INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



9 milijuna dolara su dobili a može se reći i da su toliko izgubili!
Ne vjerujem da će uzeti – tko zna koliko sličnih sporova postoji na prostoru bivše YU!
Ako popuste puno se novaca općenito može izgubiti!

službenim dopisom Ministarstva financija BIH od 28. veljače 2006. potvrđeno da je "nosioc ugovora po navedenom poslu bila Hidrogradnja Sarajevo sa iznosom od cca 9,000.000,00 američkih dolara, a preostali iznos do 26 mil. USD otpada na podizvođača Ingra d.d.Zagreb".

"Presuda u Beogradu donesena je političkim pritiskom i nema pravnu osnovu. INGRA je bila podizvođač Hidrogradnji Sarajevo na poslu izgradnje HE Haditha za iračkog investitora Ministarstvo energetike. Budući da su u pitanju bila dva ugovora, jedan je imala INGRA, a drugi Hidrogradnja, INGRA nesumnjivo ima pravo na svoj novac. Tražit ćemo reviziju cijelog postupka, a osim toga pokrenut ćemo postupak pred nadležnim međunarodnim organima i bit ćemo ustrajni da naplatimo radove bilo u obveznicama ili novcu"
[/quote]

Kakvu poruku šalje to što INGRA ne pristaje na cca 9 milijuna dolara?
Meni se čini da je to pozitivna poruka kao npr. Nismo toliko ugroženi da pristanrmo na nepravedno rješenje spora!!!!!

A to je potpuno suprotno komentarima tipa stečaj i sl kao i cijeni na ZSE!

vidim da ovdje i dalje sve pršti od optimizma kao da je ovo Cat a ne Ingra, najjači ste, najjači [emo_smijesak]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Kada se spor bude razmatrao na međunarodom sudu i Hidrogradnji je vjerujem jasno da će presuda biti u korist Ingre. Ingra posjeduje svu potrebnu dokumentaciju da to i dokaże. Ingra je i pokrenula naplatu ovih potraživanja pred međunarodnim sudom za međudržavna poravnanja još davnih godina, a ne Hidrogradnja.
Osobno očekujem da će doći do nagodbe i to u omjeru 70% Ingri, a 30% Hidrogradnji, i to samo iz razloga hitnosti za obije firme.

Ovo je doita besmisleno.
Netko tko je dobio spor ići će na nagodbu!!!!!
Ingra je izgubila spor i to je sada jedino relevantno.Sve ostalo su “priče”!
Pozdrav


Mislim da je svako tko se družio pa i kratko s ingrom prolupao,naravno mislim i na samog sebe ali otkad apstiniram(naravno od ingre život mi se poboljšao,nema rano jutarnjih buđenja INNNGGGGGRRRRRAAAAAAAAAAAAAA).
Koliko vidim po današnjim tekstovima pojedinci koji su se zakačili na INGRu nema im pomoći(pisali oni za ili protiv).

Pozdrav

100 tka…[emo_palacg] svakih mjesec dva..malo pogledat di je cjena i dali ima kakvog odbijanja od 10-15% na vidiku..ako ne ,opet pauza..[emo_ooooo],a borbene se ovdje pjevaju vec 4 godine i jos ce toliko ako firma prezivi…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak




9 milijuna dolara su dobili a može se reći i da su toliko izgubili!
Ne vjerujem da će uzeti – tko zna koliko sličnih sporova postoji na prostoru bivše YU!
Ako popuste puno se novaca općenito može izgubiti!

službenim dopisom Ministarstva financija BIH od 28. veljače 2006. potvrđeno da je "nosioc ugovora po navedenom poslu bila Hidrogradnja Sarajevo sa iznosom od cca 9,000.000,00 američkih dolara, a preostali iznos do 26 mil. USD otpada na podizvođača Ingra d.d.Zagreb".

"Presuda u Beogradu donesena je političkim pritiskom i nema pravnu osnovu. INGRA je bila podizvođač Hidrogradnji Sarajevo na poslu izgradnje HE Haditha za iračkog investitora Ministarstvo energetike. Budući da su u pitanju bila dva ugovora, jedan je imala INGRA, a drugi Hidrogradnja, INGRA nesumnjivo ima pravo na svoj novac. Tražit ćemo reviziju cijelog postupka, a osim toga pokrenut ćemo postupak pred nadležnim međunarodnim organima i bit ćemo ustrajni da naplatimo radove bilo u obveznicama ili novcu"
[/quote]

Kakvu poruku šalje to što INGRA ne pristaje na cca 9 milijuna dolara?
Meni se čini da je to pozitivna poruka kao npr. Nismo toliko ugroženi da pristanrmo na nepravedno rješenje spora!!!!!

