INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moje pitanje bi bilo: Ima li pilota u avionu? Da li su svjesni da je danas zadnji dan za dostavu revidiranog plana? Ili su možda već dostavili pa nisu još poslali obavijest?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kad malo gledam ove brojke, mislim se da li lažu ili je istina. Ako nije laž, pa to je dobar potencijal. Ova 3 kunića sadašnje cijene je stvarno bagatela. Zato ja kupujem, iako nije nagovor da to činite i vi. Pozz

#Međutim, očekuje se da će završetkom predstečajne nagodbe biti omogućeni uvjeti za realizaciju prihoda na projektu Dvori Lapad. Nakon završetka procesa predstečajne nagodbe pred Finom također se očekuje intenziviranje radova u Alžiru.

#Zbog otežanog dobivanja garancija na domaćem financijskom tržištu realizacija projekata u Alžiru teče znatno sporije od plana. Od ukupno ugovorenih poslova u Alžiru u iznosu više od 59 milijuna eura izvršeno je preko 13%.


Megido, daj se otrijezni na vrijeme! Što se tiče tog ugovora u Alžiru od 56 milijuna Eura on je sklopljen 03.06.2011 god. s rokom izvođenja radova od 26 mjeseci. Zbroji sada tih 26 mjeseci od datuma sklapanja i ispast će ti da je sve trebalo biti završeno još u 8 mjesecu 2013.
Znači probijeni su svi rokovi za više od 6 mjeseci a napravljeno je svega 13%, ako je uopće i to napravljeno. Tko bi iole normalan u današnjim okolnostima čekao tamo neku Ingru da se spasi ili eventualno ne spasi od stečaja a projekt mu stoji, zapravo zaostaje, ne radi se, probijen je rok izgradnje za pola godine. Gdje je to Ingra izvijestila o produženju roka ili nekom eventualno novom aneksu ugovora ili produžetku roka.
Nigdje takvog dokumenta nema, isto kao što nigdje nema ni dokumenta u kojem stoji s kim je sklopljen taj ugovor. To je fikcija, drugo mi ne pada napamet, jedino ako je Igor sam i naručitelj i izvođač radova pa mu rokovi nisu važni i ne mora nikome odgovarati.
Ništa drugo javno dostupno o tome nema a trebalo bi biti po svim pravilima o d.d.-ima. Evo pa si sam pročitaj, pa me poslije prosvijetli možda sam što nadrukao!
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/wssPYlG7RzfgbWpYmygHug==.pdf

bananarama, zar o tebi i tvom pisanju na ovom forumu treba išta dodati? Ne. Svi znamo kako se to zove. Pozz. Inače bi bilo obavijesti da je ugovor raskinut. Zar bi INGRA preko ZSE lagala o tom ugovoru? Kako uopće prolaze ovakvi postovi kao što je tvoje pobijanje legalnog ugovora???

neće uvijek biti ovako.

Čemu ljutnja? Postavio sam konkretno argumentirano pitanje, a dobijem ovakav nesuvisli odgovor! Dakle pitam: Zašto Ingra nije ispunila u roku potpisani ugovor? I kakve su sankcije ako na međunarodnom tržištu ne ispunite ugovorom potpisane i preuzete obaveze?

Banana pitanje postavite na twiteru zasigurno će Vam odgovoriti

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


Čemu ljutnja? Postavio sam konkretno argumentirano pitanje, a dobijem ovakav nesuvisli odgovor! Dakle pitam: Zašto Ingra nije ispunila u roku potpisani ugovor? I kakve su sankcije ako na međunarodnom tržištu ne ispunite ugovorom potpisane i preuzete obaveze?

Penali su razni, po ugovoru, od penala u postotcima do raskida ugovora. Ali teško je reći o čemu se tu točno radi. Ja recimo radim u firmi koja posluje s Arapima i tu se nikad ne zna: em njima treba 3-6 mjeseci da uopće otvore akreditiv, pa onda zna biti da sami zaustave radove jer im odjednom tako paše iz nekog razloga, pa opet nastave itd. Nadalje, to je kultura u kojoj je sve stvar dogovora. Zaista, pitanje je što je tu posrijedi. Ali da su svi rokovi probijeni, jesu. Barem prema onoj prvoj informaciji koju si postao.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Jel ima kakvih novih vijesti na temu ingre?

Ima na FINI: zalba Medjimurje Visokogradnje na proces objave rezultata rocista.


Ima na FINI: zalba Medjimurje Visokogradnje na proces objave rezultata rocista.

Opet beskonačni cirkusi s cijelom tom PSN. Pitam ponovno: da li netko zna da li su uopće predali papire koje su morali predati u roku od 8 dana? Znači, najdalje u subotu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Čemu ljutnja? Postavio sam konkretno argumentirano pitanje, a dobijem ovakav nesuvisli odgovor! Dakle pitam: Zašto Ingra nije ispunila u roku potpisani ugovor? I kakve su sankcije ako na međunarodnom tržištu ne ispunite ugovorom potpisane i preuzete obaveze?

Ne ljutim se. Nisi postavio pitanje već donosiš zaključke kako je ugovor bio fikcija, čime kršiš neke norme. Ostalo ne komentiram. Čitaj što su iz INGRE objavili po tom pitanju-zašto radovi kasne. Nisu oni krivi-nema penala.

neće uvijek biti ovako.



Čemu ljutnja? Postavio sam konkretno argumentirano pitanje, a dobijem ovakav nesuvisli odgovor! Dakle pitam: Zašto Ingra nije ispunila u roku potpisani ugovor? I kakve su sankcije ako na međunarodnom tržištu ne ispunite ugovorom potpisane i preuzete obaveze?

Ne ljutim se. Nisi postavio pitanje već donosiš zaključke kako je ugovor bio fikcija, čime kršiš neke norme. Ostalo ne komentiram. Čitaj što su iz INGRE objavili po tom pitanju-zašto radovi kasne. Nisu oni krivi-nema penala.
[/quote]
A što sam ja kriv što oni nisu ispoštovali ugovor?
Neka obavijeste o tome službeno preko ZSE-a! Ne nego kriju sve važne informacije jer im ne idu u korist. Pogle ovu sprdnju sa tablicama, jel ih imate ili nemate?

Evo tablica.

Međimurje Visokogradnja nije navedena među tražbinama. A nema ih bogme niti među prisutnima na ročištu. Tko zna što sad pak ti hoće. Poslali su valjda neku tražbinu, ovi ih otfikarili, nisu ni došli na ročište, sad šalju neke podneske. Ma svašta.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close