INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mehanizacija i radna snaga to je ono što im je nedostajalo , a ovom kupnjom to žele dobiti. Nema više skupih kooperanata , ovime imaju svoju vlastitu radnu snagu u mehanizaciju. Meni se čini odlična sinergija. Da, to je točno, ali nemoj zaboraviti da Ingra nikad nije vodila operativu, a to je sasvim druga pjesma od ovoga što oni rade. Vjeruj mi na riječ jer ja to radim. Morat će se u najmanju ruku pojačati s inženjerima u samoj matici da vode posao i koordiniraju s ovima iz Mavrova. Jel ako pustiš da ti šljakeri vode posao nahebo si generalno.

bas tako… operativa je nesto sasvim drugo… a dobit koju ostvaruju je oko 10%… bolje bi im bilo da kao do sada smo dilaju poslove… niti brige niti pameti a zarada oko 30%…

bas tako… operativa je nesto sasvim drugo… a dobit koju ostvaruju je oko 10%… bolje bi im bilo da kao do sada smo dilaju poslove… niti brige niti pameti a zarada oko 30%…

Da, ali bojim se da uvođenjem Pravilnika neće tako više ići, to je sigurno i jedan od razloga ulaska u Mavrovo.
Osim toga pitao sam koiko Mavrovo vrijedi na burzi, ne znam jel to netko zna molio bih cijenjenje kolege za odgovor,kladim se M cap 1/3 ili 1/4 od VDKT ili HDEL, a makedonska radna snaga je u najgorem slučaju 3x jeftinija od hrvatske.

[color=blue]Mavrovo ad[/color]

[color=black]Kretanje cijene dionice Mavrova i osnovne značajke[/color]

hmm…što ako za par dana i dolje roknu dionice zbog frke na Kosovu…[sad]

POKRET OTPORA


hmm…što ako za par dana i dolje roknu dionice zbog frke na Kosovu…[sad]

Vidjet ćemo, vječiti sam optimista.

Odgovori mu kako treba, ako roknu dionice zbog Kosova, znaći da će vrlo jeftino kupiti Mavrovo, jel tak?[wink]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

…ha ,ha i ja sam međutim stalno mi se vrti po glavi ona tzv magična formula…kako zaradit na burzi prvi milion?……Uložišš dva !
idem gledat poslovni možda ima štogod nova[thumbsup]

POKRET OTPORA

Cijena dionice Mavrova cca 32,5 EUR x 248 249 dionica = 8.068.092,50 EUR, trenutni Mcap Mavrova, INDG je tri i pol puta skuplja od toga. Da cijena ode još duplo gore mogli bismo reći kako je ovo vrlo jeftina akvizicija.


Cijena dionice Mavrova cca 32,5 EUR x 248 249 dionica = 8.068.092,50 EUR, trenutni Mcap Mavrova, INDG je tri i pol puta skuplja od toga. Da cijena ode još duplo gore mogli bismo reći kako je ovo vrlo jeftina akvizicija.

Tržište je nepredvidivo, stoga neko zaključivanje u ovo vrijeme brez preciziranog preuzimanja dotične kompanije ne pije vodu.
Treba uzeti u obzir da je to pozitivan korak ka proboju na FYRM tržište.

Tržište je nepredvidivo, stoga neko zaključivanje u ovo vrijeme brez preciziranog preuzimanja dotične kompanije ne pije vodu.
Treba uzeti u obzir da je to pozitivan korak ka proboju na FYRM tržište.

Slažem se samo računam da dobijem okvirne parametre.[wink]


Tržište je nepredvidivo, stoga neko zaključivanje u ovo vrijeme brez preciziranog preuzimanja dotične kompanije ne pije vodu. Treba uzeti u obzir da je to pozitivan korak ka proboju na FYRM tržište. Slažem se samo računam da dobijem okvirne parametre.[wink]

Nema uopće problema, no još jednom upozoravam, da treba biti svjestan o isplativosti svake investicije, pa tako i ove.
Ingra je do sada uvijek uložila cash u kvalitetne investicije, tako da nema sumnje da će i dalje to činiti dotična gospoda.

Pa čovječe di još možeš kupiti građevinsku firmu sa 2000 ljudi, sa mehanizacijom i konkretno referentnom listom za 8 mi. EUR. Druga je stvar kako će se ljudi u Ingri snaći u novom poslovnom segmentu. To je stvar koja me više zabrinjava. Pozdrav.

New Report

Close