INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Halb betrunken halbe Tehnika geben!
A NE DAJU IM VALJDA POLA???

Vjerovatno i više, ovisno o količini posla koji obave.

[/quote]

marža im je najmanje 20% + eventualan bonus zavisno od pogodbe sa podizvođačom…imate u planu restrukturiranja

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Što tu nije jasno? Sve je jasno. Ugovor je već postojao-to znamo- a sada se samo ugovara moglo bi se reći aneks jer će raditi još neke dodatne poslove. Investicija je ona tajna od preko pola milijarde kuna. Banke su očito pristale na davanje garancija, papirologija je riješena i radi se radiiiii.


Zagreb, 12. studenog 2008.
PREDMET: Sklopljen ugovor o poslovnoj suradnji INGRA – TEHNIKA
Ovime INGRA d.d. sukladno članku 154. Pravila Burze obavještava javnost da su INGRA d.d. i Tehnika d.d. sklopile Ugovor o poslovnoj suradnji za područje Alžirske Narodne Demokratske Republike. Ovim ugovorom određen je okvir poslovne suradnje s ciljem nuđenja i dobivanja poslova izgradnje i održavanja investicijskih objekata.
Ugovor je zaključen na pet godina te se primjenjuje na sve poslove ostvarene za trajanja tog roka i sve naknadne poslove koji se nastavljaju na aktivnosti ostvarene u tome roku.
Ovom poslovnom suradnjom želi se osnažiti konkurentska pozicija hrvatskih kompanija na rastućem inozemnom tržištu sa pojačanom potrebom u infrastrukturnoj izgradnji, a istovremeno i pruža prilika za prevladavanje trenutnog stanja u građevinskom sektoru putem pojačanih
aktivnosti na inozemnim tržištima.
Uz trenutnu stabilnu realizaciju na području Alžira prema ugovorima u tijeku od 50 milijuna EUR, ukupni aktivni tenderi na kojima se konkurira za nove poslove iznose 380 milijuna EUR.
S poštovanjem,
INGRA d.d.

Nije tu baš sve jasno – ako se naslonimo na početak suradnje Ingra – Tempo inicijalni Ugovor je bio 50 milijuna eura, s obavijseti da Ingra konkurira na poslovima od 380 milijuna eura. E sada dolazi do proširenja suradnje pa se naravno postavlja pitanje da li je to signal da je Ingra dobila nešto od te kvote na koju je konkurirala? Jer ako se Tempu povećava opseg poslova, logično je da se Ingri povećao opseg poslova, a to onda znači da se dobio neki posao za koji je Ingra konkurirala.

Druže sava,

može biti da je to tako, ali onda bi trebali obavijestiti o tome.
Vjerovatnije je da se radi o tome da je neki kooperant otpao, a Tehnika utrčala.
Ali nema veze, važnije je to da se stvari pokreću.
Već sam više puta rekao da obična građevinska kompanija može raditi bez problema i za vrijeme PSN, ali inženjering kompaniji je to puno teže, nema operativu, nego vrti papire i rukovodi. Za to trebaju garancije koje su veće nego za golu fizičku izvedbu po fazama. Ide to sad na bolje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@
Druže serislave

Pa obavijestili su ZSE – sve osim iznosa ugovora, a to i nisu obvezni.
Proglase ih povjerljivim informacijam i ova obavijest je sasvim dovoljna za zadovoljenje forme.


Vjerovatnije je da se radi o tome da je neki kooperant otpao, a Tehnika utrčala.
Ali nema veze, važnije je to da se stvari pokreću.
Već sam više puta rekao da obična građevinska kompanija može raditi bez problema i za vrijeme PSN, ali inženjering kompaniji je to puno teže, nema operativu, nego vrti papire i rukovodi. Za to trebaju garancije koje su veće nego za golu fizičku izvedbu po fazama. Ide to sad na bolje.

kol.serislav, ćini mi se da te dernula psihologiju tržišta i foruma pa si prikratio poziciju, ali nevezano za to, uglavnom si Ok rezonirao u ovome postu samo si malo okrenuo redosljed

naime, inžinjering tvrtka kao Ingra za preuzete obveze po ugovorenim poslovima mora imati bankovnu garanciju a nerijetko i po segmentima kako teku radovi, stoga je blokadom Ingrinog računa i postupkom nagodbe bilo bitno otežano pa i u potpunosti blokirano poslovanje i ugovaranje jer su fin. institucije taktički i logićki čekale ishod PSN a kako je ista prošla sa podrškom banaka 92% ukupno 84%, tako su se i stvari pokrenule sa mrtve toćke te se očekuje povečani opseg, inteziviranje započetih i ugovaranje novih radova u što se uklapa predmetno proširenje ugovora sa Tehnikom.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Druže Barbosa,

nisam ništa prikratio, prikraćuje se kad raste, a ne kad pada, hehe.
Inače, potpisujem sve što si rekao. U osnovi, to je isto onome što sam i ja tvrdio, samo drugim riječima.
Ne bi davali toliku podršku i prihvatili PIK obveznicu na oko 40% duga da nemaju ozbiljnu namjeru pratiti firmu u zarađivanju novaca da ju isplate.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ok. kolega, onda sam pogrešno procijenio[emo_naivan]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

kako je Ingra u predstecajnoj nagodbi vjerovatno su imali problema sa bankovnim jamstvima pa su se obratili Tehnici kako ista ima dionice Ingre i vec su skupa radili vani u Alziru uz udio u poslu Tehnika je pristala uci u posao uz koji postotak i proviziju neznam ali bez Tehnike se posao nebi mogao sklopiti


kako je Ingra u predstecajnoj nagodbi vjerovatno su imali problema sa bankovnim jamstvima pa su se obratili Tehnici kako ista ima dionice Ingre i vec su skupa radili vani u Alziru uz udio u poslu Tehnika je pristala uci u posao uz koji postotak i proviziju neznam ali bez Tehnike se posao nebi mogao sklopiti

Dakako,Ingra gotovo sigurno ne može dobiti bankovne garancije niti kredite.
Mislim da je samo “dobiveno nešto vremena”,ali da se ništa kvalitetno niti dugoročno za Ingru nije rješilo!
Izrazito rizična dionica koja “pleše na rubu stečaja”!!!
Pozdrav


kako je Ingra u predstecajnoj nagodbi vjerovatno su imali problema sa bankovnim jamstvima pa su se obratili Tehnici kako ista ima dionice Ingre i vec su skupa radili vani u Alziru uz udio u poslu Tehnika je pristala uci u posao uz koji postotak i proviziju neznam ali bez Tehnike se posao nebi mogao sklopiti

To su njihove interne stvari, a ovdje se radi o materijalnoj činjenici koja je zahtjevala objavu na ZSE. Koliko je važno da su nastavili suradnju, a što je direktna posljedica PSN-a, toliko je važno i da su proširili opseg suradnje jer to pokazuje da posao raste i da na tržištu Alžira imaju dobre perspektive kako je i navedeno u PSN-u.

Tvrtke iz predstečaja bankama nepoželjni klijenti

cijena stabilna na 2.6 kn.
Zna li tko hoće li ikada više na 3 kn.
Dali da sad dokupim ili da čekam do 2kn kako neki savjetuju????

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

New Report

Close