INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

megido

nadam se da si u pravu. koliko ljudi zna da su onda npr. atpl i vdkt bili po 20 kn i nitko ih nije htio. znamo dokle su povukli.


sad kad je Linić dobio pedalu, ako će ga slučajno ići još i goniti što zbog Spačve pa krenu k tome i u reviziju predstečajnih nagodbi… e koji će to onda biti rock'n'roll na burzi… nadam se da neće biti toliko nepromišljeni…[emo_beztona]

Da, da samo mi pravna država to bi bila sasvim realna mogućnost, ustvari čak i nasušna potreba. Ali znajući kratko pamćenje našeg naroda i još kraću pamet naših vlasti mislim da će to biti zaboravljeno već idući tjedan.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


sad kad je Linić dobio pedalu, ako će ga slučajno ići još i goniti što zbog Spačve pa krenu k tome i u reviziju predstečajnih nagodbi… e koji će to onda biti rock'n'roll na burzi… nadam se da neće biti toliko nepromišljeni…[emo_beztona]

A kaj bi tek bilo da ukinu PSN? Requiem
[emo_beztona]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


sad kad je Linić dobio pedalu, ako će ga slučajno ići još i goniti što zbog Spačve pa krenu k tome i u reviziju predstečajnih nagodbi… e koji će to onda biti rock'n'roll na burzi… nadam se da neće biti toliko nepromišljeni…[emo_beztona]
Ako i krene revizija nagodbi-u što ne vjerujem da će biti, zanimljivo je u vezi Ingrine nagodbe primjetiti da su otpisane samo kamate a ne i dijelovi glavnice duga. Prema tome ni revizija nebi pronašla manjkavosti, pogotovo što ni država nije ništa otpisala već će biti veoma brzo na redu u planu isplate.



INGRA radi, Ne zaboravite da radi na poslu od oko pola milijarde kuna, a zbog ubrzanja izvedbe sklopila je suradnju sa Tehnikom. Radi i druge poslove a i na nekoliko je dobrih natječaja. Ne brine mene cijena dionice. Ja je sa pola svojih dionica dovedem na 0. To barem nije teško. Pogledajte VDKT, koji svaki mjesec-dva objavi posao a cijena dionice ide na niže. Stanje firme i dobiveni posao nažalost nema veze sa cijenom na Burzi, barem kod većine firmi, pogotovo građevinskih. Doći će i buđenje nakon akumulacije. Tako se vršila priprema 2000-2003, prije ogromnog rasta do 2007-2008.Povijest se ponavlja zar ne?

a daj molim te što radi, ne blati više. radi sa milionskim minusima, zar se to zove raditi. nema ovdje sreće.

[/quote]Kada se bolje promotrie sve strukture izvješća za 1Q vidljivo je veoma veliko poboljšanje i zaokret unatoč tome što kažete da rade na kapaljku. Koliko će tek biti povoljnijie izvješće a i stanje kada se maksimalizira proces radova na već ugovorenim poslovima. Nije zanemariv zaokret u smanjivanju troškova koji su činili većinu skoro nepotrebnih gubitaka. Nije li ušteda-smanjenje troška direktna zarada? Ovdje će biti zanimljivo pratiti situaciju i biti spreman u pogodnom trenutku uskočiti u igru. Oni koji gledaju dugoročno mogu to već sada a oni drugi oprezno vrebati iz prikrajka. Drugi Q će dati pravu sliku u kojem se pravcu ide.

Jeli ovo možda otpisano ili samo odgođeno?
http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:2:1557846633849601::::P2_SEC_CODE,P2_PROCESS,P2_PROCESS_VALUE:YW7KA8,10,2122
http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:2:1557846633849601::::P2_SEC_CODE,P2_PROCESS,P2_PROCESS_VALUE:E5XV8X,10,1825
pitam jer se 06.06.2014. bliži…

Piše 06.06.2013.tako da je to prošlo…

Da, ali se obveznicama kamata pripisuje godišnje. A traje hrpu godina.
Sve je to dio PSN i na neki je način regulirano.
Priča je jasna, pročitajte plan PSN. Arena pokriva najveći dio svega kroz 18 godina, a poslovanje je kako bude, i o njemu u osnovi ovisi dionica kao takva. Treba nešto zaraditi i za dugove, ali uglavnom je što ulove ulove.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.




INGRA radi, Ne zaboravite da radi na poslu od oko pola milijarde kuna, a zbog ubrzanja izvedbe sklopila je suradnju sa Tehnikom. Radi i druge poslove a i na nekoliko je dobrih natječaja. Ne brine mene cijena dionice. Ja je sa pola svojih dionica dovedem na 0. To barem nije teško. Pogledajte VDKT, koji svaki mjesec-dva objavi posao a cijena dionice ide na niže. Stanje firme i dobiveni posao nažalost nema veze sa cijenom na Burzi, barem kod većine firmi, pogotovo građevinskih. Doći će i buđenje nakon akumulacije. Tako se vršila priprema 2000-2003, prije ogromnog rasta do 2007-2008.Povijest se ponavlja zar ne?

a daj molim te što radi, ne blati više. radi sa milionskim minusima, zar se to zove raditi. nema ovdje sreće.

[/quote]Kada se bolje promotrie sve strukture izvješća za 1Q vidljivo je veoma veliko poboljšanje i zaokret unatoč tome što kažete da rade na kapaljku. Koliko će tek biti povoljnijie izvješće a i stanje kada se maksimalizira proces radova na već ugovorenim poslovima. Nije zanemariv zaokret u smanjivanju troškova koji su činili većinu skoro nepotrebnih gubitaka. Nije li ušteda-smanjenje troška direktna zarada? Ovdje će biti zanimljivo pratiti situaciju i biti spreman u pogodnom trenutku uskočiti u igru. Oni koji gledaju dugoročno mogu to već sada a oni drugi oprezno vrebati iz prikrajka. Drugi Q će dati pravu sliku u kojem se pravcu ide.

[/quote]

Zaokret će biti kada se nešto zaradi. ingra radi na sve strane a na kraju određenog uprihodi godišnji minus od 100miliona i tako već 5 godina.
Koliki su izdaci za upravu ingre na godišnjoj razini??? dali znate??

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

@optimist1
Koliki su izdaci za upravu ingre na godišnjoj razini??? dali znate??
Znamo ali šutimo o tome![emo_vrtimise]

Primjer dostojan scenarija na Ingri i nekim drugim dionicama. Gledate li šou na dionici HT? Samo 16 naloga na bidu ujutro. “Znalci” bi sada proglasili stečaj, u najmanju ruku. No događa se nešto sasvim suprotno. Radi se na jeftinoj akumulaciji iskorištavajući dnevnopolitičke potrese radi unošenja panike. Zašto to spominjem? Zato što se taj scenarij na INGRI odvija već mjesecima, da ne kažem godinama. Strašna je ova naša ZSE.

neće uvijek biti ovako.

Nego, ima li itko kakav info, iliti špekulaciju, kad bi mogao KONAČNO biti poziv za ročište pa da se konačno završi ovo SR…E od PSN?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close