INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Članak za INGRA sladokusce…

http://www.poslovni.hr/70792.aspx

[thumbsup]

Kako komentirate drastičan pad cijene dionice Ingre od početka godine?
Palo je cijelo tržište, po mom mišljenju, dosta iracionalno. Iako se dio korekcije svakako mora pripisati okolnostima na inozemnim tržištima, mislim da je ovoliki pad prije svega produkt nervozne reakcije malih investitora. Baš ništa u našem poslovanju nije pošlo loše, nijedan veliki posao nismo izgubili niti smo propustili ispuniti svoje obveze da bi to investitorima signaliziralo kako je vrijeme za izlaz iz ulaganja. Suštinski, s obzirom na rezultate poslovanja, s obzirom na bilancu nema apsolutno nikakvog razloga za takav pad cijene. Tržište je palo oko 23 posto od početka godine, a mi smo pali oko 28 posto. Teško mi je povjerovati da se u ovih pet posto nalazi nešto presudno za negativnu percepciju Ingre od strane investitora. Uostalom, govorimo o relativno malom broju trgovanih dionica iz kojih nisu izlazili institucionalni investitori.

Ipak, prodaje dionica čelnika i članova NO-a na višim razinama cijene, konkretno vaše osobno, naknadno su protumačene kao signal da je trebalo na vrijeme izlaziti.
Prodao sam desetak posto od broja dionica, koliko sam imao, i još imam 5085 dionica, odnosno više od 10 posto vlasništva u kompaniji. Mislim da je u tim relacijama besmisleno govoriti o velikim rasprodajama Uprave. Uostalom, kad sam u javnoj ponudi kupio nešto više od 1100 dionica, to nitko nije komentirao.

Evo još dio

Očekujete li da će, po objavi rezultata, krenuti rast Ingrine dionice? Uostalom, kakvi su rezultati?
Logično bi bilo da to potakne rast, ali tako dugo dok je tržište kapitala u padu teško je očekivati da će jedna, ili nekoliko dionica skočiti zato što su kompanije objavile dobre rezultate. Prema trenutnim predviđanjima, Ingrin ukupni prihod u prošloj godini premašuje 700 milijuna kuna i u odnosu na godinu ranije rastao je oko 80 posto. Sukladno tome, očekujemo i značajan porast dobiti. Prema tome, imati pad dionice od 30 posto, a istodobno imati takve rezultate, u najmanju je ruku kuriozitet.

Nije li vam to signal da bi možda trebali razmisliti o stock-splitu? Evo, na to se odlučuju i neki drugi vlasnici kojima su dionice preskupe?
To je dvosjekli mač. Na jednoj strani raspršuješ strukturu i činiš dionicu dostupnijom, a na drugoj strani si puno više izložen hirovima tržišta jer s malom cijenom si svatko može priuštiti da kupuje i prodaje. No, nakon ovoga iskustva u kojem bilježimo ovakvu nervozu malih investitora čini mi se da je pametnije imati što stabilniju dioničku strukturu, ali ne isključujem da ćemo morati vidjeti koja nam je najpametnija opcija.

Oppenheim iliti “otvorena kućica” ima 5085 dionica što ga trenutno na ovoj cijeni čini teškim oko 183 milijuna Kn, a donedavno je to bilo gotovo 305 -310 milijunčića…, zato je uvijek tako dobroćudan i nasmijan…[proud]

Sudeći prema članku rezultati za 2007. će biti iznad očekivanja!
Najava za 2007. je bila o prihodima od 550 milijuna kuna:
07.2007.:

http://www.poslovni.hr/49421.aspx

” Ove bi godine prihod trebao dostići 550 milijuna kuna, a dobit 60 milijuna, dok je prognoza za sljedeću godinu ostvariti 850 milijuna kuna prihoda i 100 milijuna kuna dobiti ”

, a g. Oppenhein sada najavljuje preko 700 milijuna, odnosno rast od 80 %!

[thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Kako komentirate drastičan pad cijene dionice Ingre od početka godine? Palo je cijelo tržište, po mom mišljenju, dosta iracionalno. Iako se dio korekcije svakako mora pripisati okolnostima na inozemnim tržištima, mislim da je ovoliki pad prije svega produkt nervozne reakcije malih investitora. Baš ništa u našem poslovanju nije pošlo loše, nijedan veliki posao nismo izgubili niti smo propustili ispuniti svoje obveze da bi to investitorima signaliziralo kako je vrijeme za izlaz iz ulaganja. Suštinski, s obzirom na rezultate poslovanja, s obzirom na bilancu nema apsolutno nikakvog razloga za takav pad cijene. Tržište je palo oko 23 posto od početka godine, a mi smo pali oko 28 posto. Teško mi je povjerovati da se u ovih pet posto nalazi nešto presudno za negativnu percepciju Ingre od strane investitora. Uostalom, govorimo o relativno malom broju trgovanih dionica iz kojih nisu izlazili institucionalni investitori. Ipak, prodaje dionica čelnika i članova NO-a na višim razinama cijene, konkretno vaše osobno, naknadno su protumačene kao signal da je trebalo na vrijeme izlaziti. Prodao sam desetak posto od broja dionica, koliko sam imao, i još imam 5085 dionica, odnosno više od 10 posto vlasništva u kompaniji. Mislim da je u tim relacijama besmisleno govoriti o velikim rasprodajama Uprave. Uostalom, kad sam u javnoj ponudi kupio nešto više od 1100 dionica, to nitko nije komentirao.


