INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni sve ovo sliči na pranje novca gdje nije bitno zaraditi na dionicama već legalizirati novac stečen određenim radnjama.

Bitno je ubaciti novac u sustav i izaći van bez obzira na profit. Cilj je ostvaren.

To je moje mišljenje s obzirom na poznavanje te materije koju predajem.
Možda i nisam u pravu ali trgovanje u zadnje tri godine je vrlo indikativno odnosno, nitko ne zarađuje na dionici a trguje se vrlo likvidno s ciljem, koji je postignut, konstantni pad vrijednosnice.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

kakvo iracionalno lupanje po kupnji nakon što je prošao plan PSN…po ovoj cijeni likovi su mogli prodavati godinama do sada i to dok je bilo neizvjesno prolazi li PSN ili ne i to bih shvatio, ali da po istim cijenama rasprodaju SADA kad je plan PSN prihvaćen, to je van svake pameti

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Nastradali nestrpljivi naivci koji su kupovali na 3,40-3,50. Bez njih nebi bilo zanimljivo. I ja im zahvaljujem.

Važeći podaci za uredovni dan 31.03.2014 .

aut 10. MIJIĆ BRANKO 101.158
in 10. OTP BANKA D.D. 101.154

dakle, MIJIĆ BRANKO skratio ili je ovime danas i u potpunosti izašao iz pozicije

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

1. OPPENHEIM IGOR (98088847646) 773.908 5,71 Osnovni račun
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371) 564.324 4,17 Skrb. račun
3. VALAMAR ADRIA HOLDING D.D. (39310222543) 516.658 3,81
4. TEHNIKA D.D. (73037001250) 451.800 3,34 Osnovni račun
5. TROMONT D.O.O. (30461667075) 319.970 2,36 Osnovni račun
6. ELEKTROPROJEKT D.D. (48197173493) 207.450 1,53 Osnovni račun
7. PUHARIĆ LARA (32817572959) 193.356 1,43 Osnovni račun
8. CAREK VLADIMIR (48433786704) 181.303 1,34 Osnovni račun
9. HIDROELEKTRA NISKOGRADNJA D.D. (78260296240) 171.300 1,26
10. OTP BANKA D.D. (52508873833) 101.154 0,75 Skrb. račun
Ukupno: 3.481.223 25,70

neće uvijek biti ovako.

Kolega nikolson. Još niste shvatili logiku kupovine na ovakvim stres dionicama. Ovo vam je samo još jedna lekcija. Učite,ovo rade profesionalci. Ako se znate šlepati iskoristite priliku. Nikad neznate hoćete li dobiti još jednu.

volumen je točno 60 000 dionica…slučajnost ili samo jedan prodavatelj?

inaće, fakat atipično ponašanje tržišta, pogotovo kada su banke koje drže 1B potraživanja sa 92% podržale nagodbu…

također, pišu se svakakve gluposti a nitko ni da spomene kako je Lanište d.o.o. u 100% vl. Ingre otkupilo potraživanje Hipo banke za 35M kn što je ekvivalent trenutne tržišne kapitalizacije Ingre , te odricanje banaka od prava na odvojeno namirenje osiguranog založnim pravom prvoga reda u visini 200M kn a slijedom kojega je, u planu restrukturiranja umanjen kapital Ingre rezervacijom založenih nekretnina, ćime su se banke odrekle prava na odvojeno namirenje tj aktiviranja založnog prava da bi podržale postupak i sudjelovale u namirenju putem obveznica od 2020.

kada sagledam ovu PSN, da ja imam 20M kn, bez razmišljanja bi skupljao 30ak% na TK i stisnuo preuzimanje po 3-3,5 kn uvjeren da ću do 2020, samo iz poslovanja i imovine, bez Arene, imati dobit veću od 140M eur koliko iznosi Ingrin dug, što bi trebala biti kikiriki dobit za jednu inžinjering građevinsku i vanjsko-trgovinsku tvrtku sa vlastitim povezanim društvima u Njemačkoj, Italiji, BiH, Makedoniji, Alžiru, Sudanu…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


volumen je točno 60 000 dionica…slučajnost ili samo jedan prodavatelj?

inaće, fakat atipično ponašanje tržišta, pogotovo kada su banke koje drže 1B potraživanja sa 92% podržale nagodbu…

također, pišu se svakakve gluposti a nitko ni da spomene kako je Lanište d.o.o. u 100% vl. Ingre otkupilo potraživanje Hipo banke za 35M kn što je ekvivalent trenutne tržišne kapitalizacije Ingre , te odricanje banaka od prava na odvojeno namirenje osiguranog založnim pravom prvoga reda u visini 200M kn a slijedom kojega je, u planu restrukturiranja umanjen kapital Ingre rezervacijom založenih nekretnina, ćime su se banke odrekle prava na odvojeno namirenje tj aktiviranja založnog prava da bi podržale postupak i sudjelovale u namirenju putem obveznica od 2020.

kada sagledam ovu PSN, da ja imam 20M kn, bez razmišljanja bi skupljao 30ak% na TK i stisnuo preuzimanje po 3-3,5 kn uvjeren da ću do 2020, samo iz poslovanja i imovine, bez Arene, imati dobit veću od 140M eur koliko iznosi Ingrin dug, što bi trebala biti kikiriki dobit za jednu inžinjering građevinsku i vanjsko-trgovinsku tvrtku sa vlastitim povezanim društvima u Njemačkoj, Italiji, BiH, Makedoniji, Alžiru, Sudanu…

Upravo što se sve to zna zato se ovako i trguje. Sindikat pritišće a paničari koji to neznaju se uhvate i prodaju. Lijepo je kolega Roh napisao. Pametnome dosta.[emo_namigusa]

neće uvijek biti ovako.

Eto Vam na 3 kune 15 tisuća, pa ako voam je jeftino slobodno počistite!


Eto Vam na 3 kune 15 tisuća, pa ako voam je jeftino slobodno počistite!

eto, počišćeno je…i što sad? [emo_smijesak]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Ovdje se osjeti poprilična napetost, dionica je tamo gdje je i bila, a PSN prošla, istina, treba još i sudska potvrda. A onda će iscuriti valjda i neka vijest o nečemu… Nadam se da nije da baš ništa ne rade. I nadam se da su banke stisle da se upravi smanje plaće.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Nisu se dovoljno nakitili – kada je dalekovodu prošla PSN otišlo na 3 nominale!

New Report

Close