INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Trebalo bi pitati IGH jel su dobili pozivnicu za Dohu.
Ako nisu, onda bi to mogao biti game over…za njih naravno.

@djia

Oppi je u priopćenju nakon nemogućnosti isplate dospjelih dugova vrlo jasno izjavio da firma neće u stečaj, da će svi vjerovnici biti plaćeni i da intenzivno rade na tome da se konačno i konsolidiraju. A kako je cijena dionice još uvijek u zoni totalnog mraka sigurno neće doći na “normalnu” razinu sve dok se ne pokaže da je to što se obećava i ispunjeno. No sve više elemenata upućuje na mogućnost da bi to moglo postati istina. Naročito ako Doha uspije.

S jedne strane MMF je okrenuo priču o tome da je pogriješio sa štednjom, troškovi zaduživanja države nisu narasli unatoč padu ratinga, država planira konačno pokrenuti svoje projekte (+ceste koje se već rade), ulazak u EU, najava iz svjetskih fin. centara da bi RH u idućih nekoliko godina mogla jako profitirati, očiti interes Rusa (a i Kineza) da se tu pozicioniraju jače kao i potvrde da Ingra unatoč svemu uspjeva potvrditi svoje ugovore vani (znači da joj netko daje garancije) sve to skup daje naslutiti što bi se ovdje vrlo skoro moglo događati.

O da osobno itekako želi biti u svemu tome, pa makar na kraju sve ispušio.


http://www.seebiz.eu/vlada-odmrzava-ugovorene-radove-na-cestama/ar-54695/

Koliko mi je poznato i Ingra radi na nekima od ovih. "Snijeg" se izgleda počinje rano topiti ove godine – mogle bi vode jako nabujati.


vidim da niste pročitali dobro… pročitajte ponovo što piše, pa nam potom “hrabro” javite ispravak vašeg gornjeg navoda… ako ni do sutra ujutro ne nađete vašu grešku u čitanju, ako nađem vremena… rado ću vas ispravit ujutro oko +/- 10:00 …
Sretno u ponovnom čitanju…

MOlim nekog od kolega zakonsko tumačenje odgovornosti uprave za nepokretanje stečajnog postupka, odnosno nakon koliko dana uzastopne blokade računa je uprava dužna pokrenuti stečajni postupak. Hvala

@Janlana
Jeste li dobili odgovor iz ingre? Može i na pm

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Potpredsjednik Vlade i ministar regionalnog razvoja i fondova EU-a Branko Grčić napomenuo je da trenutno imamo 12 ugovorenih projekata vrijednih 4,2 milijarde kuna, a zbog zastoja u realizaciji izgubljeno je 1,1 milijardu kuna. Ti su projekti sada “odmrznuti” i kreću u realizaciju čim se steknu meteorološki uvjeti.


Potpredsjednik Vlade i ministar regionalnog razvoja i fondova EU-a Branko Grčić napomenuo je da trenutno imamo 12 ugovorenih projekata vrijednih 4,2 milijarde kuna, a zbog zastoja u realizaciji izgubljeno je 1,1 milijardu kuna. Ti su projekti sada "odmrznuti" i kreću u realizaciju čim se steknu meteorološki uvjeti.

i nastavak :

Ti su projekti stali ponajviše zbog problema velikih građevinskih tvrtki, no sada su uključene nove udruge izvođača s novim voditeljima projekata, pa se nadam da će u ovoj godini biti dovršeni, rekao je Grčić.

Kolega ZZTop – pokušati ću argumentirati zašto se ne slažem s Vama u većini onoga što pišete na Ingri pa ni ovom što tražite od mene iako mislim su Vaša istraživanja neprocjenjivo važna za ukupnu sliku ne samo Ingre nego općenito stanja na TK.

Vezano uz članak mislim da razumijem na što ukazujete i u skladu je sa Vašom percepcijom Ingre, no dozvolite da to promatram na svoj način jer drugačije ne znam – valjda je jasno iz mojih komentara da mi je stalo da firma profunkcionira i da pokušavam razumjeti što se u tom procesu sve događa, a to nije nimalo lako. No stvar je vrlo jednostavna – ako su krivi neka odgovaraju, ako nisu pa dozvolite im da rade svoj posao korektno.

