INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Materijalne su cinjenice i te kako.
Kada je rijec o milijunima eura (neznam tocan broj ali ovo je jaka akvizicija) onda su ovo materijalne cinjenice.


Da je njima stalo do kupnje Mavrova ja mislim da oni to nebi ovako radili i objavljivali vijest da špekulanti dižu cijenu u nebo, po meni oni bi to radili sakriveni iza nekoga skrbničkog računa tako da nitko nema pojma a ne ovako.
Ja osobno bi to tako radio ako se varam neka me netko ispravi.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

blueman:

Materijalne su cinjenice i te kako.
Kada je rijec o milijunima eura (neznam tocan broj ali ovo je jaka akvizicija) onda su ovo materijalne cinjenice.

Da je njima stalo do kupnje Mavrova ja mislim da oni to nebi ovako radili i objavljivali vijest da špekulanti dižu cijenu u nebo, po meni oni bi to radili sakriveni iza nekoga skrbničkog računa tako da nitko nema pojma a ne ovako.
Ja osobno bi to tako radio ako se varam neka me netko ispravi.

Ja bi bas obrnuto. Na sva zvona. Nek se vidi snaga i velicina. Meni je ovo ok potez skroz.

Ja bi bas obrnuto. Na sva zvona. Nek se vidi snaga i velicina. Meni je ovo ok potez skroz.

Pa normalno, zašto ne objavljivati nešto što bi ti moglo ići u prilog. ? Prisjetimo se kakav je psihološki pritisak putem medija radio OMV kad je stekao novih nekoliko posto MOL-a.

Ja osobno bi to tako radio ako se varam neka me netko ispravi.

I što onda? Nakon nekog vremena bi se skužilo da skrbinički masovno skuplja i špekulanti bi skužili da slijedi pokušaj preuzimanja.

meni je jako glupo da vi očekujete rast cijene ingre zato što će ingra utući par milijuna eura za kupnju nekih dionica. naučite nešto: kad firma ide u akviziciju, njena dionica pada (primjer microsofta ovih dana). Rasti će cijena Mavrova , ali vi u ingri ne bi se trebali veseliti tome, osim dugoročnih ulagača, jer ingra će znači ove godine imati bitno slabija izvješća nego bi mogla, a to je normalno zbog odljeva novaca. Dakle, dugoročno ovo je sigurno kvalitetno ulaganje ingre, ali upitno je koliko vas je ovdje dugoročno. Ajde plavi , blueman i još nekoliko njih – oni su ozbiljni investitori koji će čekati da se ovo pokaže u izvješću za par godina, ali većina vas nije dionicu držala dulje od 2 mjeseca. Vi se nemate čemu veseliti. Isto je bilo na agrokoru—biseri kupovali dionice jer će im agrokor istresti par milijardi kuna iz dobiti..ej, ljudi, pa dajte počnite ekonomski i logično promišljati…Kratkoročno, ovo preuzimanje vam je loše, dugoročno fenomenalno…Naravno, kod nas vrijedi obratna logika i sutra će neki kao ludi krenuti kupovati ingru.[shocked]

...povijest se ponavlja...

moja malenkost gleda na ingru kao na dugoročnu investiciju i čini mi se da je ingrin III kvratal bio slabiji upravo zbog odljeva love. čini mi se da se “ova” akvizicija već duže odvija [smiley]

Slažem se delboy s tobom da su kratke pameti oni koji kupuju INGRU samo zbog Mavrova. To se sad dogodilo i na Agrokorovim dionicama. Masa žohara se napalila na preuzimanje Migrosa i masno popušila, jer su uzeli margine za to. Osobno znam jednog brokera koji je uzeo 45 komada Leda na margin i gdje je sad, zbog njega i takvih kao on Ledo je pao više no što je trebao, no ne brinem se jer je to kratkoročna situacija koja mene kao dugoročnog ulagača previše ne brine.
Mavrovo je za Ingru nužnost, postupno se uvodi Pravilnik o licenciranim gradevinarima,a bez operative se Ingra neće moći više u RH nadmetati za gro poslova.

Navodno su Ingra i prijatelji sakupili preko 25 %?[smiley]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kolika je tržišna kapitalizacija Mavrova?


meni je jako glupo da vi očekujete rast cijene ingre zato što će ingra utući par milijuna eura za kupnju nekih dionica. naučite nešto: kad firma ide u akviziciju, njena dionica pada (primjer microsofta ovih dana). Rasti će cijena Mavrova , ali vi u ingri ne bi se trebali veseliti tome, osim dugoročnih ulagača, jer ingra će znači ove godine imati bitno slabija izvješća nego bi mogla, a to je normalno zbog odljeva novaca. Dakle, dugoročno ovo je sigurno kvalitetno ulaganje ingre, ali upitno je koliko vas je ovdje dugoročno. Ajde plavi , blueman i još nekoliko njih – oni su ozbiljni investitori koji će čekati da se ovo pokaže u izvješću za par godina, ali većina vas nije dionicu držala dulje od 2 mjeseca. Vi se nemate čemu veseliti. Isto je bilo na agrokoru—biseri kupovali dionice jer će im agrokor istresti par milijardi kuna iz dobiti..ej, ljudi, pa dajte počnite ekonomski i logično promišljati…Kratkoročno, ovo preuzimanje vam je loše, dugoročno fenomenalno…Naravno, kod nas vrijedi obratna logika i sutra će neki kao ludi krenuti kupovati ingru.[shocked]

Mehanizacija i radna snaga to je ono što im je nedostajalo , a ovom kupnjom to žele dobiti.
Nema više skupih kooperanata , ovime imaju svoju vlastitu radnu snagu u mehanizaciju.
Meni se čini odlična sinergija.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ako im prođe to Mavrovo biće to pravi posao koji će se sigurno odraziti i na cijenu dionice na burzi….
Mavrovo je ne tako dugo bilo best buy u Makedoniji( prije 6-7 mjeseci) i naveliko ga je kupovao HPB….norm. u granicama limita( 10%) kojeg su imali…..

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Mehanizacija i radna snaga to je ono što im je nedostajalo , a ovom kupnjom to žele dobiti.
Nema više skupih kooperanata , ovime imaju svoju vlastitu radnu snagu u mehanizaciju.
Meni se čini odlična sinergija.

Da, to je točno, ali nemoj zaboraviti da Ingra nikad nije vodila operativu, a to je sasvim druga pjesma od ovoga što oni rade. Vjeruj mi na riječ jer ja to radim. Morat će se u najmanju ruku pojačati s inženjerima u samoj matici da vode posao i koordiniraju s ovima iz Mavrova. Jel ako pustiš da ti šljakeri vode posao nahebo si generalno.


Ako im prođe to Mavrovo biće to pravi posao koji će se sigurno odraziti i na cijenu dionice na burzi….

Karoje daj objasni ljudima neke stvari, preiše je optimista ovdje !

New Report

Close