INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


P.S.
Ne kupujte ovo propalo "smeće" jer drukam na rast zato što sam "zaglavio" ovdje! [tongue]

Malo previše forsiraš, od pisanja na forumu do Ingre! Za ovaj tvoj P.S. si jedino zavrijedio 100 za iskrenost. Predstavljaš se kao investitor, a zapravo si špekulant( da ne kažem buregdžija).

P.S. Posjedujem dionice INGRA-e i neću ih skoro prodavati
[/quote]
0,50 % ove tvrtke je u mojim rukama, zmislite koliko je to bureka sa mesom, a tek onih jeftinijih sa sirom?
Par tisuća ovdje trenutno posjeduju i najmanje buregdžije, tak da Vam je jako upitno izdavati se kao investitor.



Naravno da limit od 95% neće proći i da će otkup propasti, no nemojmo se praviti neznalice,
ZAR ĐĐ NEMA PRAVO PONOVITI PONUDU SA DRUGIM UVJETIMA?

nevjerojatno…
a zašto bi je ponavljali? pa zar nisu već sad mogli staviti ponudu na 50% ili max 75% da doista imaju želju preuzeti Ingru?
postotak od 95% pokazuje samo da se žele povući iz svega i adio!
[/quote]
Nevjerovatne stvari se kod nas dešavaju zar ne? Zašto nebi išli na tu suluciju nakon razvlačenja postupka? Nije nemoguće zar ne?
Banana je na dobrom tragu. Pazi se mogli bi te poslije propitivati odakle ti takve sumnje?

neće uvijek biti ovako.




Naravno da limit od 95% neće proći i da će otkup propasti, no nemojmo se praviti neznalice,
ZAR ĐĐ NEMA PRAVO PONOVITI PONUDU SA DRUGIM UVJETIMA?

nevjerojatno…
a zašto bi je ponavljali? pa zar nisu već sad mogli staviti ponudu na 50% ili max 75% da doista imaju želju preuzeti Ingru?
postotak od 95% pokazuje samo da se žele povući iz svega i adio!
[/quote]
Da to je jedini cilj i onda stečaj Ingre no tko kupuje ili ne zna s novcem ili nije njegov ?
[/quote]
a možda i prodaje onaj koji nema pojma ili nisu dionce njegove.

neće uvijek biti ovako.




Naravno da limit od 95% neće proći i da će otkup propasti, no nemojmo se praviti neznalice,
ZAR ĐĐ NEMA PRAVO PONOVITI PONUDU SA DRUGIM UVJETIMA?

nevjerojatno…
a zašto bi je ponavljali? pa zar nisu već sad mogli staviti ponudu na 50% ili max 75% da doista imaju želju preuzeti Ingru?
postotak od 95% pokazuje samo da se žele povući iz svega i adio!
[/quote]
Da to je jedini cilj i onda stečaj Ingre no tko kupuje ili ne zna s novcem ili nije njegov ?
[/quote]

cilj je poplasiti visokim pragom sto vise dionicara kako bi prodali po sto nizim cijenama, a kad se od tih pokupi sto se pokupiti da i sniziti prag na prikupljenu kolicinu da preuzimanje uspije.

to govorim od prvog dana ponude. katastroficari, i danas vam je cijena oko 5 kn, nista od plana rusenja, a i trzene kolicine su zanemarive. zilav vam je ovaj ovdasnji covjek, ne da se nasamariti tek tako, nije glup.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja





Naravno da limit od 95% neće proći i da će otkup propasti, no nemojmo se praviti neznalice,
ZAR ĐĐ NEMA PRAVO PONOVITI PONUDU SA DRUGIM UVJETIMA?

nevjerojatno…
a zašto bi je ponavljali? pa zar nisu već sad mogli staviti ponudu na 50% ili max 75% da doista imaju želju preuzeti Ingru?
postotak od 95% pokazuje samo da se žele povući iz svega i adio!
[/quote]
Da to je jedini cilj i onda stečaj Ingre no tko kupuje ili ne zna s novcem ili nije njegov ?
[/quote]

cilj je poplasiti visokim pragom sto vise dionicara kako bi prodali po sto nizim cijenama, a kad se od tih pokupi sto se pokupiti da i sniziti prag na prikupljenu kolicinu da preuzimanje uspije.

