INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Izvješće bolje od prošlog. Obećavajuće za srednjoročni period. Za 2 godine bi mogli doći na stare slavne puteve jer je kriza vani prošla a na njihovim tržištima se otvaraju tenderi svako toliko. Pozdrav svima.

Sve su to sranja. Kakva burza, kakve podcjenjene dionice !? Kod nas njih 5 sjedne ujutro za kavom i dogovore se, danas ćemo ovako, sutra onako… !!!

Na području Bliskog istoka, točnije države Katar, Društvo sudjeluje na nekoliko aktivnih natječaja.

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Plomin C

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

http://www.seebiz.eu/hrvatski-gradevinari-gradit-ce-stadione-za-sp-u-kataru/ar-86616/


http://www.seebiz.eu/hrvatski-gradevinari-gradit-ce-stadione-za-sp-u-kataru/ar-86616/

Mislim da se ovo odnosi na sljakere, a ne firme.

U odnosu na prvo tromjesečje 2013. godine, prihodi od prodaje INGRA Grupe porasli su za 6% te iznose 20,5 milijuna kuna tijekom prvog tromjesečja 2014. godine. Prihodi s inozemnih tržišta povećani su za 9 posto. Najveći dio prihoda od prodaje odnosi se na projekte u Alžiru. Radovi na hidromehaničkoj opremi alžirske brane Tagharist napreduju prema planu čime je izvršeno 71% ukupno ugovorenog iznosa.
Inozemno tržište i dalje znatno dominira u strukturi ostvarenih poslovnih prihoda tijekom 2014. godine.

Neto financijski dug na dan 31.03.2014. smanjen je za 10 milijuna kuna u odnosu na 31.12.2013.

Evo lijepo izvješće!

Sve u svemu, ne izgleda loše, bar pokazuju znakove života.
Ima jedna bitna stvar, a tiče se garancija za dobivanje poslova.
Iako neki nevjerni Tome tvrde da ih firma ne može dobiti od banaka, ipak iskustvo i logika govore suprotno. Naime, da bi se netko uopće javio na neki natječaj za posao od recimo, 10 mil. EUR, tj. predao ponudu, mora izdati garanciju za ozbiljnost ponude. To varira od min. 1% pa naviše. To ne daješ ako nemaš jak dogovor s bankom da te prati, s garancijama za avans, plaćanja po fazama, te za dobro izvršenje posla, tzv. performance guarantee, cca. 10%, koja ostaje zaključana cijeli garantni rok.
Sama činjenica da idu po natječajima to dokazuje. Bar se meni tako čini.
Jer sama firma inače ne bi imala para za to.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

serislave – stavi se u poziciju bankara pa će ti biti lakše odgovoriti na vlastito pitanje. A moš se stavit i u poziciju dobavljača. Samo nemoj bit naivan dobavljač pa reći da će ti Ingra sve isplatiti jer jer tako dogovoreno, samo moraš i dalje s njima radit.

Danas nema kamikaznih navlakača. Ask miruje. Što li se to promijenilo? Zatišje pred buru? čeka li se da se krene po asku? Po bidu? Relativno dobro izvješće je izgleda imalo utjecaja. Hoćemo li krenuti negdje ili…? Pozdrav svim strpljivima koji su se krcali. Ja ko šipak. Prodao sam i one gaće sa štapa i kupio INGRU. Idemooooo INGRAAAAA!!![emo_smijesak][emo_namigusa]

neće uvijek biti ovako.


Idemooooo INGRAAAAA!!![emo_smijesak][emo_namigusa]

iz sveg srca ti zelim da ideeeee ingraaaa ali di ce ici prijatelju moj
vidi bid…neeeeeeeeeeeema ga, sto da netko odluci ukesirati 30K kuna da kupi polovni kola umjesto polovne firme??

predznak 3 izgleda daaaleko i jako nedostizno, nazalost.

free flow information

438,5kn prometa……

Nema tu kruha dok se ovdje nešto korijenito ne promijeni.
A to baš i nije na horizontu u bliskoj budućnosti.

Tri ponude za Plomin C

A tko to u RH radi najbolje? Zna se-I N G R A !

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close