Evo još dio Očekujete li da će, po objavi rezultata, krenuti rast Ingrine dionice? Uostalom, kakvi su rezultati? Logično bi bilo da to potakne rast, ali tako dugo dok je tržište kapitala u padu teško je očekivati da će jedna, ili nekoliko dionica skočiti zato što su kompanije objavile dobre rezultate. Prema trenutnim predviđanjima, Ingrin ukupni prihod u prošloj godini premašuje 700 milijuna kuna i u odnosu na godinu ranije rastao je oko 80 posto. Sukladno tome, očekujemo i značajan porast dobiti. Prema tome, imati pad dionice od 30 posto, a istodobno imati takve rezultate, u najmanju je ruku kuriozitet. Nije li vam to signal da bi možda trebali razmisliti o stock-splitu? Evo, na to se odlučuju i neki drugi vlasnici kojima su dionice preskupe? To je dvosjekli mač. Na jednoj strani raspršuješ strukturu i činiš dionicu dostupnijom, a na drugoj strani si puno više izložen hirovima tržišta jer s malom cijenom si svatko može priuštiti da kupuje i prodaje. No, nakon ovoga iskustva u kojem bilježimo ovakvu nervozu malih investitora čini mi se da je pametnije imati što stabilniju dioničku strukturu, ali ne isključujem da ćemo morati vidjeti koja nam je najpametnija opcija.

Poštovani kolega kada već copy-pastate, boldajte ono najvažnije, jer se ljudima ne da i ne isplati čitati sve što je napisano. Link je već gore stavljen, tako da nema razloga da kopirate većinu vijesti.
Hvala

Ono što je bitnije je i slijedeći dio:

http://www.poslovni.hr/70792.aspx

” U kojoj je fazi vaš odnos s TriGranitom?
Dobro surađujemo na projektima Arena Zagreb i trgovački centar Lanište. Zajedno se, recimo, kanimo javiti na natječaj za gradnju hotelskog kompleksa u Tivtu, u Crnoj Gori, koji bi uskoro trebao biti raspisan ”

Vrijednost tog projekta je po vladi C. Gore 500 milijuna EURA :

http://www.vlada.cg.yu/vijesti.php?akcija=vijesti&id=17347

[thumbsup][thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

krasno krasno,ja sam odusevljen.Sve me manje boli sto sam dosta visoko usao[thumbsup]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Osim najave rezultata iznad očekivanja i najave za natječaj u C. Gori, spominje se i mogučnost suradnje sa Trigranitom na Čiovu, kao i izgradnj marina,o toj mogučnosti sam pisao još ljetos.

” U kojoj je fazi vaš odnos s TriGranitom?
Dobro surađujemo na projektima Arena Zagreb i trgovački centar Lanište. Zajedno se, recimo, kanimo javiti na natječaj za gradnju hotelskog kompleksa u Tivtu, u Crnoj Gori, koji bi uskoro trebao biti raspisan. S njima razgovaramo o suradnji na izgradnji turističkog naselja u Posedarju i na Čiovu, kao i izgradnji marina na Južnom Jadanu.

A projekt Čiovo je ca. 80 milijuna EURA. :

http://www.poslovni.hr/26380.aspx

” Tri Granit u hotelski kompleks na Čiovu ulaže 80 milijuna eura “

[thumbsup][thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Da, što je s tim Čiovom? Nije li Trigranit odustao od toga nedavno?


No, nakon ovoga iskustva u kojem bilježimo ovakvu nervozu malih investitora čini mi se da je pametnije imati što stabilniju dioničku strukturu, ali ne isključujem da ćemo morati vidjeti koja nam je najpametnija opcija.

Ne slažem se s Oppenhajmom jer ove naloge od po 60 i 40 komada odjednom na INGRi nisu stavljali mali investitori. Oni su možda zadali krajnji udarac ali velikani su pokrenuli lavinu

Sta sad kupujete, nije li Oppenheim rekao da zeli sto stabilniju dionicku strukturu…
Nema stock splita.
Dijonica samo za one koji imaju love, jelte…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close