INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije Irak za ingru toliko bitan već njena imovina …
…u areni imaju minimum 700 mil
…uprava zgrada oko 70-80 mil
…dvori lapad (ako su točni podaci s neta)…stambenog peostora ima oko3000 m2
plus garaže poslovni prostori(nema podataka) plus kino dvorane …..sve skupa
bi trebalo biti između 100-200 mil kuna
Po predstečjnoj imaju obveze oko 1,2 milijarde kuna ……a po zadnjem FI neto dug je 895 mil kuna

Pitanje je hoće li proči predstečajna ili neće ….nešto bi trebalo otpisati a nešto duga pretvoriti u dionice ……… neće od stečaja nitko imati koristi

Izgleda kladioničarski …..

DAJ PET !!!

Irak nije bitan za prolazak PSN, ali je bitan za INGIRNE trenutne i buduce poslove…

Mislim da nitko ne moze biti sretan ovom religijskom ludoscu koje se dogadja u Iraku. Drzava polako tone u kaos. Evo bas citam u NY Timesu:

“Sunni militants captured the Mosul dam, the largest in Iraq, on Thursday…

…The dam, which sits on the Tigris River and is about 30 miles northwest of the city of Mosul, provides electricity to Mosul and controls the water supply for a large amount of territory. A report published in 2007 by the United States government, which had been involved with work on the dam, warned that should it fail, a 65-foot wave of water could be unleashed across areas of northern Iraq.”

Nazalost, to trenutno ugrozava neke Ingrine poslove (kolega Jinlana ih je naveo).

Ingra jednostavno pored svih drugih problema vezanih uz nekretninski biznis nije imala nimalo sreće zadnjih godina. Imala je u međuvremenu par prilika za ugovoriti veće poslove vani ali uvijek doista uvijek su bile problem bankovne garancije. Strane banke u Hrvatskoj ne odlučuju same u slučajevima kada se radi više o 5 milijuna Eura garancije. Takve slučajeve rješavaju njihove matične banke u Italiji i Austriji. A ovi normalno kada vide dokumentaciju i o kakvom se poslu radi proslijede to dalje svojim građevinarima u Italiji ili Austriji i onda oni oberu vrhnja a u Hrvatsku pošalju odbijenicu. Tako to već godinama funkcionira. I kako onda da ugovoriś neki veći posao?
Osim toga Ingra nikada ne bi ni išla u PSN da im se na vrat nije okačila stečajuša Međimurje Visokogradnja sa onim multimilijunskim upitnim potraživanjem još od prije 90-tih godina. Zatim su izgubili onih 20-tak milijuna dolara u sporu sa bosanskom Hidrogradnjom. Na kraju su tu lovu koja je bila deponirana u onoj srpskoj banci sljedbenici bivše Jugobanke podijelili srbi iz Republike Srpske i Bosanci a Ingra dobila nogom u guzicu.
Sada opet ovo sa Rusijom i Ukrajinom, pa opet ti sukobi i nemiri u Iraku, nikad kraja problemima.
Kako će sve to na kraju završiti teško je i bolno o tome i razmišljati.
Pokazala se ova dionica kao jedna od najvećih spalionica keša. Mnogi ulagači su
ovdje doslovno bankrotirali. Ni sam nisam ništa bolje prošao. Moja sreća je jedino što sam još prije tri godine digao ruke od ozbiljnog ulaganja u ovu dionicu. Od tada sam jedno dvadesetak puta ulazio i izlazio iz pzicije. Mnogi od Vas ovdje na forumu ne raspolažu trenutno sa toliko keša koliko sam u zadnje tri godine ostavio na naknadama za transakcije. Sve u svemu i meni je “gorak okus” u ustima kad god pomislim na ovu dionicu.
Trenutno ne posjedujem ni jednu dionicu Ingre jer sam sav preostali raspoloživi keš stukao u dokapitalizaciju Dalekovoda.
Tako da ne drukam na pad ili nešto slično, jer i da padne na 10 lipa, nemam ni toliko da kupim, a nakon svega i da imam neznam da li bih se više usudio na takvo nešto. Oblaci su sve tamniji i izgleda da će opet kiša! Aj uzdravlje!
Da Bog da ovo nagodinu bilo po 100 kuna, nemam ništa protiv!