to govorim od prvog dana ponude. katastroficari, i danas vam je cijena oko 5 kn, nista od plana rusenja, a i trzene kolicine su zanemarive. zilav vam je ovaj ovdasnji covjek, ne da se nasamariti tek tako, nije glup.
[/quote]
Prosječna cijena je 4,73 kune,a ne 5 kuna!!!
Protrgovana količina u zadnjih nekoliko dana nije mala kako želite prikazati.
Objasnite Vi nama zašto je burzovna cijena više od 20% manja od potencijalne cijene preuzimanja???
O kakvom "planu rušenja" Vi govorite???Pa zar niste čitali članak u Poslovnom???
Kada nema suvislih obrazloženja poseže se za "teorije urote".
Teoretski,neke opcije su moguće,ali u razumnim granicama,ali ovdje se iznose neki nemogući scenariji.
Niti ja nisam siguran da će Ingra sigurno u stečaj,ali za sada situacija nije nimalo ohrabrujuća.
Pozdrav

Cilj ovoga svega je da se dobije na vremenu dok se u saboru ne izglasa novi zakon koji ide za koji dan po žurnom postupku a tiče se spašavanja posrnulih tvrtki, niti će đurke preuzeti ingru a niti ce doći
konkurentska ponuda za preuzimanje, država ce ući u vlasništvo ingre na drugi način i tvrtka ce poslovati još puno godina i to vrlo uspješno barem u prvih 5 godina što je dovoljno da dionica dođe na 100- tku…za koji dan stvari ce biti kristalno jasne a i vrijeme je da mi vec jedanput znamo na cem smo…

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

evo jedan od primjera:

http://www.business.hr/dogadjaji/linic-i-banke-se-slozili-u-novom-konstruktoru-nema-mjesta-za-dosadasnje-vlasnike

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

@pozitiva: Na koji način vi kao dioničar INGR tumačite naslov:

Linić i banke se složili: U novom Konstruktoru nema mjesta za dosadašnje vlasnike

Naime, upravo ste vi i kolega bananarama dosadašnji vlasnici.



@pozitiva
: Na koji način vi kao dioničar INGR tumačite naslov:

Linić i banke se složili: U novom Konstruktoru nema mjesta za dosadašnje vlasnike

Naime, upravo ste vi i kolega bananarama dosadašnji vlasnici.


Mi smo vlasnici Ingre, a ne Konstruktora. Država duguje novac Ingri, a ne Ingra državi!
Kod Konstruktora je obrnuta situacija. Zadovoljni?




@pozitiva
: Na koji način vi kao dioničar INGR tumačite naslov:

Linić i banke se složili: U novom Konstruktoru nema mjesta za dosadašnje vlasnike

Naime, upravo ste vi i kolega bananarama dosadašnji vlasnici.


Mi smo vlasnici Ingre, a ne Konstruktora. Država duguje novac Ingri, a ne Ingra državi!
Kod Konstruktora je obrnuta situacija. Zadovoljni?
[/quote]

Vjerojatno je u vašem privatnom svemiru blokiran račun države, a ne Ingre…



@pozitiva
: Na koji način vi kao dioničar INGR tumačite naslov:

Linić i banke se složili: U novom Konstruktoru nema mjesta za dosadašnje vlasnike

Naime, upravo ste vi i kolega bananarama dosadašnji vlasnici.

kolko vidim, 2 su rješenja: ili INGRA ide u stečaj i gasi se ili će biti spašena, ali više neće biti u vlasništvu sadašnjih dioničara
umjesto win-win imamo lose-lose situations [bye]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje





@pozitiva
: Na koji način vi kao dioničar INGR tumačite naslov:

Linić i banke se složili: U novom Konstruktoru nema mjesta za dosadašnje vlasnike

Naime, upravo ste vi i kolega bananarama dosadašnji vlasnici.


Mi smo vlasnici Ingre, a ne Konstruktora. Država duguje novac Ingri, a ne Ingra državi!
Kod Konstruktora je obrnuta situacija. Zadovoljni?
[/quote]

Vjerojatno je u vašem privatnom svemiru blokiran račun države, a ne Ingre…
[/quote]
Istina, zbog duga države! Zna to i gos. Lino, zato mu je malko i neugodno !

New Report

Close