INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Miro25: ” Mislim da bi ovo za ingru mogo biti veliki promasaj… makedonija je isto puna albanaca ak se zakuha na kosovu kuhat ce i u makedoniji… automatski ce se zaustaviti investiranje u regiju… mislim da je to i razlog zasto je ingra tolko roknula neki dan kada su objavili za barikade na kosovu… ” Konkuriras za najgluplji post mjeseca. Najbolej da svi zatvorimo butigu radi kosova

Ako se dobro sjecam vec je bilo incindenata u makedoniji sa albancima… ne znam kolega, ali malo mi je nevjerojatno da razmisljate da ta situacija ne bi utjecala na ekonomsku situaciju u makedoniji…


Miro25: ” Mislim da bi ovo za ingru mogo biti veliki promasaj… makedonija je isto puna albanaca ak se zakuha na kosovu kuhat ce i u makedoniji… automatski ce se zaustaviti investiranje u regiju… mislim da je to i razlog zasto je ingra tolko roknula neki dan kada su objavili za barikade na kosovu… ” Konkuriras za najgluplji post mjeseca. Najbolej da svi zatvorimo butigu radi kosova

ha ha, pa ne treba zatvarati butigu. Miro25, ako bude rata, znači da će se opet sve porušit, pa će trebati graditi ispočetka 🙂 a to košta… ako se gleda malo dugoročnije[shocked]

ajde vi sad meni recite, pa koliki idiot moraš biti da se dereš na glas da ulaziš u neko poduzeće,a znaš da će špekulanti pumpati kad to čuju?to je meni više strategija za izlaz nego za ulazak.
Vidim mavrovu cijena rasla 100% zadnjih mjesec i pol.a ono šta oni zovu “izvještajem” ne razumijem (jer je na čirilici) ali mi je dovoljno da vidim samo minuse unatoč velebnim projektima i ugovorenim poslovima.

...pig slayer...


ajde vi sad meni recite, pa koliki idiot moraš biti da se dereš na glas da ulaziš u neko poduzeće,a znaš da će špekulanti pumpati kad to čuju?to je meni više strategija za izlaz nego za ulazak.
Vidim mavrovu cijena rasla 100% zadnjih mjesec i pol.a ono šta oni zovu “izvještajem” ne razumijem (jer je na čirilici) ali mi je dovoljno da vidim samo minuse unatoč velebnim projektima i ugovorenim poslovima.

Sve gore napisano je samo istina i ništa drugo, oteli ste mi riječi iz usta.

A to što gore par kolega to navodi kao mogući porast cijene po meni je ona stara a to je :
” Utopljenik se i za slamku hvaća kad vidi da se utapa” pa tako i par ovih gore drukadžija koji još od kada je cijena bila 60 000 stalno ponavljaju jedno te isto da je dionica podcjenjena i da će rasti a ona svaki dan dolje.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


ajde vi sad meni recite, pa koliki idiot moraš biti da se dereš na glas da ulaziš u neko poduzeće,a znaš da će špekulanti pumpati kad to čuju?

Jel vi znate za zakonsku regulativu? jel znate za duznos listanih društava da objavljuju sve materijalne činjenice? ovaj potez ingre je bio uvjetovan zakonskom regulativom što se kod nas u praksi još ne provodi u punoj mjeri ali svakim danom sve više!

I dobro da je tako!

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Kolega Conan, najglasniji su Vam oni koji najmanje znaju.

tsunami:

ajde vi sad meni recite, pa koliki idiot moraš biti da se dereš na glas da ulaziš u neko poduzeće,a znaš da će špekulanti pumpati kad to čuju? ”

Jel vi znate za zakonsku regulativu? jel znate za duznos listanih društava da objavljuju sve materijalne činjenice? ovaj potez ingre je bio uvjetovan zakonskom regulativom što se kod nas u praksi još ne provodi u punoj mjeri ali svakim danom sve više!

I dobro da je tako!


Ovdje se ne radi ni o kakvim materijalnim činjenicama već je ovdje riječ o najavi moguće kupnje a to nije materijalna činjenica, prije bih rekao nekakva špekulantska vijest.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


tsunami: ” ajde vi sad meni recite, pa koliki idiot moraš biti da se dereš na glas da ulaziš u neko poduzeće,a znaš da će špekulanti pumpati kad to čuju? ” Jel vi znate za zakonsku regulativu? jel znate za duznos listanih društava da objavljuju sve materijalne činjenice? ovaj potez ingre je bio uvjetovan zakonskom regulativom što se kod nas u praksi još ne provodi u punoj mjeri ali svakim danom sve više! I dobro da je tako!

da,siguran sam da su baš o tome razmišljali.
što nisu izvještavali o namjerama članova uprave o prodaji dionica nego su objavljivali nakon što je prodaja izvršena?Čak nisam siguran niti da je donesena odluka o količini i razini cijene do koje smije kupovati trezor što bi bilo lijepo jer nakon IPO-a, takve kupnje su sigurno matrerijalne.
malo im je selektivno izvještavanje investitora(ne kažem da su drugi u tome bolji)

...pig slayer...

Vaš link

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Obveza izdavatelja
Članak 106.
(1) O svim informacijama što se odnose na okolnosti ili odluke koje predstavljaju materijalne činjenice, izdavatelj vrijednosnih papira uvrštenih na burzi ili uređenom javnom tržištu, obvezan je bez odgode izvijestiti javnost.
(2) Pod materijalnim činjenicama u smislu odredbi stavka 1. ovoga članka podrazumijevaju se sve informacije i činjenice koje mogu utjecati na cijenu vrijednosnih papira.
(3) Komisija je ovlaštena donositi propise o načinu izdavanja i sadržaju informacija iz stavka 1. ovoga članka

Malo za neiformirane.

Materijalne su cinjenice i te kako.
Kada je rijec o milijunima eura (neznam tocan broj ali ovo je jaka akvizicija) onda su ovo materijalne cinjenice.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close