INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stipe je bio u Kini nedavno, mozda trazi partnere…?

http://croatian.cri.cn/288/2012/09/14/21s58304.htm

na bidu 16.000 kom po 4.50kn, 12.000 kom po 4.55kn, 11.500 kom po 4.72kn. bisakovi, trebalo bi nesto hitno poduzeti i javiti ljudima da povuku te naloge, izgleda da su prolupali. i sto je najgore, stalno dodaju nove i nove takve naloge! poduzimaj nesto, pobogu, dok je jos vrijeme, pomagaj!

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

O sudbini Ingre ne odlučuju ni dioničari ni uprava ni ĐĐ ni vlast ni pravni sustav RH već banke koje sve drže u šaci. Primjerice ako banke odluče uništiti IGH i Konstruktor biti će u stečaju prije Ingre. A probajte kupiti negdje u RH stan da nemate posla sa nekom bankom. Kako god kupujete cijenu diktira – banka.

Građevince nitko ništa ne pita – oni su svoje odradili zadužili se preko glave izgradili brdo svega uz katastrofalne uvjete kreditiranja i kao guske uletili u krizu koju su bankari zapravo generirali i sad krepaj magare. Realno pitanje stečaja (ili ne) je izvan domašaja svih osim banaka koje se ne libe time prijetiti u pregovorima s kime god treba da za sebe izvuku što više profita pogotovo u ovakvim situacijama. Stoga što se tamo kuha ne zna nitko ovdje pa ni uprava Ingre.

ĐĐ kao kupuje dionice – ali ne svojom lovom nego kreditom banaka. A što su dali kao garanciju za 80 milijuna kn – lijepe oči članova uprave? Malo sutra. Što god da su dali opet je banka ta koja zapravo posjeduje sve, a ne firma. I to za masne kamate.

Ako sve to skupa ovako sagledamo – sve dok postoji interesa da Ingra preživi (a postoji) ona neće biti gurnuta u stečaj. Kada se pokaže da taj interes više ne postoji – onda će stvar vjerojatno krenuti u tom smjeru, a to će vjerojatno još potrajati. Stoga hoće li ponuda ĐĐ uspjeti ili ne – potpuno je irelevantno.



halo katastroficari, kad bi bilo kako govorite dionica bi se danas prodavala po 0,01 kn! proslo je sasvim dovoljno vremena da svi saznaju za ponudu, pa bi je rasprodali budzasto ako misle da je preuzimanje patka i stecaj izvjestan. medjutim, panicne rasprodaje nema, prodaju tek neki potumplani i prestraseni naivci i oni koji nemaju pojma o dionickim ulaganjima (a bas su ti vasa ciljna skupina).

na zapadu (citaj forumu) nista novo. sto ste se preplasili? ma ljudi vam kuze, nisu glupi, znaju prepoznati istinu. a ako nista drugo, dovoljno su inteligentni da bar zakljuce da je bolje da im sve propadne nego da sad daju budzasto. a pogotovo da ih poklanjaju vama.


Da baš su inteligentni jako svi oni koji su zaključili da je bolje da im sve propadne nego da sad "daju budzašto".
I da ,naravno,većina ljudi nije glupa i zato lagano prodaju po koliko mogu.
Pozdrav
[/quote]
ufff što tebe brine što će naše dionice postati bezvrijedni papirići. Brineš se za sebe da te poklopi na bidu neki strašljivac kojeg ćeš ustrašiti virtualnim stečajem. Toliko o tome, probaj novu taktiku vidiš da ti je ova provaljena. Sretno ti ipak želim i pozdravljam jer ti ne želim više replicirati, dosadno je postalo, prozirno i monotono-vrti se ista priča već danima.

neće uvijek biti ovako.

Gospodo

ovaj ultimatum od 95 % pada kao kruška, zašto, pa istražite malo sami. Svi mi koji posjedujemo dionice da prihvatimo ponudu ne možemo skupiti 95%. Zašto??????

Ako pratite Ingru onda ćete znati o čemu pišem.

Toliko od mene

Pozdrav


Gospodo

ovaj ultimatum od 95 % pada kao kruška,

to nije ultimatum nego ponuda: uzmi ili ostavi
tako da nema što "pasti"




halo katastroficari, kad bi bilo kako govorite dionica bi se danas prodavala po 0,01 kn! proslo je sasvim dovoljno vremena da svi saznaju za ponudu, pa bi je rasprodali budzasto ako misle da je preuzimanje patka i stecaj izvjestan. medjutim, panicne rasprodaje nema, prodaju tek neki potumplani i prestraseni naivci i oni koji nemaju pojma o dionickim ulaganjima (a bas su ti vasa ciljna skupina).

na zapadu (citaj forumu) nista novo. sto ste se preplasili? ma ljudi vam kuze, nisu glupi, znaju prepoznati istinu. a ako nista drugo, dovoljno su inteligentni da bar zakljuce da je bolje da im sve propadne nego da sad daju budzasto. a pogotovo da ih poklanjaju vama.


Da baš su inteligentni jako svi oni koji su zaključili da je bolje da im sve propadne nego da sad "daju budzašto".
I da ,naravno,većina ljudi nije glupa i zato lagano prodaju po koliko mogu.
Pozdrav
[/quote]
ufff što tebe brine što će naše dionice postati bezvrijedni papirići. Brineš se za sebe da te poklopi na bidu neki strašljivac kojeg ćeš ustrašiti virtualnim stečajem. Toliko o tome, probaj novu taktiku vidiš da ti je ova provaljena. Sretno ti ipak želim i pozdravljam jer ti ne želim više replicirati, dosadno je postalo, prozirno i monotono-vrti se ista priča već danima.
[/quote]
Dakle, dionice Ingre nemam niti ih imam namjeru kupovati jer mislim da je to suludo u ovom trenutku.
Pretnja stečajem ,nadalje,nije virtualna već realna.
Pozdrav



Gospodo

ovaj ultimatum od 95 % pada kao kruška,

to nije ultimatum nego ponuda: uzmi ili ostavi
tako da nema što "pasti"
[/quote]
To je čisti ultimatum koji u startu pada, potraži malo pa ćeš se i sam uvjeriti.

Moje pitanje je sljedeće: Dali možeš prodat kuću ako ti je pod hipotekom?????

Moje pitanje je sljedeće: Dali možeš prodat kuću ako ti je pod hipotekom?????

ko ti brani. Hipoteka prati nekretninu.


Moje pitanje je sljedeće: Dali možeš prodat kuću ako ti je pod hipotekom?????

ko ti brani. Hipoteka prati nekretninu.
[/quote]
ako kupac prihvati kupnju kuće pod hipotekom.

neće uvijek biti ovako.

Napisati ovakvo nešto, a i dalje se zvati novinar! Ovaj novinar sigurno nije svjestan svoje nesvijesti! Pa daj barem se raspitaj o čemu pišeš!
http://www.glas-slavonije.hr/176791/7/Preuzimanjem-Ingre-Djuro-Djakovic-pokrenut-ce-gospodarstvo

Bože mili, najgluplji članak u povijesti, novinar je iritantno neupućen u postupak.

New Report

Close