INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I, skupština u ponedjeljak. Osim onoga što je navedeno u pozivu ima li tko kakav info što se misli odlučiti, dokap, ide, ne ide?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Nema još objave sa skupštine. Nema ni trgovine. A da mi opet to okrenemo do 2,70 i nazad na 2,20. Barem neće biti monotono.

neće uvijek biti ovako.

Dnevni red skupštine je dosta neinventivan, ništa posebno, osim ovlaštenja za provođenjem dokapa, naravno ukoliko bude interesenata. Ukoliko bude… Inače, mislim da se kod nas nikad ništa ne odvija slučajno i bez namjere. Vjerovatno postoji neki dogovor, ali se s njim nije izašlo u javnot.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

________________________________________
________________________
Na danas održanoj Glavnoj skupštini dioničara INGRE d.d. (ZSE: INGR-R-A) većinom glasova su prihvaćena izvješća i prijedlozi odluka predloženi od strane Uprave Nadzornog odbora po točkama 1., 3., 4., 5., 6., 7., 8. i 10.
Na protuprijedlog dioničara kojeg je na Skupštini Društva prihvatila Uprava, izmijenjena jetočka dnevnog reda br. 9. (Usvajanje izmjena Statuta Društva) nanačin da se stavak 2. istetočke mijenja i sada glasi:Članak 14a. stavak 1. mijenja se tako da glasi: „Ovlašćuje se Uprava Društva dajednokratno ili u više navrata izdavanjem novh dionica, uz suglasnost Nadzornog odbora,
poveća uplatom u novcu temeljni kapital Društv
a, ali najviše s iznosa od 135.452.000,00
kuna za iznos od 67.726.000,00 na iznos od 203.178.000,00 kuna.“

neće uvijek biti ovako.

Bitne su dvije stvari, jedna koju znamo i jedna koju neznamo. Znamo da će biti dokap za keššš, što je dobro a neznamo po kojoj cijeni. To će i odrediti neka kretanja cijene, ne i nemora(primjer DLKV), kojem cijena nije pala do cijene dokapa. Bitno je i tko će biti uključen u dokap. Po meni bi bilo bolje da mali dioničari budu isključeni iz dokapa, jer oni najčešće ukake stvar na ovoj dionici.

neće uvijek biti ovako.


Bitne su dvije stvari, jedna koju znamo i jedna koju neznamo. Znamo da će biti dokap za keššš, što je dobro a neznamo po kojoj cijeni. To će i odrediti neka kretanja cijene, ne i nemora(primjer DLKV), kojem cijena nije pala do cijene dokapa. Bitno je i tko će biti uključen u dokap. Po meni bi bilo bolje da mali dioničari budu isključeni iz dokapa, jer oni najčešće ukake stvar na ovoj dionici.
najbitnija je, u što će se iskoristiti veći dio novca iz dokapa-garancije za buduće poslove i neovisnost o bankama. To će biti jedini najveći plus iz dokapa. Povećanja kapitala.Hmm.

Po odluci skupštine je očito da će netko kroz dokap preuzeti većinski udio u Ingri. Sad se postavlja samo ono najvažnije pitanje: “Koliko će biti spreman izdvojiti za to?”

Dokap ne može biti manji od 10 kn po dionici..to važi za sve dionice na burzi. Tako da mi je trenutna cijena smiješno mala. Jedino ako ne bude interesenata za dokap onda je ova cijena realna.

Lojtra, a što ako se dogodi reverse stock split? Npr. 10 za 1.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Npr. za većinski udio potrebno je izdati točan broj dionica koliko ih sada ima plus jedna, 13.545.201, po sadašnjoj burzovnoj cijeni to bi bilo oko 30.000.000 kn. S obzirom da je to relativno mala lova i ne bi puno pomogla u poslovanju pretpostavljam da će se ići na maksimalan iznos od šezdesetak mil. kn. Tada bi se izdalo dionica dovoljno za dvotrećinsku većinu. Naravno, pod uvjetom da sve uzme jedan igrač.
Iskreno, nisam upućen u te priče s nominalom itd. Od danas nakon smanjenja temeljnog kapitala nominala iznosi 10 kn. Ukoliko je tome tako onda se za šezdesetak mil. kn može dobiti trećina vlasništva. Ukoliko ide samo jedan igrač to nije dosta za upravljanje. Ali ukoliko se ide sindicirano s nekim tko je već unutra onda je to druga priča. Uzmeš preko 50% i to je onda to.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Dokap ne može biti manji od 10 kn po dionici..

pogrešno…


to važi za sve dionice na burzi.

opet pogrešno…

moje pisanje nije savetovanje niti preporuka za kupnju/prodaju dionica!

Ako je nominalna vrijdnost dionice 40 kuna, dokap je po 20 ?

i opet idu na čekanje na R-B- kao i kod Dalekovoda?

A kako će drukčije skupiti novce – NIkako…Nakon toga BOGAMOLIMO- da ju
SKRATE – na vIŠU CIJENU i ZAUSTAVE ŠPEKULACIJE …rEVERSE STOCK SPLIT-
DA JA ODLUČUJEM -NE BI ČEKALA NI MINUTU O TOME!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close