INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

budd:

Treba imati na umu da su dečki fond manageri u dosta slučajeva neiskusni dečkići. Stoga današnja situacija nimalo ne čudi

Pa i nije bas..
Tko je ocekivao da ce vani zaista ovoliko puknuti.
Niti jedan fond manager nije ocekivao da ce stranci napucati KOEI na 950.
TAk da su deckici neiskusni uopce ne stoji..

Oni koje sam ja imao prilike upoznati doista jesu. A vidimo i po medijima da ti dečki u puno slučajeva ne znaju ništa više nego mi. Pogotovo nego ti blue

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ma znam ali lagano je govoriti da su fulali an 55 i 60K jer je sada 42K.
Pitanje je kako bi i ostali reagirali prije 3 mjeseca…Mislim da bi velika vecina fond manager napravila isto.

Inace kupujem sve u 16 na ovim razinama.
Ht out ingra in.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


budd: ” Treba imati na umu da su dečki fond manageri u dosta slučajeva neiskusni dečkići. Stoga današnja situacija nimalo ne čudi ” decki u mirovincima su najpotkovaniji (ako se ovo ticalo mirovinaca), istina, fali im iskustva izvan prve kotacije, al’ kad bi barem bili ostali F mendjeri bili na razini onih iz mirovinaca [thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Mladi jesu, to se slazem, ali daj mi nadji nekog fond managera iznad 35 godina.
Potkovani su dobro samo nazalost nasa burza nije znanje CFA-a, recimo.
Jos uvijek smo dosta nelikvidni, po meni..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Uskoro ću otići poslikati lokaciju u Ivaniću, pa vam postam slikice

Hell is Empty and all the Devils are Here


vipy: ” budd: ” Treba imati na umu da su dečki fond manageri u dosta slučajeva neiskusni dečkići. Stoga današnja situacija nimalo ne čudi ” decki u mirovincima su najpotkovaniji (ako se ovo ticalo mirovinaca), istina, fali im iskustva izvan prve kotacije, al’ kad bi barem bili ostali F mendjeri bili na razini onih iz mirovinaca [thumbsup][thumbsup][thumbsup] ” Mladi jesu, to se slazem, ali daj mi nadji nekog fond managera iznad 35 godina. Potkovani su dobro samo nazalost nasa burza nije znanje CFA-a, recimo. Jos uvijek smo dosta nelikvidni, po meni..

jako su potkovani, zato mene, bez srednje škole, neki dan zovu iz nije bitno kuda, da pitaju šta da rade???

IDEMO AP AP

pa mnogi su upozoravali da je stupidno tući po ingri na 60k……………….nije da nisu………………a da o apoxijevim postovima i ne govorim

samo što ste tada svi bili jako pametni……………….e a sada izgleda više niste tako jako pametni[lol]

btw baš gledam cijenu ingre na crni utorak, 20.11. ( što vas je sve konsterniralo ) bila je 45k……………..a sada se lijepo trži i na 42,7k[shocked]

može li gore? pa naravno da može...................uvijek može gore

INGRA ima strasnu perspektivu , ali zaista strasnu a trzi se po istom nacelu kao Viadukt.
No dobro, vrijeme ce pokazati.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Je u pravu si…………………..vdkt je još precjenjeniji od ingre…………………a inače ……….odlično društvo nije i odlična investicija …bla bla bla

a kaj se tiče ingre…………nemate više kaj ugraditi u cijenu, a ona pada…………….tak da vam ne bu do pjesme[lol] [lol]

može li gore? pa naravno da može...................uvijek može gore

pa mnogi su upozoravali da je stupidno tući po ingri na 60k……………….nije da nisu………………a da o apoxijevim postovima i ne govorim

samo što ste tada svi bili jako pametni……………….e a sada izgleda više niste tako jako pametni[lol]

btw baš gledam cijenu ingre na crni utorak, 20.11. ( što vas je sve konsterniralo ) bila je 45k……………..a sada se lijepo trži i na 42,7k[shocked]

Pametan nije bio onaj tko je prodao Ingru na 14 000 , i još se k tome hvalio.[tongue][lol]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ne znam zašto se uzrujavate ……………….ali očigledno ne znate s kim pričate………………….ja sam svoju ingricu prodavao na 50-55k

no nema veze ………..bitno je samo da sam ja na kupnji[proud]

ide to AP AP[thumbsup] ( čim ja kupim )

može li gore? pa naravno da može...................uvijek može gore

Ljudi Fond menađeri ne kupuju dionicu sam zoto što je ona jeftina ili skupa. Ja (imatelj dionica ingre a ujedino i največi kritičar ingre na cijeni od 56 k) ih razumijem. Građevina je kao sektor u laganom padu što pokazuje cijena nekretnina koja je u konstantnom padu. Cijene u novinama su nerealne i najčešće prodaju i do 10 % niže od početne (znam iz prve ruke jer smo brat i ja kupovali), a ovaj sektor je poznat da ima par godina rasta pa par godina pada tako da postoji mogučnost stagnacije ako usporedimo sa dosadašnjim rastom.

Sad da me kolege plavi i Matrix ne popljuvaju, bez obzira kaj sam ja ispao u pravu nakon male rasprave u 10 mjesecu, znam da za INGR u to malo znači jer im je core biznis malo drugačiji od obične stano gradnje ali činjenica je da će ipak trebati pričekati Fin. izvješće da bi fondovi jače kupovali jer nemojte zaboraviti da u pravom fondu imaju glavnu rječ tržišni analitičari a oni su poznati da se nikad ne kockaju. Rasta će biti ali 100000 kako su neki napominjali i kleli se do malte ne božića bojim se da nebu bilo još jako jako dugo.

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

MA koja gradjevina o cemu vi.
Ingra ce sve vise i vise samnjivati visokogradnju i ide u velike infrastrukturne projekte.
Imati ce nanjce refence u JPP-u.
Pa jos fali elektrana, hidroelektrana, marina, hotelski resortovam, velikih projekata a ne zgrada za fizicke osobe.
Kakve veze imaju cijene nekretnina od recimo 1800 eura a recimo da je bilo 2200 eur za arenu, zgradu Atlanske, za biodiesel tvornicu, za hidroelektranu u Lescu, za Alzir.

Ingra ima strasne projekte u pipelineu, a 100K, e bome da nema ove korekcije i da dobiju samo pola projekata za koje se natjecu je tu..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close