MGMA, HGSP, DKVS, DIOK, – zadnji skos 300-500% Ajde INGR, pa neces valjda ispustit vjetar na rosu bez zadnjeg kneejerka.

ZSE privlaci ulagace sa milijardama eura viska


Ingra jednostavno pored svih drugih problema vezanih uz nekretninski biznis nije imala nimalo sreće zadnjih godina. Imala je u međuvremenu par prilika za ugovoriti veće poslove vani ali uvijek doista uvijek su bile problem bankovne garancije. Strane banke u Hrvatskoj ne odlučuju same u slučajevima kada se radi više o 5 milijuna Eura garancije. Takve slučajeve rješavaju njihove matične banke u Italiji i Austriji. A ovi normalno kada vide dokumentaciju i o kakvom se poslu radi proslijede to dalje svojim građevinarima u Italiji ili Austriji i onda oni oberu vrhnja a u Hrvatsku pošalju odbijenicu. Tako to već godinama funkcionira. I kako onda da ugovoriś neki veći posao?
Osim toga Ingra nikada ne bi ni išla u PSN da im se na vrat nije okačila stečajuša Međimurje Visokogradnja sa onim multimilijunskim upitnim potraživanjem još od prije 90-tih godina. Zatim su izgubili onih 20-tak milijuna dolara u sporu sa bosanskom Hidrogradnjom. Na kraju su tu lovu koja je bila deponirana u onoj srpskoj banci sljedbenici bivše Jugobanke podijelili srbi iz Republike Srpske i Bosanci a Ingra dobila nogom u guzicu.
Sada opet ovo sa Rusijom i Ukrajinom, pa opet ti sukobi i nemiri u Iraku, nikad kraja problemima.
Kako će sve to na kraju završiti teško je i bolno o tome i razmišljati.
Pokazala se ova dionica kao jedna od najvećih spalionica keša. Mnogi ulagači su
ovdje doslovno bankrotirali. Ni sam nisam ništa bolje prošao. Moja sreća je jedino što sam još prije tri godine digao ruke od ozbiljnog ulaganja u ovu dionicu. Od tada sam jedno dvadesetak puta ulazio i izlazio iz pzicije. Mnogi od Vas ovdje na forumu ne raspolažu trenutno sa toliko keša koliko sam u zadnje tri godine ostavio na naknadama za transakcije. Sve u svemu i meni je "gorak okus" u ustima kad god pomislim na ovu dionicu.
Trenutno ne posjedujem ni jednu dionicu Ingre jer sam sav preostali raspoloživi keš stukao u dokapitalizaciju Dalekovoda.
Tako da ne drukam na pad ili nešto slično, jer i da padne na 10 lipa, nemam ni toliko da kupim, a nakon svega i da imam neznam da li bih se više usudio na takvo nešto. Oblaci su sve tamniji i izgleda da će opet kiša! Aj uzdravlje!
Da Bog da ovo nagodinu bilo po 100 kuna, nemam ništa protiv!

koliko si lipa dosad na Ingri spržio …?

E u ovom se konačno slažem sa vama!
Nemam ingr , ali ako ikad naletim na pozitivan …konstruktivan i istinom argumentiran post…pošaljite mi broj računa i šaljem za dobru večeru…iako je niste zaslužili!

A BALVANA!!! :) :) :)

još nije ispod 2kn. ugodan odmor svima vidimo se u 9misecu po kunu i kusur…

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Po koliko su kupovali kad prodaju po 2 kune, vjerovatno po 1.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

masakr! [emo_ljut][emo_vrtimise]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje


još nije ispod 2kn. ugodan odmor svima vidimo se u 9misecu po kunu i kusur…

Zaista pravo optimisticno razmisljanje[emo_ooooo]

Nema govora o nekakvim lošim vijestima , čiste špekulacije.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

@S400
nije baš da nema loših vijesti, pogledaj stanje u iraku, ISIL…a Ingra tamo izvodi značajne radove na obnovi brana. puno je toga sad o koncu, pogotovo što još nije ni PSN dovršena

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

New Report

Close