INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

i…nema vise ? cekamo [emo_smijeh]

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

Brisanjem pravne osobe iz sudskog ili drugog registra, pravna osoba prestaje postojati pa samim time gubi i stranačku i parničnu sposobnost.
Kada Sud utvrdi da osoba koja se pojavljuje kao stranka u postupku nema stranačku sposobnost ( brisan je iz sudskog registra), dužan je ispitati može li se nedostatak otkloniti.
ZPP u čl. 212 određuje da se parnični postupak prekida ako pravna osoba prestane postojati pa će se postupak nastaviti sukladno čl. 215. ZPP kada stečajni upravitelj preuzme vođenje parnice u ime i za račun stečajne mase dužnika ( čl. 25 SZ ).

Stečajnoj masi ( imovini ) pravne osobe valja, stoga, priznati stranačku sposobnost iako nema pravnu sposobnost budući da je njen titular brisan iz sudskog ili drugog registra.

—————————————————————————–
dakle, Ingra je odradila hebeni manevar da se iz PSN izuzme potraživanje “stečajne mase Međimurje visokogradnja d.d. čakovec” jer ista nema “pravnu sposobnost” budući da je njen titular brisan iz sudskog registra nego “stranačku sposobnost” kao stranka u postupku pred sudom…kako zakonodavac nije predvidio takvu mogučnost(rupa u zakonu) te kada se pribroje lobističke sposobnosti pojedinih članova uprave Ingre, “stečajna masa Međimurje visokogradnja d.d. čakovec” bi kao takva lako mogla biti izuzeta iz postupka PSN, što svakako ide Ingri u prilog [emo_cool]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Netreba biti osobito pametan pa da se zaključi kako je glasovanje o PSN odgođeno upravo iz razloga da se izuzmu potraživanja Međimurje visokogradnje iz postupka PSN. Pošto se ne radi o maloj količini kunića vrijedi uloženog truda. Koliko je to kuna po dionici smanjeno potraživanje?[emo_smijesak]
Međutim meni je nešto drugo zapalo za oko vezano za Irak. Tko će od hrvatskih građevinara-developera predvoditi obnovu Iraka? Ja znam! A Vi?
http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/novosti_i_najave/2013/listopad/potpredsjednik_grcic_s_ministrom_al_karboolijem_hrvatska_zeli_sudjelovati_u_procesu_gospodarske_obnove_iraka

Meni će osobno biti drago, da se temeljen brisanog subjekta iz registra, bišu i
potraživanja, makar se tu radilo o tvrtki iz našeg kraja..
Ono što mi je bitnije, da isti stečajni upravitelj koji mene gazi u sudskom,psotupku , kroz bespuća pravnih
zavrzlama pokušava se nezakonito naplatiti, je i ovaj isti tu, koji je takav nebulozan zahtjev nepostojećeg subjekta,vodio i u ovom postupku…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Gdje je nestala kupnja, koja jeziva šupljina.




ingro @ taj koji prosipa po kupnji je nas saveznik [emo_naivan]

drzi gace jer ovaj koji ga sipa ima puno s.hita da prosipa [emo_smijeh]
[/quote]konacno…ali opet je precizan u prosipanju,,[emo_namigusa]
[/quote]

još si mu na ciljniku…[emo_smijeh]

free flow information

itekako..samo neka trese

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

DIOKI nije uspio, PSN je propala i DIOKI ide u stečaj!
kakve su šanse da se isto dogodi i nama na Ingri? [emo_beztona]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

Samo je pitanje dana kad će i ingra… samo ovdje nema i tako više nekog prostora za pad s 3 kune na kunu, isti k… , a dioki će s 30 na 1kn.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

INGRA je potpuno druga prica.

Dug je visestruko manje nego kod DIOKIa, nema toliko kompliciranih medjuodnosa medju povezanim tvrtkama, postoji ta ARENA koja daje sigurne prihode i ima veliku vrijednost…itd itd…

Osim toga, predsjednik Uprave je ovdje i najveci vlasnik tako da se covjek bori i za sebe. U DIOKIu je Dolezilu vjerojatno laknulo sto je sve zavrsilo i bas ga briga dalje…nije nista izgubio…financijski.

Tko zna, mozda je i trejdao na ZSE sve ovo vrijeme. 😀

Nije jo gotovo na DIOKIju, biće tu još preokreta, samo dok se preslože portfelji

neće uvijek biti ovako.

Glavni vjerovnici INGRE su već prihvatili PSN, samo se čeka da se potvrdi, inače nebi IGI išao u PSN.

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close