INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa čovječe di još možeš kupiti građevinsku firmu sa 2000 ljudi, sa mehanizacijom i konkretno referentnom listom za 8 mi. EUR. Druga je stvar kako će se ljudi u Ingri snaći u novom poslovnom segmentu. To je stvar koja me više zabrinjava. Pozdrav.

Povoljna i kvalitetna prilika ne dolazi sama od sebe svakoga dana, stoga ju treba iskoristiti.

vi se ne pitate zašto je ingra pustila info o mavrovu? meni se to ne sviđa i sam nek se zna ja ušo na 1300-1500


Pa čovječe di još možeš kupiti građevinsku firmu sa 2000 ljudi, sa mehanizacijom i konkretno referentnom listom za 8 mi. EUR. Druga je stvar kako će se ljudi u Ingri snaći u novom poslovnom segmentu. To je stvar koja me više zabrinjava. Pozdrav.

A dug?
Puno vi jos trebate uciti…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Nisam gledao FI, tako da to ne znam. BTW koliki je? No kažem da naći građevinca za te novce s tom operativom i mehanizacijom u situaciji kad na tržištu vlada kronični nedostatak radne snage i kad je ona sve skuplja i skuplja je stvarno pun pogodak.

Ličan: Nisam gledao FI, tako da to ne znam. BTW koliki je? No kažem da naći građevinca za te novce s tom operativom i mehanizacijom u situaciji kad na tržištu vlada kronični nedostatak radne snage i kad je ona sve skuplja i skuplja je stvarno pun pogodak. [/i

Slažem se s kolegom i još bi nadodao da će na Kosovu biti posla, a onda je je bolje imati dolje blizu i jeftinu logistiku .[bye]

..a prije Kosova Crna Gora [wink]

ličan:

Cijena dionice Mavrova cca 32,5 EUR x 248 249 dionica = 8.068.092,50 EUR, trenutni Mcap Mavrova, INDG je tri i pol puta skuplja od toga. Da cijena ode još duplo gore mogli bismo reći kako je ovo vrlo jeftina akvizicija.

Tržište je nepredvidivo, stoga neko zaključivanje u ovo vrijeme brez preciziranog preuzimanja dotične kompanije ne pije vodu.
Treba uzeti u obzir da je to pozitivan korak ka proboju na FYRM tržište.

A ti si neki Grk ili što? Napiši makedonsko tržište….

...povijest se ponavlja...


Cijena dionice Mavrova cca 32,5 EUR x 248 249 dionica = 8.068.092,50 EUR, trenutni Mcap Mavrova, INDG je tri i pol puta skuplja od toga. Da cijena ode još duplo gore mogli bismo reći kako je ovo vrlo jeftina akvizicija.

Okvirno možda tako izgleda , međutim pitanje je koliki je EV tvrtke. Bilo bi zgodno kada bi to saznali.
Usporedba sa Industrogradnjom može biti jedino po pitanju problematičnog poslovanja koje je kod obje tvrtke, međutim treba reči da je trenutni EV Industrograndnje ogromnih ( obzirom na stanje tvrtke ) ca. 110 milijuna EUR. Po mojoj sloboddnoj procijeni Mavrovo mora biti vrednije od Industrogradnje , tako da na ovih 8 milijuna eura sigurno treba pridodati ne mali iznos dugova Mavrova, naravno i pribrojiti neke stavke imovine ali u konačnici je iznos vjerojatno dosta veći od ovih 8 milijuna EUR.
Ipak sumnjam da bi dostiglo Industrogradnjinih 110 milijuna EUR, dakle, pametnom dovoljno.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

mavrovo trenutno jako loše posluje, tvrtka je u rasulu. valjda im je zato i povoljna, ali trenutno ne vrijedi tih novaca. po potencijalima i uz njihove planove vjerojatno će ju dovesti u red kroz koju godinu, dvije.

...povijest se ponavlja...

Svaka čast delboyu,bluemanu i plavom. Ali držite se vi dečki dragi računovodstva i financija. Ma nabijem ja na k…. dug Mavrova, ako je istina 10% od onog što piše na njihovoj web stranici ta firma vrijedi puno više. I zapamtite građevinska firma se kupuje zbog operative, j…. dug i ostalo, radna snaga će se uskoro zlatom plaćati jer je naprosto nema.


mavrovo trenutno jako loše posluje, tvrtka je u rasulu. valjda im je zato i povoljna, ali trenutno ne vrijedi tih novaca. po potencijalima i uz njihove planove vjerojatno će ju dovesti u red kroz koju godinu, dvije.

Sad si bas kontradiktorno napisao, da sad ne vrijedi te pare ali da ima potencijal.
kaj nije vrijednost firme u buducem poslovanju???
Nije 110 mil. EUR ali je dosta.
MIslim da je slicno TLM-u, dosta obveza prema drzavi kako to obicno biva.
U svakom slucaju KOstrencic ne kupuje nesto a da ne vidi dodanu vrijednost

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Svaka čast delboyu,bluemanu i plavom. Ali držite se vi dečki dragi računovodstva i financija. Ma nabijem ja na k…. dug Mavrova, ako je istina 10% od onog što piše na njihovoj web stranici ta firma vrijedi puno više. I zapamtite građevinska firma se kupuje zbog operative, j…. dug i ostalo, radna snaga će se uskoro zlatom plaćati jer je naprosto nema.

Zdravoseljacki ali tocno

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close