INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@znači povijest se ponavlja,dakle opet strateški partner ala “đuka” i tako ti,hr mediji,instruktori odi sa foruma,novi par milja dionica i sve ostalo kako ide uz to. Lp


Ingra nema što revalorizirati od svoje imovine po nižoj cijeni. Po tom pitanju ima clean start, jer ima kvalitetnu imovinu koja ni u krizi ne gubi na vrijednosti. Dakle sva tri veća objekta koja posjeduje (Dvori Lapad, Arena i upravna zgrada) mogu se revalorizrati ulaskom RH u EU samo po višoj cijeni a ne nižoj. Vrijednost Arene je fiksirana strogo uređenim ugovorom sa RH i gradom Zagrebom i tu se nema što dodavati niti oduzimati, Dvori Lapad – Dubrovnik, bespredmetno rasravljati o smanjenju vrijednost, upravna zgrada – kvalitetno napravljena, top lokacija, glavni grad Zagreb.
Idemo dalje: dokapitalizacija – vjerovatno po 10 – 20 kuna, ulazi strateški partner u dil i dobija gotove predugovorene projekte, ulijeva svježi keš u firmu i time sam sebi diže vrijednost kupljenih dionica kroz dokapitalizaciju. Moguće i najvjerovatnije postaje i većinski vlasnik ako se izda novih 13545200 dionica po 10 kuna. Te dionice ionako neće vidjeti burze, tako da će broj dionica sa kojim će se aktivno trgovati i dalje ostati isti.
Došlo je vrijeme da se dionice ''prebroje i zaključaju" i uživa u rastu vrijednosti. Ugodno veče!

naravno, a sa svakim izvještajem izlaze novi “one off”-ovi ….i onda vi tvrdite da se nema više što revalorizirati…. da, vrijednost nekretnina će zasigurno porasti, pogotovo tih ingrinih koje su opterećene sa preko 900 m kn duga

tko će normalan dati za tu dionicu 10 kn? ako je spreman dati 10 kuna neka sada kupuje po ovoj cijeni na burzi!

Ingra jedino mijenja konzultante- isti naprave nekoliko excelova, poberu naknadu, a ingra uzima nove misleći da će ih to spasiti

ako perić i caper nisu mogli ništa napraviti, odakle nekom pomisao da će revizor neto učiniti? može im jedino dati savjet kako realno prikazati vrijednosti u izvještajima, takod a nne moraju svaka 3 mjeseca sa novim otpisima izlaziti vani…


Dakle posao je pred realizacijom, tko li će ući sa financijskom injekcijom?

Nitko normalan, a mislim da teško da će se nagovorit i nekog nenormalnog!

o čem se tu priča? pa dajte otiđite godinu dvije unazad, pa iste objave i najave “restrukturiranja” i “dokapitalizacije” ” u roku od 3 mjeseca” Ingra već najavljuje 2 godine!

pa što ste svi tako naivni?

Probudili se i “uspavani nickovi”! Vrlo dobro!

Sada će se cijena morat malo dignut zbog novog investitora

Kolega pozitiva, u kojemu Večernjem je objavljena inforamcija koju ste iznijeli, može link

Hvala

Dobar vam dan želim. Dvori Lapad: Trenutno bi bilo najbolje da ni jedan nije prodan i da ih imaju sve sada na raspolaganju za prodati. Dakle ako ih ima puno sa ugašenim svjetlima to je dobro jer ima još dosta prostora za okrenuti lovu na njima.
Dokap nije isto kao zamjena dugova za nove dionice, to znaju i ovi što pišu kontra, samo bedak misli da će biti kao kada su kooperanti dobili dionice.
Znamo svi da se druka radi što jeftinije kupnje. Samo bi bedak bi visio na forumu i pisao kontra Ingre jer nema drugog posla. Uvik kontra, uvik kontraaa.
Gospodo drukeri, nisam protiv vaše strategije no pokušajte to raditi suptilno i džentlmenski poput invertera i drugih. I ja sam trejdao i opet to tu i tamo učinim ali ne pljujem baljezgarije. Pozz svima i sretno danas i ubuduće, prvenstveno mislim na život jer je ova burza i trgovanje samo djelić života.

