INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo stvarno više nije normalno! AZ je ulazio na 60K i target im je najmanje 70K!! Mali dioničari, nemojte prodavati!!

Ovo je teška z……………..ja nekih velikih VANJSKIH ( a ne malih ) igrača .

Pa oni cijelo tržište drže na uzdi , dok sve vani radi normalno zeleno !!


Ovo stvarno više nije normalno! AZ je ulazio na 60K i target im je najmanje 70K!! Mali dioničari, nemojte prodavati!!

a postoji li mogućnost da je AZ krivo procijenio firmu i tajming ulaska ?
ili je uvjek pretpostavka da su fondovi upravu ?

A da nastavim , na 67 komada se skida cijena .
Pa tu je sve puno paničara koji su zalutali na burzu .
Kupim jednu , oh kaos , moram prodat tu jednu , spasit glavu pa i po 41 k!
Ko ovce za šišanje , samo uletavaju u paukovu mrežu ko muhe !
Tupani !


Ovo stvarno više nije normalno! AZ je ulazio na 60K i target im je najmanje 70K!! Mali dioničari, nemojte prodavati!!

– a da nije možda sa jednim dijelom izašao ??[cool]

izgleda, nažalost, ali
– stranci izlaze prebrzo (gubitaka na drugim tržištima, zbog ZERP-a, moguće odgode ulaska u EU…..)
– veliki igrači (fiz.osobe) koriste situaciju na dr. tržištima radi jeftinog dokupa
[cry]

Što se brinete, vrijeme je da i ja uđem u INGRU.

Hell is Empty and all the Devils are Here


a postoji li mogućnost da je AZ krivo procijenio firmu i tajming ulaska ? ili je uvjek pretpostavka da su fondovi upravu ?

Pa i PBZ skrbnički – equity je kupovao Tehniku na 12.000 koliko hoćeš.
Možda se oni ne zamaraju time.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

problem je što može biti da zaista izlazi neki veliki
a onda nam slijedi jos pada
to nema nikakve veze s fundamentima
AZ je uletio na 60k isto kao i mirovinci u Atpl na 3500
to definitvno nisu dobre odluke

Postanite Eu-robovi

…Teško da je AZ napravio krivu procjenu, a i nije to jedini mirovinac koji je ulazio. Budući da njima par godina ne igra ulogu..dočekat će svoje targete i uz to tu i tam malo dividende.Mene zanima da li netko ima odmah pri ruci ili u glavi broj,,,cca. komada koji je protrgovan od 15.01.08. do danas. Da ..i koliko je još preostalo tim skandinavcima….ako se oni navodno iskrcavaju…


_Mrzljak_: ” a postoji li mogućnost da je AZ krivo procijenio firmu i tajming ulaska ? ili je uvjek pretpostavka da su fondovi upravu ? ” Pa i PBZ skrbnički – equity je kupovao Tehniku na 12.000 koliko hoćeš. Možda se oni ne zamaraju time.

hmm ne zamamram se ni ja .. kako kaže budd možda je vrijeme da i ja uđem u ingru ..

ali ako se tehnika jučer prodavala po 9000 a oni su kupovali (po tvojim riječima) po 12 000 .. nekako mi se čini da bi se trebali brinuti o tome kolika je cijena ,
tj. jedno 25% je bolje ući na 9k nego na 12 k …ili sa 9 na 12 je rast od 33% … a to je iznad prosjećni godišnji prihod fondova u razvijenim zemljama .. ok možda nisu bile velike količine trgovane na 9k ..

Nisam rekao da su samo kupovali po 12.000 kuna, ali su kupovali po toj cijeni.

Ulazna je sigurno puno manja, ali ne znam koliko.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close