

Da vidim funkcionira li i vama ova jednostavna logika. 94 mil eura dogovorenih poslova sa recimo 10% maržom znači oko 72 mil kuna čistog prihoda što podijeljeno na postojeće dionice = otprilike 6 kn/dionici na sadašnju cijenu ?

Ako je to donekle točno sve do 8 ili 9 kn Ingra je zapravo čista bagatela.

Naravno sve to uz pretpostavku da ova današnja superpozitivna informacija predstavlja konačno dugo očekivani zaokret u poslovanju firme, odnosno prestanka njene percepcije kao besperspektivne stečajuše što se naravno reflektira i na trenutnoj cijeni na tržištu.


Da vidim funkcionira li i vama ova jednostavna logika. 94 mil eura dogovorenih poslova sa recimo 10% maržom znači oko 72 mil kuna čistog prihoda što podijeljeno na postojeće dionice = otprilike 6 kn/dionici na sadašnju cijenu ?

Ako je to donekle točno sve do 8 ili 9 kn Ingra je zapravo čista bagatela.

Naravno sve to uz pretpostavku da ova današnja superpozitivna informacija predstavlja konačno dugo očekivani zaokret u poslovanju firme, odnosno prestanka njene percepcije kao besperspektivne stečajuše što se naravno reflektira i na trenutnoj cijeni na tržištu.

Potpuno mi je jasno što govoriš, to smo i mi ostali primjetili već preko nekoliko puta. Ali ima jedna druga stvar, a ta je da je sadašnja cijena osim image-a stečajuše uzrokovana i prostim rasapom vrijednosti, kapitala, prije PSN i tijekom nje. I sad je što je tu je.
Ali naravno, glavu gore, FI-jevi u kojma će se sve gore navedeno valorizirati stižu i to će prema gore, polako, ali sigurno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


94 mil eura dogovorenih poslova sa recimo 10% maržom znači oko 72 mil kuna čistog prihoda što podijeljeno na postojeće dionice = otprilike 6 kn/dionici na sadašnju cijenu ?

marža u alžiru im je 30%, imaš u planu restrukturiranja

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kažeš piše 30 % ….a da im se nije omaklo umisto 3 isplo 30

DAJ PET !!!


Kažeš piše 30 % ….a da im se nije omaklo umisto 3 isplo 30
A ko bi radia za 3%. Nego vidim da se radi ista strategija. Majstori prodaju i žele ponovo vratiti cijenu na 2,40-2,50 gdje će se opet krcati. Tako je odrađeno zadnji put. No mislim da imaju još malo municije za rasipanje i da će odskočna daska za dalje biti 2,65-2,80.

neće uvijek biti ovako.

Ingra i Cosider kao najznačajnija alžirska te jedna od najvećih kompanija u Africi, zajedno s Državnom agencijom za vodne resurse uspješno surađuju više od 20 godina, a trenutno u realizaciji imaju i ugovor za branu Tagharist u vrijednosti od 22 milijuna kuna, ističe se u priopćenju.
Delegacija Ingre u okviru svoje posjete također je obišla gradilište bolnice u gradu Alžiru. O ovom projektu, zbog ugovorne klauzule o povjerljivosti, kompanija nije u mogućnosti dati više informacija, međutim javnosti je poznato da se radi o vrlo važnom projektu za alžirsku državu.
Vodstvo Ingre je iskoristilo priliku da s čelnim ljudima alžirskih institucija razgovara o potencijalno novim poslovima u sektoru graditeljstva, energetike i trgovine, kažu iz tvrtke.

Ingra u Alžiru ugovorila posao od 24 mil. kn, montirat će hidromehaničku opremu za branu

Ajmo se malo makniti od ovog posla od 24 milje kuna, u članku lijepo piše štošta. Osim toga oni trenutno rade između ostalog na brani u Alžiru,a na domaćem terenu HDEL još nije ni pokrenuo PSN, za razliku od INGR-e koja ima novi početak,a očigledno joj kreditori vjeruju.

New Report

Close