INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Može jedno pitanje,tj.dva. prvi kvartal završio bez ijedne objave posla,koliki su se minusi nagomilali po vama, kako više vraćati te minuse nakon što ulazimo u četvrtu godinu u kojoj se gotovo ništa ne radi ili radi s gubitcima,koliko to još može dalje ovako??
Jel itko vjeruje da će u idućih 20dana ingra izaći s objavom kakvog novog strateškog partnera i koliko bi(će) to utjecati na vrijednost dionice?

Dostatnu financijsku injekciju, uvjeren je Oppenheimer, osigurat će novi ulagači zainteresirani za preuzimanje zagrebačke Arene i dokapitalizaciju Ingre. “Postoje i domaći i strani investitori koji su zainteresirani za preuzimanje Arene, o kojoj se brine Ingrina tvrtka Lanište d.o.o., te postoje dvije varijante. Investitor bi mogao kupiti Lanište d.o.o. za 80,5 mil. eura, a moguće je i izdanje obveznica u iznosu od 200 mil. eura. U oba slučaja riješili bismo dospjela potraživanja banaka, a i manji iznos bi sve pokrio.

Usto, postoji interes i za dokapitalizaciju Ingre, i to zbog poslova u Ruskoj Federaciji, Iraku i Alžiru”, kaže Oppenheim. Ingra, objašnjava, ima nešto manje od milijardu kuna obveza. U blokadi je zbog ovrha u iznosu od 30-ak mil. eura, no raspolaže s nekoliko puta vrjednijom imovinom od iznosa blokada. Kad se odblokira, isplatit će kamatu za 2012. po obveznicama i pripadajuću zateznu kamatu te iskupiti 13., posljednju tranšu komercijalnih zapisa. Pitanje je kako se Ingra planira odblokirati. Nekoliko banaka koje su pokrenule ovrhu blokiraju račun s manjim iznosima. http://www.limun.hr/main.aspx?id=903060
[/quote]

Ovo ste zaboravili iz članka ili…? :
“Prošlo je 9 mjeseci, a nije zakazano ni prvo ročište”, kaže Oppenheim potvrdivši da postoji opasnost da Međimurje može čak ponovno pokrenuti stečaj Ingre…”
“No, odvjetnik Mićo Ljubenko, koji zastupa međimursku tvrtku, tvrdi da Ingri uopće ne prijeti stečaj ako je spremna ponuditi osiguranje za spor koji traje 17 godina….”
tj. imali Ingra od čega ponuditi osiguranje…?

…meni je zanimljiviji ovaj dio…
“Zbog inozemnih investitora ne možemo otvarati postupke koji bi uzrokovali štetu Ingri, a kako je riječ o projektima koji funkcioniraju, ne možemo ih ugrožavati”, objašnjava Oppenheim zašto je Linić imao razumijevanja. Nadzorni odbor Ingre, pak, odobrio je u utorak da KPMG Croatia bude financijski savjetnik u pripremi plana financijskog restrukturiranja i odabira potencijalnog investitora. Oppenheim tvrdi da je to potvrda da se Ingra približava rješenju: prodaji imovine, kojom će podmiriti dugove.
…samo je problem što se u nas sve spoooooro rješava … a vrijeme letiii brzo…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Linićev obračun s građevinarima: Neodgovorni ste i kasnite!

hmmmm, izgleda da se otvara put prema 3 kn??

Ovdje je otvoren put prema 3,50 kn -3 kn onog trenutka kada su probijene potpore koje su postojale na 4 kn,ovo može biti samo slobodan pad …

SLOBODAN pad., [emo_smijeh] , koji termin. [emo_naivan]
Odoh ja doktoru, nije ovo više za mene. Život ispred svega. POZDRAV svima.

neće uvijek biti ovako.


SLOBODAN pad., [emo_smijeh] , koji termin. [emo_naivan]
Odoh ja doktoru, nije ovo više za mene. Život ispred svega. POZDRAV svima.

1. Niti su u veljaći neki navodni ulagači preuzeli projekt Arene…
2. Nije je do kraja ožujka vjerovnicima predstavljen model izslaka iz bolokade…
3. Niti je Uprava putem ZSE do dana današnjeg uopće najavila te prezentirala prijedlog plana, odluku o istome, a kamoli predstavila isti vjerovnicima…

a zatezne kamate…? (kolko ono 15% godišnje…) na dugove dalje piće…

Do kraja ožujka Ingra će vjerovnicima predstaviti model izlaska iz blokade, a već sada neki ulagači žele preuzet njen projekt Arene…”

Linić poštedio Ingru jer ima posla vani i nove ulagače

…odlaze trejderi…predugo im čekati…burek se osušio…glad za uzbuđenjem…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

samo polako, tko čeka dočeka pa makar i u stotoj



SLOBODAN pad., [emo_smijeh] , koji termin. [emo_naivan]
Odoh ja doktoru, nije ovo više za mene. Život ispred svega. POZDRAV svima.

1. Niti su u veljaći neki navodni ulagači preuzeli projekt Arene…
2. Nije je do kraja ožujka vjerovnicima predstavljen model izslaka iz bolokade…
3. Niti je Uprava putem ZSE do dana današnjeg uopće najavila te prezentirala prijedlog plana, odluku o istome, a kamoli predstavila isti vjerovnicima…

a zatezne kamate…? (kolko ono 15% godišnje…) na dugove dalje piće…

"Do kraja ožujka Ingra će vjerovnicima predstaviti model izlaska iz blokade, a već sada neki ulagači žele preuzet njen projekt Arene…"

Linić poštedio Ingru jer ima posla vani i nove ulagače

[/quote]
Previše je ulagača zainteresirano za preuzimanje projekta, pa se vjerovatno “posvađali”, treba pootvarati sve te plave koverte. Lijepo je navedeno u obavijesti do ožujka, ali ne i koje godine. Dakle sve teče po zacrtanom planu i programu![emo_smijeh]
A možda i nas uskoro ulaskom u EU čeka kao ove u Bugarskoj dole na videu!

VIDEO: Nekada vadili ugljen, danas ga kradu

Pardon, u Rumunjskoj!

To be or not to be!

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

New Report

Close