INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Netko miješa lončiće, namjerno ili je bed.. pa nezna.
Dokapitalizacija kešom nije isto kao i zamjena potraživanja za dionice. Barem su mene tako učili. Nadam se da zakonom nije drugačije utvrđeno.
Napetom sam dužan link o dokonom novinaru: http://www.poslovni.hr/hrvatska/uro-akovic-se-izvukao-nece-uci-u-ingru-219213

neće uvijek biti ovako.


Netko miješa lončiće, namjerno ili je bed.. pa nezna.
Dokapitalizacija kešom nije isto kao i zamjena potraživanja za dionice. Barem su mene tako učili. Nadam se da zakonom nije drugačije utvrđeno.
Napetom sam dužan link o dokonom novinaru: http://www.poslovni.hr/hrvatska/uro-akovic-se-izvukao-nece-uci-u-ingru-219213

Uz napomenu da je novinar na kraju članka napisao:
]“S obzirom na to da je ponuda Đuro Đaković holdinga bila jedna od posljednjih slamki spasa posrnuloga građevinara, pitanje je kako će i hoće li Ingra uspjeti izbjeći stečaj s obzirom na velike dugove.”[/[/b]i]


Netko miješa lončiće, namjerno ili je bed.. pa nezna.
Dokapitalizacija kešom nije isto kao i zamjena potraživanja za dionice. Barem su mene tako učili. Nadam se da zakonom nije drugačije utvrđeno.
Napetom sam dužan link o dokonom novinaru: http://www.poslovni.hr/hrvatska/uro-akovic-se-izvukao-nece-uci-u-ingru-219213

Nije gov.. nego se pas po….
Šta će napraviti s lovom od dokapitalizacije,vjerovatno platiti nadolazeće obveznice.

bit će bolje................



Netko miješa lončiće, namjerno ili je bed.. pa nezna.
Dokapitalizacija kešom nije isto kao i zamjena potraživanja za dionice. Barem su mene tako učili. Nadam se da zakonom nije drugačije utvrđeno.
Napetom sam dužan link o dokonom novinaru: http://www.poslovni.hr/hrvatska/uro-akovic-se-izvukao-nece-uci-u-ingru-219213

Nije gov.. nego se pas po….
Šta će napraviti s lovom od dokapitalizacije,vjerovatno platiti nadolazeće obveznice.
[/quote]
Ma ovo su “lovačke” priče.Tko će im uplatiti novac???
Mislim da je ovo “prodaja magle”!
Pozdrav

Sve navedeno u ovom komentaru je čisto logičko razmišljanje bez dokaza da je u skladu sa stvarnim stanjem. Korektne ispravke su dobrodošle.

Netko je ovdje pitao što znači dokap za Ingru. Dokap od 100 mil.kn znači barem godinu dana rada firme sa servisiranim dugovima i deblokiranim računom. A uz deblokirano poslovanje i postupnu realizaciju najavljenih poslova cijena dionice neće ostati na predstečajne 4 kn.

Istovremeno 4 kn na burzi ne znači nužno i da cijena dokapa neće biti recimo 10 ili više kn jer da ne postoji prijetnja stečajem – burzovna cijena sigurno ne bi bila tu gdje je. Stoga ako dokap prođe i otkloni prijetnju stečaja onda će se i cijena na burzi korigirati na viši (realniji) iznos unatoč povećanju broja dionica koji inače redovito ruši cijenu postojećih dionica.

No očito onaj tko daje novac za dokap po tim cijenama mora imati neku jaku garanciju da će ono što plaća jednom vrijediti više, a čime Ingra može tako nešto uopće garantirati ostaje za vidjeti.

Istovremeno to gotovo sigurno znači da nitko od sadašnjih dioničara neće učestvovati u dokapu po tim visokim cijenama jer zašto i bi kada još uvijek može kupiti hrpu dionica na burzi po diskontu. A ta cijena neće realno (nemanipulativno) rasti sve dok ne bude jasno da je stečaj prošlo svršeno vrijeme.

Sve u svemu paradoksalna situacija, ali ne i nemoguća. Zašto? Pa zato što bi primjerice Tri-granit zaista mogao biti zainteresiran za taj dokap, ali ne zbog teorije zavjera nego jednostavno zato što bi im se moglo učiniti itekako isplativi i kapitalno zanimljivi projekti koji se trebaju pokrenuti u RH, a koji su prirodno stanište Ingre što može biti osnova za potrebne garancije uspjeha čitave operacije.

Ako tome dodamo i članove nadzora koji su na razne načine povezani
sa bitnim čimbenicima čitave priče i definitivno su duboko uključeni u zbivanja oko Ingre tu moglo biti svašta u doglednoj budućnosti.

