INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Joooj koja farsa od ove HANFE. Objaviti će da nije uspjela ponuda i sada nam tu stavljaju blokadu, kao da to nama svima već odavno nije jasno. Bljaaaaak.

neće uvijek biti ovako.

Blokada… hm…

Mortadela je konj s maslinama.

http://zse.hr/default.aspx?id=42706

Mortadela je konj s maslinama.

Evo sa http://www.skdd.hr

22.10.2012
Poštovani,

u skladu s člankom 39. st. 3. Zakona o preuzimanju dioničkih društava obavještavamo Vas da u dobrovoljnoj ponudi društva ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING d.d., OIB: 58828286397 (dalje: Ponuditelj), za preuzimanje društva INGRA d.d., OIB: 14049708426 (dalje: Ciljno društvo), nije pohranjen dovoljan broj dionica.

Dobrovoljna ponuda za preuzimanje Ciljnog društva koja je objavljena 19. rujna 2012. g. u Poslovnom dnevniku i Narodnim novinama broj 104/12 bila je uvjetovana dosizanjem praga uspješnosti od 95% dionica Ciljnog društva oznake INGR-R-A. Rok trajanja dobrovoljne ponude za preuzimanje Ciljnog društva istekao je 17. listopada 2012.g.

Za vrijeme trajanja roka ponude za preuzimanje pohranjeno je ukupno 23,56 % odnosno 3.190.886 otplaćenih dionica oznake INGR-R-A koje daju pravo glasa.

Uzimajući u obzir činjenice da Ponuditelj samostalno niti zajednički djelujući s drugim osobama nema dionice Ciljnog društva s pravom glasa te da nakon isteka roka trajanja ponude nije dosegnut ponudom uvjetovan prag uspješnosti, na temelju čl. 23. st. 2. Zakona o preuzimanju dioničkih društava (dalje: ZPDD) Ponuditelj nije ovlašten preuzeti dionice Ciljnog društva koje su pohranjene za vrijeme trajanja ponude.

Budući da navedena dobrovoljna ponuda za preuzimanje nije uspjela, depozitar je proveo preknjižbu pohranjenih dionica na račune dioničara koji su valjanim prihvatom ponude pohranili dionice u postupku preuzimanja te će dioničarima koji su pravovremeno prihvatili ponudu naknaditi nastale troškove.

Hm, bit će “veselo” kad se ove dionice vrate u trgovanje na burzu:

23,56 % odnosno 3.190.886 otplaćenih dionica oznake INGR-R-A koje daju pravo glasa.
Uzimajući u obzir činjenice da Ponuditelj samostalno niti zajednički djelujući s drugim osobama nema dionice Ciljnog društva s pravom glasa te da nakon isteka roka trajanja ponude nije dosegnut ponudom uvjetovan prag uspješnosti, na temelju čl. 23. st. 2. Zakona o preuzimanju dioničkih društava (dalje: ZPDD) Ponuditelj nije ovlašten preuzeti dionice Ciljnog društva koje su pohranjene za vrijeme trajanja ponude.
Budući da navedena dobrovoljna ponuda za preuzimanje nije uspjela, depozitar je proveo preknjižbu pohranjenih dionica na račune dioničara ….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Pa mislim da je ovo očekivano.

Baš me zanima daljni potezi Đure. Ukoliko ne pokuša ponovo preuzeti INGRU ispasti će totalno nesposobna, a samim time će se cijena dionice strmoglaviti.

S druge strane pred INGROM vidim, a možda sanjam, puno poslova i puno ljepšu budućnost za dioničare, kao i zaposlenike INGRE.

Neka se ĐURINI dioničari brinu za sutra.

Mi ćemo ponovo sutra pokušati proboj, koji će trajati do 11 sati, a onda imam poslovni sastanak do 14 sati.

LP[emo_cool][emo_novac][emo_palacg]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

čak za mene iznenađujuće visoki postotak s obzirom da se radilo o ponudi od 6kn. da je bilo 2kune više bilo bi prošlo.

idući tjedan će bit bolje...

U procjeni sam fulao 1,5%. Ne bi namakli ni 25% sa cijenom od 6 kuna!

Ha, ha, ha i ha !!
nemam drugog komentara, osim samo [emo_smijeh][emo_smijeh]

I very much love INGRA !!


U procjeni sam fulao 1,5%. Ne bi namakli ni 25% sa cijenom od 6 kuna!

Nakon očitovanja Uprave i informacije da je preko 5% dionica pod zalogom i nije predmet ponude ovaj postotak nije relevantan.



U procjeni sam fulao 1,5%. Ne bi namakli ni 25% sa cijenom od 6 kuna!

Nakon očitovanja Uprave i informacije da je preko 5% dionica pod zalogom i nije predmet ponude ovaj postotak nije relevantan.

[/quote]
Donekle se slažem sa Vama.
Iz drugog pokušaja bi vjerovatno uspjeli namaknuti 25%, jer je u vremenu trajanja ponude dosta protrgovano ispod te cijene, pa bi većina koja je u tom razdoblju kupila prodala kupljeno. Možda je to i bio cilj prve ponude.

A što sad,,, “E sada zovite HAK” !!
Koliko sam čuo Javnobilježničku pristojbu i poštarinu – preporučenu vraća HAK !! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_novac][emo_novac][emo_vrtimise][emo_vrtimise][emo_palacg]

I very much love INGRA !!

New Report

Close