A to je potpuno suprotno komentarima tipa stečaj i sl kao i cijeni na ZSE!
[/quote]

Napokon da je to netko napisao na ovom forumu, bravo kolega…

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

http://www.politikaplus.com/novost/65705/otkrivamo-kako-su-nikolic-dacic-i-dodik-izigrali-ingru-za-17-milijuna-dolara

“U cijelu je priču uključen politički element, nova Hidrogradnja registrirana je na prostoru Republike Srpske, što je otežavalo situaciju. Čak je i predsjednik Ivo Josipović lobirao kod bivšeg srbijanskog predsjednika Borisa Tadića i sve je izgledalo kao da će biti riješeno u korist Ingre, ali promijenila se vlast u Srbiji i lobiranje nije urodilo plodom, tvrtka iz Republike Srpske pridobila je predsjednika Tomislava Nikolića i premijera Ivicu Dačića – što se nažalost i očekivalo zbog njihove prisnosti s predsjednikom Republike Srpske Miloradom Dodikom.”

“Iz pisama se jasno iščitava da je Jumbes banka svjesna kome pripada novac, ali jasno se i vidi sav trud Vijeća ministara da pojasni kako “stara” i “nova” Hidrogradnja nemaju veze jedna s drugom.”

“Jumbes banka direktoru Hidrogradnje Mehmedu Drini (31. svibanj 2006.)”

….
“U Vašem posljednjem pismu, kao i u ranijim dopisima Vašeg društva, potvrđeno nam je da dio predmetnih potraživanja, koji odgovara nominalnoj vrijednosti obveznica Republike Irak u iznosu od 17 milijuna dolara, pripada Ingri d.d., Zagreb.”

Imaju svu dokumentaciju,ali ocito to nije dovoljno…[emo_palacd]

INGRA ne smije popustiti iz nekoliko razloga a osnovni je presedan koji bi se mogao pojaviti na ozemlju bivše YU!
Ukoliko bi INGRA popustila stvorio bi se presedan koji bi omogućio da ogromna HR imovina ostane u npr Srbiji u novokomponovanim kompanijama.
Stoga bi dobro bilo da svi koji imaju određene materijalne imovine ostale iza bivše YU da stanu iza INGRE te da preko INGRE brane svoju imovinu!

INGRI pripada 17 000 000 $, a ne 9 000 000 $ [emo_ljut]

Mrgude, podržavam tvoje komentare[emo_palacg]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


I sad će meni jedan konjokradica reći kako ja "Sramotno i fašistički nastupam na ovom forumu, i da je komentar nacionalno i vjerski uvredljiv i vulgaran"

Slušaj konjokradico, uopće me ne interesira tvoje mišljenje jer nemaš m…a reći istinu ili si pak s druge strane za koju otvoreno kažem da je ne volim i the end. Za vrijeme rata su srbočetnici granatirali RH, a mi smo im izgrađivali porušene kuće. Odustalo se od naplate ratne štete, i sad nam opetovano, sramotno uskraćuju naša, moja prava, moja jer sam dioničar Ingre i ne mlatim ovdje praznu slamu kao ti. Zar ne misliš da je to van svake zdrave pameti, dati novac nekome tko nije postojao u vrijeme izvođenja radova, firmi koja je osnovana i "20 god kasnije", to je tebi realno, a pravno zakinuti novac Ingri koja za to ima pravno pisani Ugovor, a koji je jedino relevantan i pravan u cijelom ovome sporu. Da i što je i s kamatama, dali je njih netko spomenuo u ovoj priči. Izračunaj si sam ako znaš,, nešto X nešto X 2X godina = Glavnica Ti i tvoj istomišljenik mislite što hoćete a ja imam svoje iskreno mišljenje o trećoj strani i o sramotno montiranoj presudi!!

ne radi se tu o nacionalnosti, nego isključivo o privatnicima koje su umreženi u strukture vlasti i hoće da uzmu novac, a vidjeli ste gdje će da ga uzmu. poslušajte ovaj klip pa će Vam neke stvari biti bistrije kako takvi systemi funkcioniraju i operiraju. http://www.youtube.com/watch?v=6enUPJ9vvGM

Tko se sjeca ovoga? [emo_smijesak]

Ingra ima tri projekta refinanciranja, Željko Perić izlazi iz Uprave

“Ingra je putem Zagrebačke burze obavijestila investicijsku javnost da je uspjela pripremiti tri alternativna projekta refinanciranja i očekuje da bi se jedan od njih realizirao tijekom sljedeća tri mjeseca, nakon čega bi se tvrtka potpuno financijski stabilizirala.”

Trebalo bi zatražiti dopuno obavijesti jer matematika ne štima!
Naime – sarajevska Hidrogradnja tvrdi da je dobila 20 milijuna KM a paljanska 12 milijuna KM.
Ukupno je u JUBMES-u bilo 26,7 milijuna dolara plus 9 milijuna dolara kamata ili oko 54 milijuna KM!
Dakle nedostaje oko 22 milijuna KM ili 11 milijuna eura – kome je otišao taj novac?
Izgubiti spor ne znači i izgubiti novce jer iz natpisa koliko je tko dobio ispada da INGRA jeste izgubila spor ali se ne vidi u kojem dijelu jer netko je dobio 11 milijuna eura – je li to INGRA?

New Report

Close