INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

frendić ti imaš problema. da imalo čitaš sa razumjevanjem nebi to piso. Ja sam isto napiso da nema veze se njima stanogradnja i da će prihode zarađivat na drugim projektima, ali ti bi trebo znati da fondovi ulažu u sektor ne samo u jednu dionicu i zato daj još jedanput pročitaj pa onda nekaj reci

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Jako dobro danas odigrano. Maknuli se paketi na prodaji.
Sramežljivo se tuče po asku.
Kad krene, ne staje.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU

frendić ti imaš problema. da imalo čitaš sa razumjevanjem nebi to piso. Ja sam isto napiso da nema veze se njima stanogradnja i da će prihode zarađivat na drugim projektima, ali ti bi trebo znati da fondovi ulažu u sektor ne samo u jednu dionicu i zato daj još jedanput pročitaj pa onda nekaj reci

1. točno je da fondovi ulažu u više dionica u jednom sektoru,ali u Ingru su najviše ulupali pa onda je logično da i najviše očekuju od nje
2. pa što ako analitičari kažu da su nekretnine u padu,Ingra finacira široku lepezu projekata,a tu je i inozemstvo,gdje je konstantno prisutna za razliku od drugih građevinara
3. ne ubijaju je enormi fiksni troškovi,koji ubijaju druge građevinare zbog višestruko brojnije operative
4. raspolaže sa najviše keša od svih građevinara
Prema svemu navedenom moj target od 100 000 do kraja godine ostaje.


Ljudi Fond menađeri ne kupuju dionicu sam zoto što je ona jeftina ili skupa. Ja (imatelj dionica ingre a ujedino i največi kritičar ingre na cijeni od 56 k) ih razumijem. Građevina je kao sektor u laganom padu što pokazuje cijena nekretnina koja je u konstantnom padu. Cijene u novinama su nerealne i najčešće prodaju i do 10 % niže od početne (znam iz prve ruke jer smo brat i ja kupovali), a ovaj sektor je poznat da ima par godina rasta pa par godina pada tako da postoji mogučnost stagnacije ako usporedimo sa dosadašnjim rastom. Sad da me kolege plavi i Matrix ne popljuvaju, bez obzira kaj sam ja ispao u pravu nakon male rasprave u 10 mjesecu, znam da za INGR u to malo znači jer im je core biznis malo drugačiji od obične stano gradnje ali činjenica je da će ipak trebati pričekati Fin. izvješće da bi fondovi jače kupovali jer nemojte zaboraviti da u pravom fondu imaju glavnu rječ tržišni analitičari a oni su poznati da se nikad ne kockaju. Rasta će biti ali 100000 kako su neki napominjali i kleli se do malte ne božića bojim se da nebu bilo još jako jako dugo.

Kolega, molim da mi malo pojasnite šta je kod INGRA-e “core biznis”, šta se u slučaju istog kod INGRA-e podrazumijeva, je li to možda FINANCIJSKI MARKETING ili.što ????

Pa INGRA-je prava provizionerska firma (bez developmenta), pa ne ma niti svoj Inženjering, projektantski ured,
nema niti svoje operative, mehanizacije (pogledaj Bilancu), šta ima osim knjigovodstva da rasknjižava kooperante i kjniži proviziju, pa to je INGRA oduvijek sada samo u puno manjem obimu.
Ako sam se nekome zamjerio odnosno ne odgovara mu izneseno, so sorry.

Kolega Macro uglavnom se slažem sa Vama po pitanju zaposleničke strukture Ingre (ima nešto inženjerskog nadzora),no nemojte zaboraviti da su u bivšoj Jugi svi građevinari koji su radili vani išli preko Ingre,zar mislite da se nešto promijenilo?Problem je samo što su naši građevinari preskupi i neorganizirani kao firme da više rentabilno posluju na poslovima u inozemstvu.Pa pogledajte samo taj VDKT,ja ne znam kako im uspijeva raditi s tavom malom dobiti na tako profitabilnim poslovima kao što je gradnja tunela osim da ne znaju upravljati troškovima ili izvlače lovu iz firme.A upravo je u tom segmentu poslovanja Ingra jaka.

nemam komentara. Sasjekao si me u koljenima. Nego ako nije tajna sa čim se Vi ljudi bavite, onak koje Vam je radno mjesto ili je i to prevelika tajna na ovom forumu.

