INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Mrgud28

Da nije u blokadi već bi sada cijena bila minimalno na broju iz tvojeg nicka [wink] i to mnogima ne odgovara. Uz to isključi sve informacije i povremeno na kapaljku puštaj samo one loše u osušena žedna grla tradera i investitora i ne treba ti ni pas za čuvat ovce. Ovako ju je puno lakše kontrolirati jer sama sebe drži kuš na tankoj uzici kao dresirani slon.

S druge strane primjerice razne supertajne informacije iz "čuvanog" Uskoka čitamo svaki dan u novinama, a iz Ingre ništa – ni slovca – kao da je registrirana u Mongoliji. To nije nimalo čudno?

Sjeća li se netko informacija iz MVP (dakle nije ju Ingra plasirala u javnost) prije nekoliko mjeseci o tome kao su Ingra i Lavčević pri kraju pregovora u Iraku vrijednih 250 milijuna $ ? Nigdje ni slova o tome, a nekako sumnjam da bi si ova vlada samo tako dopustila luksuz da joj tolike pare iskliznu iz ruku poput sapuna u zatvoru jer bi im K.r.m.rko sigurno odmah uletio sleđa da popuni netom otvorenu "proračunsku rupu" – puno je to prvoklasnog izvoznog poreza za prazne kase.

Ovdje bi se skoro moglo zbilja gadno prašiti kad se jednom poslože kockice.

@turbulent…..kolega za ovakvu situaciji nije nitko kriv osim uprave ……zašto su išli gradit arenu kad nisu kreditno sposobni (koja je usput koštala ingru oko 100 mil eura pa su tražili od vlade i grad zg da im prizna nastala potraživanja o ovi ih otkantali to su izjave g.openhaima) ….i zašto su išli preuzimati mavrovo u makedoniji di su popušili oko 100 mil kuna………. pa izjave dotičnoga da ingra radi samo za banke a te iste banke mogu jednostavno riješit pitanje ingre ali im očito ne vjeruju a i vlada im se izrugala s ovom ponudom ddjh-a ………………rješenje je ostavka uprave …………… pošto ne želi treba sazvati izvanrednu skupštinu i smjeniti ih ( u grubo oni su ingru osiromašili za cca. 200 mil kuna ) …. i mislim da oni nisu opljačkali ingru samo su jednostavno nesposobni ……..nema tu urota samo zbrajaj………….svima sve najbolje…. dakako i predsjedniku uprave ingre ……

DAJ PET !!!

Nije mi jasno kako je ta ista uprava mlatila veliku lovu dok su INGRU svi zvali bluečip dionicom
dok je bila car na burzi ništa se nije promjenilo isti ljudi…
sad ista postava fijasko …
nešto tu nije baš normalno…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi



@MEGIDO1

Prestigao si me ali.. plasiram !!
Kratko i jasno,, zašto sam napisao jučer da je ono bilo dno na Ingri. Sve je ovo igra, igra bez granica, plasirana malim ljudima,, kupnja Ingre od strane ĐĐ. Nelegalna objava, od strane koga i zašto. Dionica skočila u vrijeme objave. Plaćena kazna za nelegalnu objavu Hanfi,,, mizerna. Uvjet ĐĐ o kupnji(95%) koji se nemogu ispoštovati (znalo se za to odmah). Slanje papira kako bi bilo sve vjerodostojno i legalno. I na kraju rast dionice,,,, e tu je pitanje zašto. Ajmo forumaši, uključite se u analizu nabrojanog. Ingra i dalje u blokadi, do kada i zašto. Ovo je ENIGMA koju treba odgonetnuti. Neki su sa svojim izjavama jako blizu rezultata, neki namjerno idu u drugom smjeru, drugi s neznanjem, nenamjerno !!
LP [embarass]

Meni izgleda da se sve namjerno rasteglo do donošenja Zakona o predstečajnoj nagodbi koji je upravo na Saboru i koji ubrzo treba stupiti na snagu, a koji će firmama koje imaju značajnu imovinu i mogućnost nastavljanja djelatnosti (Ingra je dobila neke veće poslove vani) omogućiti opstanak u dogovoru s bankama i ostalim vjerovnicima jer će im taj Zakon dati pravni okvir unutar kojeg će se to moći zakonito riješiti.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Imate u sutrašnjem Jutarnjem da država zamjenjuje dugovanja s 25% vlasništva.

@mikro

Bilo bi zaista zanimljivo vidjeti kako se problem generirao i tko je u tom procesu sve sudjelovao, a zatim odgovorne odgovarajuće "nagraditi". Bez toga je zapravo teško u nekoga uprijeti prstom i reći da će baš njegova smjena riješiti sve probleme. Ali promjena će vjerojatno biti.

