INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

.. i to negdje do 400 kuna za 1 dionicu……najmanje.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

da se više ne špekulira…

Najniži nominalni iznos dionica

Članak 163.
(1) Društvo može izdati dionice s nominalnim iznosom ili dionice bez tog iznosa.
(2) Nominalni iznos dionice ne može biti manji od 10,00 kuna.
(3) Ništetna je dionica čiji je nominalni iznos manji od onoga iz stavka 2. ovoga članka. Izdavatelji takvih dionica solidarno odgovaraju imateljima za štetu koja im je pričinjena izdavanjem dionica.
(4) Nominalni iznosi dionica koji su veći od nominalnog iznosa iz stavka 2. ovoga članka moraju glasiti na iznose koji su višekratnici iznos od 10,00 kuna.
(5) Dionice bez nominalnog iznosa sudjeluju u temeljnom kapitalu društva u jednakome dijelu. Iznos temeljnog kapitala koji otpada na jednu dionicu ne može biti manji od onoga iz stavka 2. ovoga članka. Ovdje se na odgovarajući način primjenjuju odredbe stavka 3. ovoga članka.
(6) Udio u temeljnom kapitalu određuje se kod dionica s nominalnim iznosom odnosom njihova nominalnog iznosa i nominalnog iznosa tog kapitala, a kod dionica bez nominalnog iznosa brojem dionica.
(7) Dionica je nedjeljiva.

Iznos za koji se izdaju dionice

Članak 164.
(1) Dionice se ne mogu izdati za iznos koji je manji od najnižeg iznosa temeljnoga kapitala iz članka 162. ovog Zakona.
(2) Dionice se ne mogu izdati za iznos koji je niži od nominalnog iznosa, odnosno iznosa temeljnog kapitala koji otpada na pojedinu dionicu bez nominalnog iznosa.
(3) Dopušteno je izdavanje dionica za viši iznos, do dijela temeljnog kapitala koji na njih otpada.

dakle, temeljni kapital, nakon smanjenja, iznosi 135.452.000,00 kn i podjeljen je na 13.545.200 dionica što znaći da svaka dionica sudjeluje u temeljnom kapitalu sa 10 kn te sukladno Članku 164. st.2. ZTDa nove dionice u eventualnoj dokapitalizaciji se ne mogu izdati ispod vrijednosti od 10 kn

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Bravo Barbosa. To ja zovem istraživački post. Tnx.Idemo ne istomišljenici,konstruktivne postove potkrijepljene dokumentacijom tipa ovog. Tnx

neće uvijek biti ovako.

materija je puno složenija i opširnija od ova 2 člančića koja je postao barbosa. zato predlažem da sami pogledate Zakon i ono što vas zanima, pogotovo o dokapu i dionicama bez nominalnog iznosa
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2011_12_152_3144.html

moje pisanje nije savetovanje niti preporuka za kupnju/prodaju dionica!

Ellite je u pravu, bar se meni tako čini, i to namjerno kažem da mi se čini, a ne da znam, iz jednostavnog razloga što evidentno postoji zakonska mogućnost izdavanja dionica bez nominale, a s druge strane potpuno su mi nejasne reperkusije takvog postupka. One pravne formulacije ja jednostavno ne razumijem.
Kako bilo da bilo, ukoliko se napravi dokap, kakav god, to će značiti da netko tko ima para vjeruje u ovu firmu i poslove koje radi, te je voljan uložiti jer očekuje dobit. U tom slučaju nema razloga da ja prodajem ovo što sam kupio po nešto manje od 3 kn.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

izgleda da danas počinje novi rock and roll na ovoj dionici….

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

… koji će trajati od sada do vječnosti. Svaka nova vijest, špekulacija, FI, bilo što, uzrokovat će to što kažeš.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

pa sad, ovo do vječnosti, to je diskutabilno…[emo_smijeh]. s ovim drugim se slažem .i koliko se može vidjeti, prva ozbiljnija brana na 2,70

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

“Ovlašćuje se Uprava Društva da jednokratno ili u više navrata izdavanjem novih dionica poveća temeljni kapital Društva,ali najviše s iznosa od 135.452.000,00 kuna i to uplatom u novcu za iznos od 67.726.000[emo_namigusa],00 na iznos od 203.178.000,00 kuna.”


pa sad, ovo do vječnosti, to je diskutabilno…[emo_smijeh]. s ovim drugim se slažem .i koliko se može vidjeti, prva ozbiljnija brana na 2,70

Još kada objave da dokapitaliziraju po 10 kn.[emo_smijesak][emo_smijesak]


Još kada objave da dokapitaliziraju po 10 kn.[emo_smijesak][emo_smijesak]

ti DOISTA misliš da će netko dati 10 kuna keša po dionici ingre? DOISTA to misliš?!? [emo_zacudjen]

moje pisanje nije savetovanje niti preporuka za kupnju/prodaju dionica!

iz gore iznesenih komentara, vidim da postoje razlozi pro i contra rasta cijene , tj. (ne)važnost nominale od 10 kn. pa neka je istina uvijek negdje u sredini, ispada da su ove trenutne cijene dionice ispod svakog nivoa, tj. znači ovdje vrlo lako može doći do brutalnog rasta , kako je netko već prije to govorio [emo_smijeh]

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close