INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Valjda se može mijenjati samo navedeno u Zakonu:

IZMJENA PONUDE ZA PREUZIMANJE
Članak 29.

(1) Izmjena ponude za preuzimanje mora biti objavljena najkasnije 10 dana prije isteka roka trajanja ponude za preuzimanje.
(2) Agencija će o zahtjevu ponuditelja za odobrenje objavljivanja izmjene ponude za preuzimanje donijeti rješenje u roku od 3 dana od dana primitka urednog zahtjeva.
(3) Ponudu za preuzimanje ponuditelj može izmijeniti na način da povisi ponuđenu cijenu i/ili ponudi veći broj zamjenskih dionica. Kada povisuje cijenu, ponuditelj mora ponuđenu cijenu povisiti za najmanje 2%.
(4) Do isteka roka iz stavka 1. ovoga članka ponuditelj mora ispuniti sljedeće uvjete:
1. ishoditi rješenje Agencije o odobrenju objavljivanja izmjene ponude za preuzimanje,
2. objaviti izmjenu ponude za preuzimanje,
3. o izmjeni ponude za preuzimanje obavijestiti depozitara,
4. osigurati razliku naknade za plaćanje dionica koje su predmet ponude za preuzimanje.
(5) Ukoliko ponuditelj sukladno odredbama ovoga Zakona izmijeni ponudu za preuzimanje smatrat će se da su dioničari koji su prihvatili ponudu za preuzimanje prihvatili i izmjenu ponude za preuzimanje.

nedorečenost zakona… međutim najbitnije je (2) Agencija će o zahtjevu ponuditelja za odobrenje objavljivanja izmjene ponude za preuzimanje donijeti rješenje u roku od 3 dana od dana primitka urednog zahtjeva
za prihvačanje izmjene praga uspješnosti nema izrečenih zakonskih prepreka a po smislu Članka 29.ZPDDa povečanje cijene u ponudi ima isti cilj kao i smanjenje praga uspješnosti uvjetovane ponude

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@vidi li se to svijetlo od 4 kn na kraju tunela ili sta se dogada ovdi? Lp

možda za danas 4kn al sutra opet 8% niže.

idući tjedan će bit bolje...

Barbosa,

s obzirom da nije predviđena izmjena vezano za Uvjetovanje ponude za preuzimanje znači da nije moguće. Vjerojatno bi se ovo moglo promijeniti novom ponudom, nakon isteka važeće. [undecid]

Zašto je stavljeno 95%?
Zašto bi Đuro želio spustiti prag? U tom slučaju bi bilo pametno odmah postaviti prag od npr 75%.


Barbosa,

s obzirom da nije predviđena izmjena vezano za Uvjetovanje ponude za preuzimanje znači da nije moguće. Vjerojatno bi se ovo moglo promijeniti novom ponudom, nakon isteka važeće. [undecid]

Zašto je stavljeno 95%?
Zašto bi Đuro želio spustiti prag? U tom slučaju bi bilo pametno odmah postaviti prag od npr 75%.


Da se dobije na vremenu…vjerujem da će vlada nać neko rješenje da Ingra neode u stečaj jer bi to bilo pogubno za "sve" dionice na burzi.
lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]



ST-878/12… bez veze !!
http://www.poslovni.hr/vijesti/medimurski-gradevinar-u-stecaju-trazi-ingrin-stecaj-214104.aspx

http://www.medjimurje.hr/clanak/2990/2012-08-14/visokogradnjini-odvjetnici-predali-zahtjev-za-otvaranje-stecaja-ingre

[/quote]

http://www.poslovni.hr/vijesti/ingra-tvrdi-da-im-mediji-i-odvjetnici-ruse-cijenu-dionice-214201.aspx

neće uvijek biti ovako.

Pitanja:
1. Ima li INGRA ugovorenih 100 milijuna eura u inozemstvu 56 vojna bolnica, 30 hoteli + nekoliko manjih poslova.?
2. Ima li INGRA u posjedu Arenu koja je opterećena sa svega 30 milj. eura?
3. Da li je 160 milijuna duga odgođeno za 2016 godinu?
4. Da li INGRA dobavljačima duguje prema Bilanci svega 10 milja eura?
5. Da li je 90% duga prema bankama i fin institucijama?
6. Kome je u interesu stečaj?
7. Je li istina da se cijena dionice ruši na malim prometima?
Molim odgovore, hvala lijepa.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

1. možda ima… al ne vidim da se na tome išta radi.di je ta lova??
2. arena ih još samo i drži
3.ima, al s ovakvim poslovanjem od 100mil minusa na godinu,to ništa ne prestavlja.
4.može bit.
5, je
6, možda im nije u interesu stečaj, al izmuzli su iz nje sve što su mogli, pa im nije u interesu ni da je spase
7. šta jest,jest

idući tjedan će bit bolje...

imam i ja jedno pitanje: zašto Đuro u ponudi daje 6 kn, kada ima danas po 4, zar oni stvarno imaju viška novca 50% ili ne misle ovo niti kupiti

@ima kolega po 4kn ali nedovoljan broj dionica,ko zna mozda neko kupuje za duru bas ovoga momenta po 4kn i vjerojatno sutra po 3kn Lp

tako sam i ja mislio, ali obično ne bude kako sam mislio, tako da sada mislim da ovdje Đuro nekome čini uslugu da dobije na vremenu


Pitanja:
1. Ima li INGRA ugovorenih 100 milijuna eura u inozemstvu 56 vojna bolnica, 30 hoteli + nekoliko manjih poslova.?
2. Ima li INGRA u posjedu Arenu koja je opterećena sa svega 30 milj. eura?
3. Da li je 160 milijuna duga odgođeno za 2016 godinu?
4. Da li INGRA dobavljačima duguje prema Bilanci svega 10 milja eura?
5. Da li je 90% duga prema bankama i fin institucijama?
6. Kome je u interesu stečaj?
7. Je li istina da se cijena dionice ruši na malim prometima?
Molim odgovore, hvala lijepa.

1-DA
2-DA-cca
3-DA
4-DA-cca
5-DA
6-NIKOME-neće biti realiziran
7-DA
IMA I 8-INGRA POTRAŽUJE MNOGE MILIJUNČEKE.-DA. [thumbsup]

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close