INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://en.wikipedia.org/wiki/INGRA_%28construction_company%29

@lebowski

Gle – postoji “sitna” razlika u plaćanju poreza na nekretninu kada nekome tko nije platio ratu uzmeš 50 tisuća eura vrijednu nekretninu i recimo milijardu kn u nekretninama ako “u cugu” povučeš čitavu firmu u stečaj i sjedneš im na imovinu, a onda na to moraš plaćati porez. Nije baš isto zar ne? Pogotovo u uvjetima kada ta ista imovina ne vrijedi skoro pa ništa i nemaš je realno kome prodati.

Vjerojatno netko tamo daleko iza sedam brda i sedam dolina u tim bankama promatra te brojčice i kalkulira što da napravi jer se s ovim porezom stvari ipak malčice mijenjaju i djeluju na odluke kakve god bile.

Mislim da ti to dobro kužiš samo se praviš važan – jelda?

I za tvoj info nisam preskočio nijedan razred, ali tebi bi preporučio da ponoviš onaj u kojem se govori o pristojnom ponašanju (tzv bonton ako možda nisi čuo za to).


I za tvoj info nisam preskočio nijedan razred

Ispričavam se, vidim da sam ti dao jedan viška.


Fala k… da više ljudi ne rasprodaju dionice, ko prije daj što manje…

vam se žuri… ili ne žuri… ? 06.12.2012. nije već sutra…

Polako se demaskiraju najvažniji igrači, od kojih nažalost ne možemo očekivati ništa dobro [emo_bijesan]

I priprema teren za ono što sljedi:

Iako se u javnosti već provlačila teza da se bankari boje da bi ih 1,5 posto poreza na nekretnine moglo jako puno stajati, jer su tijekom krize preuzeli golem broj stanova, prava je istina da je to najobičniji mit, piše Večernji. Prema provjerenim informacijama iz HNB-a, banke su u posjedu samo tristotinjak stanova, prosječne vrijednosti milijun kuna. Nema tu stoga govora o 15-ak tisuća stanova u vlasništvu banaka.

Prvo, Linić banke, prema Zakonu o financijskom poslovanju i predstečajnoj nagodbi, gura u restrukturiranje gotovo svih tvrtki građevinskog sektora. Većinom su velike i srednje hrvatske građevinske tvrtke u nezavidnoj situaciji još od početka financijske krize.

Najznačajniji broj kredita prema tim građevinskim tvrtkama hrvatski bankari, u skladu s pravilima igre HNB-a, već su kvalificirali kao loše kredite. Sada će, prema Linićevu zakonu, morati kao ključni vjerovnici odlučiti što s građevinarima. Ako su insolventni, tjerat će ih u stečaj. Ako su “samo” nelikvidni, pitat će ih što će graditi, koji su im planovi. Najvjerojatnije je da u ovoj krizi građevinari neće moći ponuditi prikladne poslovne planove, pa će ih bankari redom gurati u stečaj, nadajući se da će tamo naplatiti, za što su već izdvojili rezervacije kvalificirajući stare zajmove građevinarima kao loše.[emo_palacd][emo_palacd]

Dakle, ako se budu žurili,možemo očekivati pravu sječu među građevinarima, navodi Večernji list. Iluzorno je očekivati da će bankari povećavati svoje rizike odobravajući kredite za gradnju novih stanova ili poslovnih zgrada.[emo_palacd][emo_palacd]

Ali svatko je kovač vlastite sreće!

Ovo nije nagovor na kupnju/prodaju. Pravda i poštenje!

Jel dobivaju zaposlenici u Ingri placu od kad je racun u blokadi?


Jel dobivaju zaposlenici u Ingri placu od kad je racun u blokadi?

– odgovor na vaše prvo pitanje neznam dali itko na ovom forumu zna… no, ako netko zna neka vam odgovori…
– okviran odgovor na vaše drugo pitanje… objavljen je na na ZSE… :
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/cEGMQs7UJKX1q4vHI4CYXg==.pdf

@ZZtop, hvala na odgovoru i linku.