Dokap je sve bliže i bliže…..

neće uvijek biti ovako.

Dokap ponovnim izdavanjem novih dionica je najgora stvar koja se može napraviti, nakon zadnjeg dokapa u kratko vrijeme cijena dionice pala je sa 20 na 10 kn, a zatim smo otklizali sve do 3 kn….tako da i nove dionice ne mogu donijeti ništa dobroga za dioničare osim poplave novih dionica na burzu i posljedično pad cijene. Puno bolje bilo bi da su pokrenuli predstečajnu nagodbu i tako deblokirali račun pa onda rješavali probleme.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ako sam dobro razumio, u ovoj dokapitalizaciji moguce je emitirati 8 954 800 novih dionica.

22 500 000 (max broj dionica) – 13 545 200 (trenutni broj dionica) = 8 954 800 (potencijalni broj novih dionica)

Sa linka je vidljivo da Ingra može povećati temeljni kapital za iznos od 135,45 milijuna kuna:
http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/-ingra-trazi-partnere-za-dokapitalizaciju/

Po ovome ispada da bi se mogla provesti dokapitalizacija po 135,45 / 8,9548 = 15,12 KN. Naravno ako se nadje partner koji je spreman platiti nove dionice po ovoj cijeni. Moguca je naravno i manja cijena, ali onda se nece prikupiti maksimalnih 135,45 milijuna kuna.

Ispravite me ako sam pogrijesio u izracunu. Volio bih cuti kako ostali dionicari vide po kojoj cijeni bi mogao ici novi dokap.

Hvala!


Ako sam dobro razumio, u ovoj dokapitalizaciji moguce je emitirati 8 954 800 novih dionica.

22 500 000 (max broj dionica) – 13 545 200 (trenutni broj dionica) = 8 954 800 (potencijalni broj novih dionica)

Sa linka je vidljivo da Ingra može povećati temeljni kapital za iznos od 135,45 milijuna kuna:
http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/-ingra-trazi-partnere-za-dokapitalizaciju/

Po ovome ispada da bi se mogla provesti dokapitalizacija po 135,45 / 8,9548 = 15,12 KN. Naravno ako se nadje partner koji je spreman platiti nove dionice po ovoj cijeni. Moguca je naravno i manja cijena, ali onda se nece prikupiti maksimalnih 135,45 milijuna kuna.

Ispravite me ako sam pogrijesio u izracunu. Volio bih cuti kako ostali dionicari vide po kojoj cijeni bi mogao ici novi dokap.

Hvala!

Pa ako će ići po 15kn ne trebaju štampati nove dionice,samo nek stave nalog na kupnju na 15kn i imaju većinsko vlasništvo za jedno popodne.

idući tjedan će bit bolje...

copy paste pokušaj iz 2012…?
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/98745/zeljko-Peric-angaziran-za-spasavanje-Ingre.html

Arhiva vijesti

29.11.2010.
Ingra angažirala Caper na projektu financijske konsolidacije. INGRA d.d., vodeća hrvatska tvrtka za inženjering poslove u graditeljstvu i energetici povjerila je Caperu posao savjetnika na projektu financijske konsolidacije i redefiniranja poslovne strategije Ingre. Predviðeno trajanje projekta je 12 mjeseci, a kao dio ugovorne obveze Capera, njegov osnivač, Željko Perić od 1. prosinca 2010. preuzima funkciju člana Uprave Ingre za strategiju, restrukturiranje i razvoj.
http://www.caper.hr/arhiva.php

nevjerojatno da na ovako loše vijesti tj. vjerojatnost opetovanog izdavanja novih dionica koje su jednom već prepolovile vrijednost Ingre na burzi, mali ulagači počnu skidati dionice s aska?!?!?

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!

New Report

Close