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Kolega Macro uglavnom se slažem sa Vama po pitanju zaposleničke strukture Ingre (ima nešto inženjerskog nadzora),no nemojte zaboraviti da su u bivšoj Jugi svi građevinari koji su radili vani išli preko Ingre,zar mislite da se nešto promijenilo?Problem je samo što su naši građevinari preskupi i neorganizirani kao firme da više rentabilno posluju na poslovima u inozemstvu.Pa pogledajte samo taj VDKT,ja ne znam kako im uspijeva raditi s tavom malom dobiti na tako profitabilnim poslovima kao što je gradnja tunela osim da ne znaju upravljati troškovima ili izvlače lovu iz firme.A upravo je u tom segmentu poslovanja Ingra jaka.

ne kolega, Hrvatski građevinari su išli većinom preko ingre dok se nisu počeli izdvajati jer ih je INGRA previše klala provizijama , a da za uzvrat ništa nije davala, po načelu (Ja sam nosioc ugovora, a ti si kooperant i tvoji su realizacija i svi troškovi osim 3,5% šta je moje bez ikakvog rizika po INGRA-u), ,
Dragi kolega u bivšoj YU postojao je i MINEL-Bg i GENEX-Bg, kao Vojni servis preko kojih su večinom išle firme sa područja bivše YU odnosno večine Republika
Osim toga imati nekoliko inženjera za nadzor i nij pokazatelj nekakve fundamentalne snage jedne firme, zar ne. Hvala na arzumijevanju.


nemam komentara. Sasjekao si me u koljenima. Nego ako nije tajna sa čim se Vi ljudi bavite, onak koje Vam je radno mjesto ili je i to prevelika tajna na ovom forumu.

Pvo- i ja sm posjednik i to značajnog broja dionica ingre, ali sam pored toga i realan, znajuči stvarno činjenično stanje, za mene osobno to je kocka-rulet (crno-crveno) i, a što se je do sada pokazalo probitačno bez obzira što je protivno zdravom razumu.

Drugo- oprostite kolega na nelagodu,a koju sam vam iznoseči moj komentar prouzročio, iskreno mi to nije bila namjera.

Treče -osobno se bavim financijama (operativa i računovodstvo, marketingom i Inženjeringom (ugovaranje i podugovaranje, kao i pračenje izvođenja ug. Projekata-normalno u financijskom smislu.

Evo ne znam zašto bi to bila tajna, i kao što ste najvjerojatnije spoznali – radno iskustvo je relativno dugogodišnje.

Pozdrav, za ev dalja pitanja stojim na raspolaganju

Na dan 31.03.2007. po prospektu Ingre imali su 75 zaposlenika VSS daleko preko polovine ukupno zaposlenih.
Ne radi se dakle o nekoliko inženjera za nadzor.
Što se snage jedne firme tiče , ime Ingra nosi za sobom brand u zemljama regije , bliskog istoka i Sj. Afrike , kao i djelu bivšeg SSSR-a. A znamo vrjednost branda , te kako ga je teško stvoriti. Ingra to ima odavno.

Privitak , Đukan IGH + intervju u PD-u :

http://www.poslovni.hr/17256.aspx

” Rade li domaće tvrtke što na tome?
– Na žalost, ništa, što je velika šteta. O tome sam dosta pisao u stručnim napisima pa čak i lobirao mnogo. U vlastitim kalkulacijama uvijek sam računao da bi centar okupljanja svih nas trebala biti INGRA. Ona jedina ima i ime i reference na svjetskoj razini, što bi nam svima mnogo pomoglo. Ipak, dalje od ideje nije došlo nikada. Valjda će jednom nekome sinuti…

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kolega macro ja nisam rekao da je nekoliko nadzornjaka pokazatelj snage firme,dapače ako ponovno pročitate moj post vidjet ćete da sam na početku rekao da se slažem s Vama po pitanju operative.Točno je i što kažete i za Genex i za Minel,Ingra je na razini bivše Juge dobivala mrvice u odnosu na nijh i bila je njihov hrvatski brat blizanac.No da ostali građevinari u RH (ne računam IGH) mogu samo tako ići u inozemstvo tu se potpuno ne slažem.Ipak Ingra je tamo ime.Ima još jedna druga vrlo zanimljiva stvar da su u Upravi Ingre ljudi koji su došli iz drugih veliki građevisnih firmi (Režek iz Tehnike,Oppenheim iz HDEL,a i neki koji više nisu u Ingri su došli sa čelinh mjesta većih građevinskih i montažerskih firmi),uglavnom pred i za vrijeme prevrata i rata na ovim prostorima.Mislim da kolega Vama ne treba puno toga tumačiti i da ćete shvatiti o čemu pričam.
Tu treba tražiti fundamente i moć Ingre.Veliki pozdrav.


neki koji više nisu u Ingri su došli sa čelinh mjesta većih građevinskih i montažerskih firmi)

Može li malo podrobnije informacije o ovoj tvrdnji?
Naime još jesenas sam načuo iz 2 izvora da bi Ingra mogla kupiti jednu tvrtku, iz građevinskog sektora.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


ličan: ” neki koji više nisu u Ingri su došli sa čelinh mjesta većih građevinskih i montažerskih firmi) ” Može li malo podrobnije informacije o ovoj tvrdnji? Naime još jesenas sam načuo iz 2 izvora da bi Ingra mogla kupiti jednu tvrtku, iz građevinskog sektora.

[wink][wink][wink]

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close