Ali postavio sam samo jedno pitanje. Od dana blokade ingre, da li ingra isplacuje placu ili ne isplacuje?

Dalekovod je u blokadi tjedan i nesto sitno a nema place 2 mjeseca (ili koliko vec), pa me zanima kako ingra stoji po pitanju isplate placa?



@ZZtop
, hvala na odgovoru i linku.

Ali postavio sam samo jedno pitanje. Od dana blokade ingre, da li ingra isplacuje placu ili ne isplacuje?

Dalekovod je u blokadi tjedan i nesto sitno a nema place 2 mjeseca (ili koliko vec), pa me zanima kako ingra stoji po pitanju isplate placa?


ja vam odgovor neznam… no možda kolega forumaš MEGIDO1 zna… pa vam on uskoro i konkretno odgovori…


Jel dobivaju zaposlenici u Ingri placu od kad je racun u blokadi?

Odgovor na ovo pitanje i mene jako zanima. Nigdje do sada po medijima nisam naisao na tocan podatak o tome.

Iz izvjesca:

http://zse.hr/userdocsimages/financ/INGR-fin2012-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Na stranici 8 od 23 pise da INGRA d.d. ima 18 zaposlenih.

Na stranici 17 od 23 broj zaposlenih u tvrtkama kcerima je 105 (ako sam dobro razumio).

Isto tako u izvjescu jasno pise da:
Ostala konsolidirana društva INGRA Grupe posluju redovno bez blokade računa.

Sa linka:
http://www.business.hr/kompanije/oppenheim-sastali-smo-se-s-cacicem-i-sad-cekamo-sluzbeni-stav-vlade

Kako doznajemo iz drugih izvora, planu prema kojemu bi se radnici blokirane Ingre premjestili u tvrtke kćeri, naišao je na negodovanje dijela radnika ove građevinske kompanije.

Znaci li ovo da su radnici prebaceni na tvrtke kceri pa preko njih uredno dobijaju placu?! Ako netko ima nekakav link ili info o ovoj temi molim vas odgovor. Hvala!



@ZZtop
, hvala na odgovoru i linku.

Ali postavio sam samo jedno pitanje. Od dana blokade ingre, da li ingra isplacuje placu ili ne isplacuje?

Dalekovod je u blokadi tjedan i nesto sitno a nema place 2 mjeseca (ili koliko vec), pa me zanima kako ingra stoji po pitanju isplate placa?

Isplačuje.

bit će bolje................



Jel dobivaju zaposlenici u Ingri placu od kad je racun u blokadi?

Odgovor na ovo pitanje i mene jako zanima. Nigdje do sada po medijima nisam naisao na tocan podatak o tome.

Iz izvjesca:

http://zse.hr/userdocsimages/financ/INGR-fin2012-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Na stranici 8 od 23 pise da INGRA d.d. ima 18 zaposlenih.

Na stranici 17 od 23 broj zaposlenih u tvrtkama kcerima je 105 (ako sam dobro razumio).

Isto tako u izvjescu jasno pise da:
Ostala konsolidirana društva INGRA Grupe posluju redovno bez blokade računa.

Sa linka:
http://www.business.hr/kompanije/oppenheim-sastali-smo-se-s-cacicem-i-sad-cekamo-sluzbeni-stav-vlade

Kako doznajemo iz drugih izvora, planu prema kojemu bi se radnici blokirane Ingre premjestili u tvrtke kćeri, naišao je na negodovanje dijela radnika ove građevinske kompanije.

Znaci li ovo da su radnici prebaceni na tvrtke kceri pa preko njih uredno dobijaju placu?! Ako netko ima nekakav link ili info o ovoj temi molim vas odgovor. Hvala!
[/quote]

Tako je.

New Report

Close