No smjene u ovakvoj situaciji ne bi pomogle Ingri sve dok se ne nađe funkcionalno rješenje dugova, problematične imovine i financiranja novih poslova i tu Ingra u sadašnjoj poziciji ne može nikuda bez svježeg kapitala, a njega nitko neda jer stvari prvo trebaju sjesti na svoje mjesto.

G.Perić koji je došao specijalno da riješi nastalu situaciju nije u tome uspio unatoč dogovorima i swapovima, tako da ni sa te strane Ingri trenutno nema pomoći. Zato Ingra trenutno i visi obješena o štrik čekajući da se netko smiluje. I očito ima sreće kao mačka sa devet života.

Prvo- stečaja neće biti jer su vjerovnici (oni veliki i bitni) svjesni da ako se to dogodi i krene grabež teško da će uspjeti naplatiti i trećinu dugova (navodno takva je stečajna statistika), pa Ingru tu spašava neučinkovitost postojećeg sustava i zakona. A ovdje su iznosi ogromni pa bi i gubici vjerovnika bili veliki, a ni oni si taj luksuz danas ne mogu priuštiti. Živa Ingra im ipak vrijedi više pa makar bila i na aparatima. Osim naravno – Međimurju.

A druga stvar je što tu sada u igru ulazi već višestruko potvrđena činjenica da Ingru zapravo spašava to da je očito bitna za određene planove ove vlade (za razliku od prethodne) i koja prema riječima ministara financija i PPVRH radi na tome da se nađu model kako da se kola izvuku ih gliba ne samo za njih nego za desetke tisuća sličnih slučajeva koji ako prežive ipak mogu generirati novi profit, radna mjesta itd. Pa dok se okvir ne uspostavi i ne profunkcionira – kupuje se vrijeme.

Ako to uspije, a mora jer se inače vlada može pozdraviti sa vlasti za idućih par stoljeća onda će i Ingra opet dobiti šansu pokazati što zna. To ujedno ukazuje i na mogući smjer budućeg kretanja cijene dionice – kako će se očekivanja investitora razvijati u skladu sa situacijom na terenu. A dok (i ako) ta očekivanja budu pozitivna…

LP


Imate u sutrašnjem Jutarnjem da država zamjenjuje dugovanja s 25% vlasništva.

izgleda da je to bit ove igre sa DDJH – dobivanje vremena dok se ne dogovori ulazak države i banaka u vlasništvo i deblokira se račun…OMF-ovi su u Ingru utukli valjda stotinjak milijuna kuna i ovo je jedina šansa da se ta sredstva na ovaj način spase od propasti i jednog dana povrate

moje pisanje je moje mišljenje u određenom trenutku i nije savjet za kupnju ili prodaju dionica

@turbulent …. kolega ko bi to bio odgovoran ako ne uprava i NO ( usput i njih treba smijenit jer čije interese oni zastupaju mogli su recimo kupit 100-njak tisuća dionica pa da vidimo kako bi disali a jedan je svoje dionice rasproda po desetak puta višim cijenama ) …..njihova smjena je u interesu ostalih dioničara ( neki su vjerojatno na prosjačkom štapu ) jer kako će onaj ko je upropastija tvrtku sad bit njezin spasilac …ingri treba nova kompententna uprava jer ova je otpisana i od banaka i političara a oni drže ključeve spasa ili propasti zato se mudri ljudi njima ne zamiraju ( pevec je to najbolje osjetio ) ….. ingra će preživit to je sigurno a ja pišem o vojski….

DAJ PET !!!


Imate u sutrašnjem Jutarnjem da država zamjenjuje dugovanja s 25% vlasništva.

imaš link?

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...

ide ovo danas bar do 5…kaj ne??? [smiley] [wink]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Pazite danas ide tobogan rasprodaje tko prvi najbolje je prodao zanji bi mogli i po 3,xx kuna.


Meni izgleda da se sve namjerno rasteglo do donošenja Zakona o predstečajnoj nagodbi koji je upravo na Saboru i koji ubrzo treba stupiti na snagu, a koji će firmama koje imaju značajnu imovinu i mogućnost nastavljanja djelatnosti (Ingra je dobila neke veće poslove vani) omogućiti opstanak u dogovoru s bankama i ostalim vjerovnicima jer će im taj Zakon dati pravni okvir unutar kojeg će se to moći zakonito riješiti.

ali ako nema sporazuma u roku mjesec dana ide automatski stečaj a zakon bi trebao ići u primjenu od 01.10. tj za par dana
da su banke htjele dogovor one su to več mogle napravit sa ingrom
ovo za 25% o ulasku države u vlasništvo u zamijenu za dug je bez veze jer ingra državi ne duguje skoro ništa nego obratno

sve što pišem moje je mišljenje, i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

New Report

Close