INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



previse vas je vani i to je dobro…[emo_smijesak]

to si pričao i neki dan kad je cijena bila 4,10 kn…ajde uživaj u "jeftinoj" kupnji
[/quote] cuj ja sam skupio od 4 kn pa do 3.60 ,,ok kolicinu…..vratit cu ti to 20 tak % skuplje [emo_plazi]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Dokapitalizacija ispod 10 kuna nemože biti provedena, e sad da li će biti po 10 ili više ???[emo_smijeh]

@Megido
pročitaj još jednom što piše u “planu”…
tek planiraju dakle žele… a ne nužno i hoće…
a potom ako plan uspije tj. bude usvojen… onda će tek tražiti potencijalnog – dakle ne i sigurnog investitora…, što znači da će ga možda naći… a ako i da… pitanje po kojoj formuli? U korsit investitora ili postojećih dioničara… što ti misliš…?

Cijena će biti čim je moguće veća da bi broj dionica bio manji, sigurno ne želi ni Igor da mu se jako smanji udio u firmi, a možda i on ulozi nešto


Dokapitalizacija ispod 10 kuna nemože biti provedena, e sad da li će biti po 10 ili više ???[emo_smijeh]

zar stvarno..? milsim – pitam zbog nedavnog primjera… te cijene koju su postojeći dioničari takvu akrobaciju platili…
“Sukladno predloženom dnevnom redu Skupštine dioničari su potvrdili zamjenu dionica s nominalnim iznosom u redovne dionice bez nominalnog iznosa..”
http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/potvrdena-dokapitalizacija-vabe/



Ako sam dobro razumio, u ovoj dokapitalizaciji moguce je emitirati 8 954 800 novih dionica.

22 500 000 (max broj dionica) – 13 545 200 (trenutni broj dionica) = 8 954 800 (potencijalni broj novih dionica)

Sa linka je vidljivo da Ingra može povećati temeljni kapital za iznos od 135,45 milijuna kuna:
http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/-ingra-trazi-partnere-za-dokapitalizaciju/

Po ovome ispada da bi se mogla provesti dokapitalizacija po 135,45 / 8,9548 = 15,12 KN. Naravno ako se nadje partner koji je spreman platiti nove dionice po ovoj cijeni. Moguca je naravno i manja cijena, ali onda se nece prikupiti maksimalnih 135,45 milijuna kuna.

Ispravite me ako sam pogrijesio u izracunu. Volio bih cuti kako ostali dionicari vide po kojoj cijeni bi mogao ici novi dokap.

Hvala!

Pa ako će ići po 15kn ne trebaju štampati nove dionice,samo nek stave nalog na kupnju na 15kn i imaju većinsko vlasništvo za jedno popodne.
[/quote]Što radi očaj ovih u kešš poziciji koji čekaju 2 kn. Vidiš li ti da na cijelom asku ima cca 300-350 T komada? Investitor će uložiti za par milijuna komada a poslije toga bi mogao udarati po asku da pokrene i pogura svoju vrijednost uloženog.

neće uvijek biti ovako.

psihološki štop na 3,99, i ovčice same ulaze na šišanje prije skoka cijene vune.

neće uvijek biti ovako.


cuj ja sam skupio od 4 kn pa do 3.60 ,,ok kolicinu…..vratit cu ti to 20 tak % skuplje [emo_plazi]

meni nećeš sigurno, a sumnjam da ćeš naći nekog naivca jer prodaja je na 3,84 kn , no uskoro će biti i niža [emo_palacd]

Pokušaj proboja preko 4 kn nije uspio, cijena se vraća nazad prema dolje.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

@ MEGIDO1
Ma ne čekaju oni 2 kune, već se radi o zlu uzrokovanim genetskim poremećajem zbog višestoljetne patnje pod turskom čizmom, što je inače odlika većine Hrvata, Srba i sličnih.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Dokap ponovnim izdavanjem novih dionica je najgora stvar koja se može napraviti, nakon zadnjeg dokapa u kratko vrijeme cijena dionice pala je sa 20 na 10 kn, a zatim smo otklizali sve do 3 kn….tako da i nove dionice ne mogu donijeti ništa dobroga za dioničare osim poplave novih dionica na burzu i posljedično pad cijene. Puno bolje bilo bi da su pokrenuli predstečajnu nagodbu i tako deblokirali račun pa onda rješavali probleme.

Kupnjom dionica na burzi zarađuju dioničari,a INGRA ostaje u istim problemima sa
novim vlasnikom.
Dokapitalizacijom se povečava broj dionica,ali i bilančno jača firma.
A strateški partner neće prodavati dionice na burzi.Dapače,možda počme kupovati,a to znači samo rast cijene dionice.
U ovom slućaju dokapitalizacija u rasponu od 10 do 20 kn je odlično rješenje
za firmu,a i za sadašnje dioničare.
Naravno da mislim na zadnju cijenu od 3,80.

Restrukturiranje neće biti isto jer su i okolnosti drugačije. Da je Ingra svojim vjerovnicima u prvom krugu mogla pružiti čvršće garancije – cijena dionice nikada ne bi pala ispod 20.

Međutim stvari su se odvijale loše jer je i čitavo okruženje potonulo (primjer Makedonije i blokade računa zbog propasti jednog od podizvođača u trenu kada je projekt već bio u završnoj fazi realizacije) tako da je zapravo čudo kako je Ingra sve to uspjela ikako preživjeti.

A preživjeti pad prihoda sa 1,3 milijarde (2008) na “mizernih” 150 mil i sve to uz onakve dugove nije nimalo jednostavna stvar i pozitivna stvar je što se konačno počinje osjećati priljev sredstava sa vanjskih tržišta dok najavljeni projekti konačno ne pokrenu sa mrtve točke – a onda će čitava priča vjerojatno biti drugačija. No za to treba i svježeg kapitala.

Odatle vjerojatno i dolaze najave o mogućoj dokapitalizaciji koja će prvo pričekati da se vidi može li se to uopće provesti u sadašnjim okolnostima.

New Report

Close