INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@serislav
Lapsus sorry mislio sam na reverse stock split.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

meni više paše da ostave ovako jer prije će odraditi sa 3 kn na 10 kn nego npr sa 30 na 100kn

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


meni više paše da ostave ovako jer prije će odraditi sa 3 kn na 10 kn nego npr sa 30 na 100kn

Kad dođe neka dionica na 30-50, ona može vrlo brzo povući do 100-150, masu primjera od JDLP,LPLH, VDKT (100-400), Mais…

Najteže je izaći iz rupe ispod 10 kn, jer tu još nema pravog povjerenja što privlači pokeraše i ulagaču sklonije riziku.

I dalje ide prosipanje po bidu. Mislim da je to glupo, ali u neku ruku i razumljivo; ljudi su izmučeni zaista beskonačnom PSN, svim mogućim otezanjima (mislim da pravno gledajući nije postojala niti teoretska procesna mogućnost da bude dulje) te potpunim izostankom bilo kakvih suvislih poslovnih informacija.
E, baš u tom grmu leži zec, tko čeka taj i dočeka. O svemu sam već pisao pa se neću ponavljati.
Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.




dečko te pitao za Goodwill svuda u Svijetu
mene? odgov. sam opcenito i vrlo jasno ali admin brise.nemam volje za ponavljanje
[/quote]

ti si se našao shodnim odgovoriti, ma nevermind ionako je to najveća stavka ingrine nemat.dugot.imovine već kad se nema para na računu [emo_plazi]
[/quote]

I Goodwill se počeo topiti, još malo će ostati samo Will a onda je neizbježan Ill ..

Ti usporedjujes viadukt i ingru??Pogledaj tk viadukta na ovoj razini i tk ingre s dugom.Ingra je skuplja jedno 8 puta,a ti i dalje lijepo skupljaj ingru i nadaj de skoku s 10-100kn.Svasta





dečko te pitao za Goodwill svuda u Svijetu
mene? odgov. sam opcenito i vrlo jasno ali admin brise.nemam volje za ponavljanje
[/quote]

ti si se našao shodnim odgovoriti, ma nevermind ionako je to najveća stavka ingrine nemat.dugot.imovine već kad se nema para na računu [emo_plazi]
[/quote]

I Goodwill se počeo topiti, još malo će ostati samo Will a onda je neizbježan Ill ..
[/quote]

Goodwill nije se počeo topiti, već je potpuno izbrisan iz FI nakon 30.09.2013 …
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=INGR-R-A

Može jedno pitanje stručnjacima za ingru .i onima koji kupiju cd za uvid u vlasnistvo dionica . tko prodaje ako su su svi vec davno prodali… i zašto na ovim razinama?? a očito je da ima ogromnu količinu.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

S 01.01. 2015 kamate na štednju,to bi trbalo uvelike doprinjeti tržištu kapitala…

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


S 01.01. 2015 kamate na štednju,to bi trbalo uvelike doprinjeti tržištu kapitala…

Nisam baš siguran u to, i to iz barem nekoliko razloga:

1. Sigurno je da određeni dio novca po osnovi kamata završava na ZSE. I to onaj dio koji je isplaćen na veće uloge, “boranija” potroši na cipele, dugove i sl. Sad će tog slobodnog novca biti manje.
Znači, s obzirom da taj novac država otima imućnijim privatnim osobama i dijeli ga u socijalnim transferima, u sustavu je manje slobodnog špekulativnog novca, a od takvog živi svaka burza.

2. Moglo bi doći do odljeva štednje, većeg ili manjeg, u inozemstvo, i to daleko od eurozone. U kojem iznosu, teško je sad reći.
Pucam na to da su svi svjesni da ovo nije posljednji porez na štedne uloge građana. Samo je pitanje da li prvo ide povećanje poreza na kamate ili odmah porez na glavnicu, ili i jedno i drugo. Oni koji imaju substancijalne novce neće čekati skrštenih ruku da im Slavko otme pare.

3. Porez na kapitalnu dobit, uvodi se najkasnije 2016, a ne bih se iznenadio da za par tjedana kažu da i to uvode od 01.01.2015. Ne zaboravite da je ovo što se šalje u EU samo prijedlog, te da EU može tražiti dodatne napore u smislu trajnih prihoda i/ili rashoda. Pitam vas: što je izglednije? Sami znate odgovor.

4. Porast općeg pesimizma zbog gore navedenih razloga te sveopće situacije.

Nastavite niz.

Pozdrav!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Što se tiče ove dionice, treba pričekati kraj nagodbe, FI te vidjeti razvoj situacije s garancijama, poslovima itd. Dovoljno je da se samo malo mrdnu i ode ovo na 10 kn i preko. Ali isto tako može zašiljiti na 1.50 kn u tili čas.
Toga svatko tko kupuje pink chip dionice treba biti svjestan.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Što se tiče ove dionice, treba pričekati kraj nagodbe, FI te vidjeti razvoj situacije s garancijama, poslovima itd. Dovoljno je da se samo malo mrdnu i ode ovo na 10 kn i preko. Ali isto tako može zašiljiti na 1.50 kn u tili čas.
Toga svatko tko kupuje pink chip dionice treba biti svjestan.
Dakle i ti si prodao p 2,60-2.50.[emo_zacudjen]

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close