Bilo bi zanimljivo ovdje čitati argumentirane komentare na tu temu i onih koji u svemu ovome imaju puno više iskustva i znanja.

U dokapitalizaciji nije toliko bitan novi broj dionica, jer te dionice neće u dogledno vrijeme biti izlagane na prodaji. Bitan je svježi novac koji će “odčepiti” poslovanje. Za razliku od zadnjeg swapa gdje su zamijenjene dionice dospjele u ruke i “čistačicama”. Tako je i nastao ovaj cjenovni haos, tak da je cijena dionice išla gore-dole bez nekih većih novosti.
Ako se prisjetimo zadnjeg skoka krajem drugog mjeseca na 12 kuna u kratkom vremenu, a potom pada u jednom danu, dolazimo do zaključka da cijenu i dalje kroji “sindikat”. Iako se malo primirio u zadnje vrijeme, i dalje je “moćan”!
Moć “sindikata” će oslabjeti jedino ulaskom ozbiljnijeg strateškog partnera u vlasničku strukturu Ingre. Jedino tako bi mogao biti ostvaren stvarni zdravi rast, i neka sigurnost za dioničare, a ne drukanje gore-dole.

Ja bi samo rekao da vjerujem u stručnost i veze (na pravom mjestu) gosp. Predsjednika Uprave i uz malo inovativnih ideja za cca dva tjedna moglo bi se čovjek čist dobro osjećati ovoj dionici.

-naročito ako se gleda potencijal mogućih poslova ( ne nužno abecednim redom ),
Hrvatska, Bliski i dalnji Istok, Rusija, Katar, Irak, Saudijska Arabija, Libija, Alžir….

Samo treba naći zajednički interes kod ravnopravnih partnera, tzk sinergija.

LP

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]


Netko miješa lončiće, namjerno ili je bed.. pa nezna.
Dokapitalizacija kešom nije isto kao i zamjena potraživanja za dionice. Barem su mene tako učili. Nadam se da zakonom nije drugačije utvrđeno.
Napetom sam dužan link o dokonom novinaru: http://www.poslovni.hr/hrvatska/uro-akovic-se-izvukao-nece-uci-u-ingru-219213

Kako ovaj članak i ovaj novinar imaju veze s onim o teorijama zavjere?

A kad se već toliko priča o dokapu – kako to da dvije godine nisu uspjeli naći nekoga za dokap? Ili kupca za Arenu? Ili nekoga tko će podržati refinanciranje?



Netko miješa lončiće, namjerno ili je bed.. pa nezna.
Dokapitalizacija kešom nije isto kao i zamjena potraživanja za dionice. Barem su mene tako učili. Nadam se da zakonom nije drugačije utvrđeno.
Napetom sam dužan link o dokonom novinaru: http://www.poslovni.hr/hrvatska/uro-akovic-se-izvukao-nece-uci-u-ingru-219213

Kako ovaj članak i ovaj novinar imaju veze s onim o teorijama zavjere?

A kad se već toliko priča o dokapu – kako to da dvije godine nisu uspjeli naći nekoga za dokap? Ili kupca za Arenu? Ili nekoga tko će podržati refinanciranje?
[/quote]
Kako će naći bilo koga kad su dužni “kao Grćka”!!!
Priča o tobožnjim investitorima smo se naslušali kod Validusa.
Prazne priće po meni.
Pozdrav


A kad se već toliko priča o dokapu – kako to da dvije godine nisu uspjeli naći nekoga za dokap? Ili kupca za Arenu? Ili nekoga tko će podržati refinanciranje?

Nisu uspjeli zato što su potencijalni kupci/ulagatelji pogledali bilancu i pobjegli glavom bez obzira. Đuro se očito zaletio pod pritiskom politike, ali kad je i on pogledao papire digao je prag na enormnih 95% da bi se mogao izvući s minimalnim troškovima (plaćanje bankarskih garancija i sl.). Da je DDJH doista želio preuzeti Ingru sad bi prag spustio na 75% ili čak 50% i uspio bi, ali to mu nije na kraj pameti….a to što uprava i dalje traži ulagača koji “samo što nije”, ne znam je li nakon 2 godine to za plakanje ili smijanje [emo_palacd]

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!

Na upravnoj zgradi Ingre hipoteka od 318 mil. kunahttp://www.poslovni.hr/domace-kompanije/na-upravnoj-zgradi-ingre-hipoteka-od-318-mil-kuna-219472


svasta se ovdje moze procitati
sto prije dionicari shvate da je game over bolje za njih

Postanite Eu-robovi

New Report

Close