Što se onog teksta tiče mogu samo reći da se u tekstu ne govori ekplicitno o Ingri osim da postoji niz ugovora koje valja početi rješavati što očito do sada nije bilo moguće iz raznih razloga, a na barem jednom od spomenutih (Buševec-Sisak) angažirana je i Ingra stoga se valjda to tiče i nje.

Spominju se promjene u izvođačima, ali pošto promjena ugovora tog karaktera implicira i promjenu materijalnih činjenica o kojima Ingra do sada nije izvjestila (a bila bi dužna) za pretpostaviti je da u njenom slučaju nije došlo do promjene ugovornih obveza. Naravno – ne znači da ih možda neće biti.

Međutim – s druge strane kaže Ingra u zadnjem dostupnom financijskom izvješću za razdoblje 1-9mj 2012 (znači u jeku najžešćih problema, kada je sve ovo loše što znamo o Ingri danas već tada bilo poznato)

(Citat)
“Zaključena (dakle tijekom 2012) četiri ugovora na izgradnji državnih cesta u Hrvatskoj u vrijednosti od 70,8 milijuna kuna…

U odnosu na prvih devet mjeseci 2011. godine, poslovni prihodi INGRA Grupe iskazali su pad od 28% na 116 milijuna kuna tijekom prvih devet mjeseci 2012. godine uglavnom zbog sporije realizacije projekata u cestogradnji

U usporedbi s prvih devet mjeseci 2011.g., prihodi s domaćeg tržišta iskazali su pad od 52% u prvih devet mjeseci 2012.g. zbog niže realizacije izgradnje autocesta u Hrvatskoj i usporenog rješavanja njihovih imovinsko-pravnih odnosa (arheološki nalazi, iskopine i usporenje radova zbog turističke sezone na pojedinim dionicama). ”
(Kraj citata)

Dakle nijedna od informacija navedena u izvješću firme ne implicira da firma nije u mogućnosti izvršiti vlastite ugovorne obveze već da su problemi negdje drugdje. Zašto bi onda gubili te ugovore? Tim više što im nijedno poduzeće preko kojih to realiziraju (nagađam) nije u blokadi i uredno izvršava svoje obveze.

Naravno moguće da pogrešno zaključujem, ali na osnovi dostupnih informacija iz izvješća (za koje držim da su vjerodostojne) teško mogu razumjeti zašto bi Ingra trebala snositi posljedice problema gradnje cesta kada svoje ugovorne obveze korektno izvršava?

Stoga u tom svijetlu onaj tekst doživljavam kao nešto pozitivno za Ingru i njene buduće prihode. Naravno vidjeti ćemo što će pokazati vrijeme.

Eto kolega nadam se da razumijete da nisam dio klasične navijačke atmosfere za i protiv nego imam snažan dojam da je Ingra u zadnjih nekoliko godina doživjela poprilično teških stvari koje bi i slona ubile, a kako je do sada preživjela jednostavno mi je osobno stalo do toga da uspije i dokaže da se i iz pepela može ustati ako postoji volja i vjera u to. Valjda zato što sam i sam imao sličnih situacija u životu (a tko nije) pa znam kako izgleda kad te sve gazi, a pomoći niotkuda. A tko to jednom shvati može se izvući i iz najgorih situacija.

Nadam se da razumijete da je sve ovo izrečeno u dobroj namjeri i žalosno je gledati da se u jednoj ovako maloj i prelijepoj zemlji nalazi toliko ljudi koji se ne mogu i ne žele ni oko čega dogovoriti. A tako malo treba za to.

(Iskreno) LP

Ingra s Iračanima o obnovi HE Haditha

Ingra s Iračanima o obnovi HE Haditha


tko zna jesu li rekli iračanima da je Ingrin račun blokiran već 7 mjeseci, da je kompanija prezadužena, a da joj dionica vrijedi jedva 4 kn??? [emo_smijeh]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Ingra dobila posao u Iraku

Ingra dobila posao u Iraku


stvarno si pravi spammer, to je članak od prije mjesec dana [emo_palacd]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje!

New Report

Close